Svaki 4. mali ulagač otišao 
s burze, gubitak 2,7 milijardi kuna

Naslovnica Forum Komentari članaka Svaki 4. mali ulagač otišao 
s burze, gubitak 2,7 milijardi kuna

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Koliko transparentnost, toliko i kažnjavanje odgovornih za krivo izvještavanje…. hoćemo to dočekati u todex izvedenicama, da ekipa koja je to odradila kazneno odgovara???

“ali nedostaje neka nova ‘velika’ dionica koja bi mogla povećati atraktivnost tržišta u cjelini”

Jel ste vi ozbiljni ili nas pokušavate nasmijat.
Koja velika dionioca. Novi Agrokor gdje će doći političari i ubijat kravu zbog par šnicli koje će spremiti u svoj đep. Da nabrojim predhodne slučajeve miješanja politike u tržište kapitala direktno ili indirtektno uključujući i ustavni sud: LRH, Belje, Jadranska banka, Transadria, Dioki, Petrokemija, Kaštelanski staklenici. Recite gdje netko od političara nije imao svoje prste a sudstvo to miješanjhe političara je podržalo na štetu malih dioničara. Normalan i racionalan čovjek neće ovdje ulagat nego samo mazohist i luđak koji si tim “ulaganjem” želi spalit svoju ušteđevinu.

Čemu bi trebalo služit tržište kapitala u prvom redu. Prikupljanju jeftinog kapitala (povećanju temeljnog kapitala) od dioničara koji žele uložit u firme “sa perspektivom”. E, na ovaj način, ubijanjem tržišta kapitala, kod nas, u Hrvatskoj nema jeftinog, bezkamatnog kapitala. I opet govorim, ovdje može samo luđak uložit jer ne znaš kad će ta firma pasti na oko nekom našem političaru koji želi šniclu.


….Da nabrojim predhodne slučajeve miješanja politike u tržište kapitala direktno ili indirtektno uključujući i ustavni sud: LRH, Belje,,,,,, Recite gdje netko od političara nije imao svoje prste a sudstvo to miješanjhe političara je podržalo na štetu malih dioničara. Normalan i racionalan čovjek neće ovdje ulagat nego samo mazohist i luđak koji si tim "ulaganjem" želi spalit svoju ušteđevinu.
….

Konačno doslo ljudima iz gujce u glavu.Je da je trebalo 5 godina i da je kasno,ali pozdravljam svejedno.

Napustio sam ZSE još 2015. potaknut uvođenjem poreza na kapitalnu dobit – hvala komesaru Liniću što mi je otvorio oči. Doduše, neki su ostali optimistični čak i nakon te katastrofe, ali Agrokor je valjda otvorio oči (tj. ispraznio džepove) i najnaivnijima.

Naši političari već otvoreno najavljuju sljedeći korak: pljačku kunske štednje kroz neograničeno tiskanje kuna i inflaciju, a za pretpostaviti je da ni šišanje deviznih depozita nije daleko, po uzoru na Cipar i druge propale ekonomije. Naravno, i sada će se naći optimističnih koji će braniti te ludorije i veličati pajace iz Živog zida, kao što su do jučer veličali dogovornu ‘Agrokor’ ekonomiju.

svi odlaze, samo oni ostaju,
Hrvatska za 5

***treba odmah povećati porez na kapitalnu dobit s 12% na 15% sukladno omjeru da je svaki 4 zbrisao s burze, ustvari treba odmah povećati na 24% i preduhitrit situaciju kad će svaki drugi zbrisat s burze

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!

Svaki četvrti zbrisao sa burze a svaki drugi će izbrisati iz ove lopovštine kad se Austrija otvori,ostat će samo penziji i državni namještenici.

Sad će ekipa privuć u Progres puno sudionika svojim zalaganjem i pravim potezima
A možda i dogodi se čudo sto bi rekao Gibonni

tako je, ako nedostaje čvrtina ulagača za toliko treba uvećati porez i brokerske naknade, kao što država tradicionalno živi

– puno veću štetu od Agrokora burzi su nanijeli porezi i prirezi na dividendu i još veću štetu na kapitalnu dobit.
– ja trgujem minimum minimuma,
– od 5 brokerskih računa aktivan mi je samo jedan.
– trejdam nakon dvije godine čekanja u pojedinoj dionici.
– u biti nije me ni briga za tržište i trgovanje, neka se o tome brinu brokeri, ZSE i politika koja je kriva za ovo stanje.
– najveći dio kapitala mi je u stabilnim dividendnim dionicama, što se mene tiće mogu slobodno iz d.d. prijeći u d.o.o.
– naviknete se na to netrgovanje.

– I love this game.
Pozdrav !

todex-nitko kaznjen
25% manje ulagaca-bude povecan porez az toliko pa uhljebi guraju dokel ide-ide.

Ovo sto su napravili Milanovic s porezima i Plenkovic s Agrokorom za trziste kapitala je ravno potpunom unistenju i apokalipsi.

Gdje li samo nadju takve likove ko sto su Zoran i Andrej? Jadna li majka hrvatskom narodu sto bira takve…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Romel, 10.07.2018. u 21:49
važnije je pitanje kako popraviti situaciju. Edukacija je jedno od rješenja

Prva lekcija edukacije:
“zagrebačka burza je jedna od spalionica novca u RH”.

Evo ja,npr.,odabrao sam dobru dionicu(HT).Prihod odličan,kompanija stabilna,sa perspektivom,ali,teška na dividendi.Imaju prostora za 10-15 kn dividende,ali oni ne daju toliko,već rade neke financijske akrobacije,posuđuju sami sebi i sl.,a sve da bi dividendu smanjili na 6 kn.Kako smanje dividendu,tako polako pada i cijena dionice,pa nije 175 kn kako sam kupovao,već je pala na 158 kn.I šta da rdim?Kad sam uvidio da ni sa HT ne možeš profitirati,odustao sam.A da je bila dividenda berem 10 kn,i da je dionica čak i pala na 170kn,ja bi još,malo po malo,dokupljivao,ali nije bilo tako…A kad vidim kako su na burzi brutalno opljačkani mali Agrokorovi ulagači,još sam više uvjereniji da je novac najbolje deponirati,tj.diverzificirati,na više strana,recimo ispod parketa,u drvarnicu među alat,ušiti u kaput i td. i tsl..

New Report

Close