Forum

Naslovnica Forum Komentari članaka Štrajk u Dalekovodu, radnici ne pristaju na 580 otkaza
Pretraživanje
Dionička društva
Dalekovod proizvodnja izvozi više od 70 posto proizvoda, radi na skandinavskom tržištu gdje se cijene radnička prava i gdje tvrtke lako ostaju bez poslova ako nemaju kolektivni ugovor.
purCo 9.2.2018.
Slab prosjek ocjena
Korisnik s iskustvom
Veliki krug prijatelja
66%

sramotno da nesposobne Uprave pokušavaju na radničkim plaćama uštedjeti
očito je namjera da se i ovo ugasi

spanac 2.1.2018.
Dobar prosjek ocjena
Korisnik s iskustvom
Veliki krug prijatelja
66%

koliko nesposoban i neodgovoran rukovodilac trebaš biti da ideš radnicima, od kojih firma živi, rezati prava i smanjivati nevelike plaće za čak 20%???
dolaze teški dani za dalekovod, kratkovidne odluke uprave mogle bi uništiti ovu firmu

rankoo 13.9.2014.
Dugotrajni korisnik
Srednji krug prijatelja
100%

Nije to nista cudno, Vela ju je postavio na noge, a onda je smjenjen, razloge vjerojatno znaju ili ne znaju oni koji su to i napravili

Romel 6.9.2007.
Dugotrajni korisnik
100%

otkaz ugovora o radu kako bi im bio ponuđen novi sa znatno smanjenim pravima. Među njima je i smanjenje plaće za 20 posto

Svi trebaju biti u sindikatu državnih službenika.Da im on složi kolektivni ugovor.

prosječna plaća je trenutno 5400 kn, a u proizvodnji je još i manja

Ta Proizvodnja nas stalno sramoti i samo radi probleme HDZSDP-u.
Treba ju potpuno zabraniti i izbaciti iz Hrvatske. Nek ide u Rumunjsku i Srbiju.
shumar 28.9.2007.
Mali krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
50%

Ne razumijem, radnici se zalažu za fotokopiranje novčanica ili što..?

Kupujmo hrvatsko!

viewer 28.1.2012.
Mali krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
66%

Jesmo li se za to borili ? Pa, nije firma front ? Ako firma nema rezulata propada. Nekako se izvukla kroz predstečajnu nagodbu. Interesantno bi bilo vidjeti produktivnost po radniku, odnosno uposlenom. Ništa ti ne vrijedi posao u Norveškoj ako ti treba 30% više radnih sati, nego što je planirano, da ga dovršiš.

rankoo 13.9.2014.
Dugotrajni korisnik
Srednji krug prijatelja
66%

viewer

Jesmo li se za to borili ? Pa, nije firma front ? Ako firma nema rezulata propada. Nekako se izvukla kroz predstečajnu nagodbu. Interesantno bi bilo vidjeti produktivnost po radniku, odnosno uposlenom. Ništa ti ne vrijedi posao u Norveškoj ako ti treba 30% više radnih sati, nego što je planirano, da ga dovršiš.

Koliko se sjecam Vela je takav posao odbio mislim da se radilo o Poljskoj, poanta je u tome da je kvalitetnom kadru otvoren put u inozemstvo, a nisam siguran koliko je uprava rezala svoja primanja, da je uprava pocela rezati od sebe to bi bilo OK Zadnja izmjena: rankoo (13.3.2018. 21:11)
miami 19.8.2007.
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
50%

Ja sam na strani poslodavaca. Ne zbog toga jer ne cijenim radnike i njihova prava, nego zbog toga jer
znam koliko se Uprava muči s povratom kredita , a jedino gdje mogu uštedjeti su plaće…..

…prodajte dionice…-kupite nekretnine!