SUNH (Sunčani Hvar)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SUNH (Sunčani Hvar)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Grupa Orco je preuzela i dokapitalizirala Sunčani Hvar. Grupa Orco ima svoje dioničare koji su kupnjom Orco dionica obezbijedili kapital za tu akviziciju. Njezini dioničari očekuju da dionica ORCO raste, što se i događa nakon preuzimanja Sunčanog Hvara….u kolovozu 2005. cijena ORCO dionica na Luksemburškoj burzi iznosila je oko 50 eura…. krajem iste godine cijena se popela na oko 65 eura, dok je zadnja cijena 80 eura, a što je posljedica između ostalog i porasta cijene Sunčanog Hvara na domaćoj burzi. Sunčani Hvar zahvata oko 1/3 imovine Orco grupe.
Daljnim porastom tržišne kapitalizacije Sunčanog Hvara rasti će i cijena ORCO dionice, što je od posebne važnosti za upravu Orco grupe, jer samo na taj način mogu zadržati povjerenje svojih ulagača…zato ja, uz povremene korekcije cijene, predviđam rast ove dionice u narednih mjesec ili nešto više do minimalno 200 kuna…povremene korekcije je teško izbjeći, jer je još puno malih dioničara u vlasničkoj strukturi Sunčanog Hvara.

vidi link:

ysis/0,5372,1732_6834,00.html?selectedMep=1&idInstrument=19078&isinCode=LU0122624777

Ja predlažem pročitati ovo.

http://www.prnewswire.co.uk/cgi/news/release?id=152032

Nakon toga neke stvari postati će malo jasnije.

Krajem poslovnog tjedna Sunčani Hvar (Orco) došao je na 4. mjesto među prvih deset vlasnika. Znači da Orco osim ulaganja u renoviranje hotela u vlasništvu SH nalazi velik interes i u kupnji vlasitih dionica. Time višestruko unaprijed oplođuje ulog, odnosno i sami su svjesni da će cijena dionice konstantno rasti.
Osobno mislim da je ova dionica jedna od najsigurnijih za ulaganje.
Sad mi je krivo da sam u jednom trenutku dio dionica prodao (i uložio u tada likvidnije), ali srećom još je nešto ostalo.

marcello

već jednom rekoh…cilj Orco grupe je da dionica orco raste…ako dionica Sunčani Hvar raste na Zagrebačkoj buzi tada će, proporcionalno tome, da raste i dionica Orco na svjetskoj burzi…znači, cijena orco dionice je ovisna o cijeni sunh dionice, a ne obratno. Iz tog razloga cijena dionice sunh kratkoročno, srednjeročno i dugoročno treba i mora da raste.
usporedi njihove grafove cijena/volumen/vrijeme za zadnjih šest mjeseci pa će sve biti puno jasnije

do koliko ce prasti sunh ovaj tjedan….kaj mislis zimi

Prema Dowovoj teoriji volumen se treba širiti u pravcu glavnog kretanja, ako je glavno kretanje naviše volumen bi se trebao širiti kao što cijena raste, ukoliko cijena pada, a primarno kretanje je i dalje na više volumen bi se trebao smanjivati, što se trenutačno i događa kod dionice Sunčani Hvar, što ujedno i potvrđuje smjer kretanja cijene.

kod ove dionice trenutačno imamo sekundarno kretanje unutar primarnog….primarno kretanje je na više…sekundarno kretanje kod ove cijene trebalo bi biti kratkotrajno ili neznatno, ukoliko se završi početkom tjedna tada bi na kraju tjedna cijena ove dionice rebala biti 175-180.

na koliko bi ti prodavao sunh?

Neiskvarena, opuštena, prekrasna i sigurna – ponovo otkriće Hrvatske

“HRVATSKA je jedno od najljepših europskih blaga”, započinje Kathleen Peddicord tekst o Hrvatskoj u američkom časopisu za putovanja i nekretnine Escape Artist. To je još jedan u nizu stranih medija koji s oduševljenjem piše o Hrvatskoj.

“Sve što zahtjevni posjetioc ili kupac nekretnine traži ovdje može naći: kristalno plavo more, bezvremenska ribarska sela i čiste plaže, rimske ruševine, jezera i srednjovjekovne utvrđene gradove. Iza svakog ugla na obali skriva se zapanjujući pogled na skrivene uvale, male luke i mirne tirkizne vode. Na Jadranskom moru cijela galaksija otoka sjaji se kao dragulj”, piše Peddicord.

Autorica se pozvala i na ronilačku legendu Jacques Cousteaua koji je jednom hrvatske vode nazvao najčišćim i najbistrijim u svijetu, a zatim analizira tržište nekretnina na obali.

“Cijene nekretnina su još dosta ispod europskog prosjeka, a agenti tvrde da dalmatinska obala ima još znatan potencijal za rast na tržištu. Sada je idealno vrijeme za kupnju jer Hrvatska želi ući u Europsku uniju 2008., ali to je moguće već 2007”, preoptimistična je Peddicord.

“Hrvatska nije ni Kosovo, ni Bosna i ako mislite da je to zemlja uništena ratom, siromašna ili zaostala razmislite opet. Ako su mogli imati 10 milijuna turista u komunističko doba, pokušajte zamisliti što sve mogu sada”, pita se autorica.

“Nautički turizam, agroturizam, zdravstveni turizam, pustolovni turizam, kongresni turizam… Potencijal je ogroman.”

Dugačak tekst podsjeća i na to da je već Dioklecijan odabrao Dalmaciju za svoje umirovljeničke dane te se osvrće na europsko čudo, Dubrovnik.

“Motornim vozilima zabranjen je ulaz u srednjovjekovnu jezgru. Osvježavajuće je sjediti na terasi kafića bez udisanja ispušnih plinova i bez riskiranja života svaki put kada zakoračite s pločnika. Većina posjetitelja voli ovo oslobođenje od automobila u gradu koji je ljepši nego što uopće možete zamisliti.”, navodi se u tekstu.

Kathleen Peddicord na kraju zaključuje: “Vjerujemo da bi hrvatsko tržište u usponu trebalo biti na vrhu vaše liste, bilo da ste ulagač, lutalica, budući umirovljenik ili pustolov… i ovo bi mogla biti vaša zadnja šansa da iskoristite super rasprodaju.”

nadam se da ce sunh jos rasti nakon ovog clanka…

Prodaje se kad se promijeni trend…a kada će to biti to trenutačno tonitko ne zna….to može biti za tjedan dana, a može i za godinu dvije….ali se prodaje i kod uzlaznog trenda ako u jednom danu skoči poprilično, na primjer 20%, jer nakon takvog skoka obično ide korekcija na dolje, pa za realiziranu količinu dionica već sutradan možeš kupiti baram 5% više dionica nego što si ima.

istina….ja sam kupio na 150…jos zalim sto nisam prodao na 170…

Vidiš, oni što su kupili Sunčani po 140 i prodali ga na 150, teško da će sada kupiti više dionica nego što su imali, prije manje….to se često događa. Mnogi prerano izađu iz dionice…to smo ove godine imali i kod FNVC i kod ELPR i kod BLKL i kod BD62…..kod tih dionica su mnogi izlazili već kod prvog skoka cijene tumačeći to kao sell signal.

ma ja sam htio uzet jos dok je bilo na 140…al sam slusao gluopog brokera da je preskupo….vise ga nista ne slusam…sam nek slusa naloge i ne pametuje!!!!

zajeb…da si pravi soprano to ti se ne bi dogodilo…biće da ne gledaš sve epizode iz serije Soprano….biće da si neke njegove lekcije propustio.

New Report

Close