Štede registrirajući skupa vozila u Slovačkoj

Naslovnica Forum Komentari članaka Štede registrirajući skupa vozila u Slovačkoj

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

U Sloveniji se barem pitaju zašto je tome tako, kod nas u ogromna količina Albanskih “poduzetnika” na obali mulja uzduž i poprijeko, ne izdaja račune, voze luksuzne aute sa slovačkim tablicama ali vrli poreznici zatvaraju cvijećarnice zbog 10 kuna.

Čekaj malo, mozes voziti auto sa tuđim tablicama i reg. Pločicama? Zašto onda naši ljudi koji idu vani raditi, moraju tamo kupiti i registriradi auto, a ne otići sa svojim odavde?

Pitanje je zasto Slovacka moze a mi ne mozemo? Odgovor: zato jer je nasa drzava pohlepna i mora krasti od ljudi na svakoj transakciji. Je..takvu drzavu! To je tortura

Imas li konkretne dokaze za svoju tvrdnju ili tek toliko lajes?


Imas li konkretne dokaze za svoju tvrdnju ili tek toliko lajes?

imam ja,
kupio sam 2002 jedan automobil u Njemačkoj, MB Nurnberg ,
bio je star 2 god.
koliko sam ga tamo platio, još toliko novca sam do registracije dao ovdje državi,
na homologaciji čovjek nije mogao pronaći brojeve, koje treba provjeriti na svim potrebnim mjestima, ali su mi uredno dali račun na 500 kn,
neš ti njega, da on iskontrolira jel Švabo napravio sve po propisima RH
danas je stanje gotovo identično,
ako treba još podataka o deračini države , samo pitaj

uvezao iz njemacke u slovacku auto 104kw,,slovackoj sam platio mislim 340e..porez, tablice..tehnicki je svake dvije godine oko 60e..osiguranje za auto 130e..

Tražiti konkretne dokaze kad ti se naruše planovi je, malo za reći ,kukavički

ovo je možda moguće u sloveniji ali u hr baš ne bi išlo

-Fizička osoba koja ima prebivalište u Republici Hrvatskoj ne smije koristiti motorno vozilo registrirano u drugoj državi članici EU, ukoliko nije ostvarila pravo na izuzeće od plaćanja posebnog poreza na motorna vozila, bez obzira na punomoć. Ako policija ili carinski službenici zateknu fizičku osobu s prebivalištem u Republici Hrvatskoj u posjedu ili upravljanju motornim vozilom registriranim u drugoj državi članici EU, a koja nije ostvarila pravo na izuzeće od plaćanja posebnog poreza na motorna vozila, smatrat će se da se radi o nezakonitoj uporabi motornog vozila na području RH, zbog čega, neovisno što nije vlasnik vozila, bit će obračunat posebni porez kao da je vozilo prijavljeno radi registracije u RH, a također će biti pokrenut prekršajni postupak [/url]

IZUZEĆA OD PLAĆANJA POSEBNOG POREZA NA MOTORNA VOZILA:
Ako imate registriran obrt ili slobodno zanimanje u drugoj državi članici Europske unije, a motorno vozilo je registrirano na vaše ime ili ste ga uzeli u leasing ili ako ste odgovorna osoba, partner, dioničar ili član trgovačkog društva ili poduzeća registriranog u drugoj državi članici Europske unije, obvezni ste prijaviti se Carinskoj upravi prije prvog unosa motornog vozila na područje RH.

Važno je znati da ćete u postupku, između ostalog, trebati dokazati da imate registriran boravak u drugoj državi članici EU, kao i dostaviti i financijsku dokumentaciju kako bi se utvrdilo radi li se o stvarnom obavljanju poslova u drugoj državi članici EU. Odobrenje će se izdati jedino ako je nedvojbeno utvrđeno da je prvenstvena namjena motornog vozila obavljanje poslova ili uporaba izvan područja RH, a s vozilom ćete u RH dolaziti povremeno.

dakle, nije da se ne može ali prebivalište, zaposlenje i prihodi moraju biti van hr.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close