Strane banke najavile tužbu protiv Hrvatske!

Naslovnica Forum Komentari članaka Strane banke najavile tužbu protiv Hrvatske!

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

koji klauni, umjesto da se ovako koprcaju i izletaju sa nedorečenim zakonima i sramote se pred cijelim svijetom, ima samo da donesu zakon o tzv. ‘walk out-u’
nemogu ti vračati kredit? Ok, vračam ti ključe od stana/auta itd. i time si riješen modernog ropstva.

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''

Nismo prvi koji su rješavali problem švicaraca. Mislim da se ne treba ničega bojati.

Banke se nisu bojale naših tužbi. Postoje i presude gdje se krediti u švicarcima proglašavaju lihvarskim…

Na kojoj bazi ce ih tuziti to samo oni znaju. Vlada je slaba i drzava je slaba kad se banke mogu ovako zajebavati s autoritetom koji pise i provodi zakone.

Poreznici obveznici će na kraju platiti troškove nenaplativih CHF kredita, troškove suda, troškove odštete koju će država morati platiti bankama i troškove znatno skupljeg zaduživanja države kod tih istih banaka.

Lihvarskim bankama bi trebalo jednom zauvijek začepiti gubicu. Ako im ne paše igrati pošteno, nek se čiste odavde. Zašto ne gule građane u svojim matičnim zemljama ovako kako gule hrvate ? Tamo je lopovluk kazneno djelo, a ovdje izgleda nije. [emo_palacd]

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

drže nas drugorazrednom državom trećeg svijeta koja je slučajno nekoliko stotina km udaljena od beča, rima i minhena
m@@@@rs lihvarska g@mad… dobri smo samo kad preplaćujemo

Ha, ha, ha! Pa normalno de će tužit Državu i dobiti spor. Diletanti nude rješenja koja imaju predizbornu svrhu kupnje glasova, kasnije će Država izgubiti spor jer će to možda biti i dio dogovora u igrokazu ili zato što je pravna služba Države također diletantska! Troškove će snositi građani a štetočine od političara nitko neće pitati za ništa! I pojeo vuk magare, tipisch Kroatisch!
Zašto ne kažu ljudima kako banke generiraju (multipliciraju) novac i gdje je problem ekstra profita? Srednje sposoban menadžer bi ovo pitanje rješio učinkovito i u tišini bez puno muke!

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.

Mislim da bi Hrvati trebali tužiti banke.

Neka nam bankarski manageri objasne zbog čega su kamate na kredite u Austriji i Italiji 2-3% za stambene kredite, a u Hrvatskoj 5-7%.
Kod nenamjenskih kredita razlika je i veća.

I onda kažu da nisu pohlepni? Lihvari.

Ako je objašnjenje da su razlike u kamatama zbog rizika, onda neka mi objasne sljedeće.

Kako su došli do računice da će Hrvat (koji je rizičan, a svi su Hrvati takvi) lakše otplatiti kredit od 6% kamata nego onaj od 2% kamata.

Bankaru, ako Hrvat ne može otplatiti kredit s kamatom od 2 %, neće moći otplatiti ni onaj od 6 %.

Zbog čega bi mu uopće izdao kredit?

Ništa ti bankari neće tužiti, pa lijepo im je Lalovac rekao tko ima veći…
Ovo je samo očajnički pokušaj zastrašivanja. Dok su bezočno gulili ljudima kožu s leđa, nezakonito povećavali kamate i šta ja znam šta još, onda je sve bilo OK. A sad je panika… Sad je vrijeme da bankarski lihvari plate šta su kusali svih ovih godina.
Ništa oni neće tužiti, jer dobro znaju da im je država pod broj 1 najveći klijent na kojem zarađuju milijarde, a pod 2 država im u svakom trenutku može uvesti porez na aktivu od npr. 1-2%, pa se onda lagano mogu h_ebat.


Ništa ti bankari neće tužiti, pa lijepo im je Lalovac rekao tko ima veći…
Ovo je samo očajnički pokušaj zastrašivanja. Dok su bezočno gulili ljudima kožu s leđa, nezakonito povećavali kamate i šta ja znam šta još, onda je sve bilo OK. A sad je panika… Sad je vrijeme da bankarski lihvari plate šta su kusali svih ovih godina.
Ništa oni neće tužiti, jer dobro znaju da im je država pod broj 1 najveći klijent na kojem zarađuju milijarde, a pod 2 država im u svakom trenutku može uvesti porez na aktivu od npr. 1-2%, pa se onda lagano mogu h_ebat.

Hmm.. Bankari inače paničare? Pa isti su ko i crkva, imaju poteze za 10 godina unaprijed i ja vjerujem da će doista i tužiti državu, a najvjerojatnije to do suda neće ni doći već će se iza izbora nagoditi sa nekom novom vladom koja će im dati sve moguće porezne olakšice a zatim se uputiti po novi kredit u inozemstvo.

Isti drek kao i uvijek, a viđeno već previše puta.. Svako tele tuži ovu državu, i svaka tele dobiva sporove ili nagodbe. Zato nas i deru, jer mi ne znamo ništa konkretno i do kraja napraviti.

što se javljate vi kreditaši? pa pobogu, naučite više: što si potpisao, to ćeš i platiti. vi ste im dali legitimitet da tuže državu jer ste potpisivali sve što je pred vas stavljeno, ne bi li kupovali precijenjene aute, stanove i išli na skijanja. netko to vaše treba platiti. na žalost, to ćemo biti mi – pošten svijet koji živi po svojim mogućnostima.

...povijest se ponavlja...

Osobno sam kao korisnik kredita u chf kod jedne poslovne banke išao kod visoko pozicioniranog bankara u mojoj banci da mi objasni zbog čega dok libor pada meni raste kamatna stopa. Nakon moga pritiska i inzistiranja na objašnjenju rečeno mi je da zbog ne naplativih kredita (koji su bili u puno manjem postotku nego sada) banka zbog zacrtanoga plana i u svrhu zaštite vlastitih bonusa na kojima inzistira uprava banke posežu za povečanjem kamatne stope koji je neopravdan i zbog čega su pravomočnom sudskom odlukom dužni vratiti preplačenu kamatu, u mome slućaju radi se o vrijednosti manjeg novog automobila. Trenutno sam u sudskom postupku za povrat preplačene kamate sukladno presudi vts i reviziji Vrhovnog suda. Sada banka radi kontratužbu protiv mene da sud donese odluku da se raskida dosadašnji ugovor ( u kojem banke odlukom uprave podižu kamatu) te da potpišemo novi ugovor uz posredovanje suda po principu jedine od tuženih banaka koja nije proglašena krivom jer je ugovorila parametre (fiksni i promjenjivi dio) a preplačenu kamatu iako pravomočno dosuđenu ne priznaju i osporavaju. Na osnovu ne zakonito podizane kamate mnogi su ostali bez doma, mnogi su izvršili suicid a oni koji su za to odgovorni izvoze svoje nezakonito stećene bonuse na raćune banaka majki u Austriju i Italiju.

U potpisu:
Hrvatski branitelj koji nije u mirovini i koji je Hrvatsku branio tek punoljetan i koji kredit uredno vrača trajnim nalogom svakog 15tog u mjesecu bez dana zakašnjenja punih devet godina.


što se javljate vi kreditaši? pa pobogu, naučite više: što si potpisao, to ćeš i platiti. vi ste im dali legitimitet da tuže državu jer ste potpisivali sve što je pred vas stavljeno, ne bi li kupovali precijenjene aute, stanove i išli na skijanja. netko to vaše treba platiti. na žalost, to ćemo biti mi – pošten svijet koji živi po svojim mogućnostima.

Delboy, pa o tome i govorim.

Van banke iz Hrvatske.

Pa se nitko više neće zaduživati, a najmanje država.



što se javljate vi kreditaši? pa pobogu, naučite više: što si potpisao, to ćeš i platiti. vi ste im dali legitimitet da tuže državu jer ste potpisivali sve što je pred vas stavljeno, ne bi li kupovali precijenjene aute, stanove i išli na skijanja. netko to vaše treba platiti. na žalost, to ćemo biti mi – pošten svijet koji živi po svojim mogućnostima.

Delboy, pa o tome i govorim.

Van banke iz Hrvatske.

Pa se nitko više neće zaduživati, a najmanje država.
[/quote]

ja se zbilja nadam da ti ozbiljno ne misliš?
a one mogu reći : ok, idemo van, ali prvo ćete nam vratiti dugove. što onda? dakle – budimo realni, narod se polakomio, narod je pristao i narod je potpisao ugovore u kojima piše da ih mogu guliti do gole kože. to su činjenice, sve ostalo je politika i dodvoravanje narodu. ja sam čovjek od riječi, za mene je potpis svetinja. vama je potpis ništa, to se vidi svakog dana i zato smo jadnici, a mogli bi biti kao švicarska.

...povijest se ponavlja...

New Report

Close