Splićanka u dva tjedna dobila šest ponuda za posao u Londonu i Dublinu

Naslovnica Forum Komentari članaka Splićanka u dva tjedna dobila šest ponuda za posao u Londonu i Dublinu

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Gospođa niti nije mogla dobiti posao u struci jer nije još niti položila državni stručni ispit, a samim tim nema licencu, odnosno dozvolu za rad u RH. Novinar je nažalost napisao gomilu neistina koje su vrlo jednostavno provjerljive. Upitajte gospođu kada je diplomirala, kada je završila pripravnički staž i je li položila državni stručni ispit. Ili jednostavno kontaktirajte Hrvatsku komoru fizioterapeuta pa provjerite je li njihov član. Ako vam nije jasno o čemu pišem konzultirajte Zakon o reguliranim profesijama.Nažalost, ovakav članak primjereniji je žutom tisku nego ozbiljnim glasilima.

@ninamina

Koga briga za te potvrde i certifikate. Ona je dobila 6 ponuda za posao, a to sto nece placati clanarinu Hrvatskoj komori fizioterapeuta i nije neka steta.

Drago mi je da je zena dobila posao. To je velika stvar. Zelim joj puno srece.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Ona je dobila 6 ponuda za posao zato jer zna.

A kod nas nije važno dali netko zna nego dali ima Diplomu.

Iako je mnogo diploma prepisano ili kupljeno kod švercera , na crno.

Zato nam i je tako.

.

@ninamina

U slobodnom svijetu je bitno sta znas raditi a ne da li imas papir izdan od strane samoprozvanog autoriteta za neko podrucje.

Ajde nek mi neko objasni kako se to na daljinu dokazuje da nešto znaš. Preko skypa možda?!!!

…i zašto onda trošiti novac i vrijeme na studiranje??!!! Idemo svi koji nešto znamo u slobodni svijet i na časnu riječ svi ćemo dobiti posao


…i zašto onda trošiti novac i vrijeme na studiranje NA HRVATSKIM FAKULTETIMA??!!!

Malo sam ti popravio post…


Ajde nek mi neko objasni kako se to na daljinu dokazuje da nešto znaš. Preko skypa možda?!!!

Polazis od pretpostavke da je diploma ili certifikat dokaz znanja, sto je pogresna pretpostavka.

iz ove konverzacije mi se čini da ispada kako je vani sve neregulirano i samo treba znati nešto raditi, a i nije baš tako. za podosta zanimanja je potrebno imati papir koji dokazuje da si ovlašten to raditi.

@fantom
[emo_smijeh] sviđa mi se popravljeni post, ali i dalje mi nisi objasnio kako se dokazuje znanje i sposobnost na udaljenosti od nekoliko tisuća kilometara. Ok neka je i moja pretpostavka pogrešna pa objasni mi ti kako se onda to radi, a naročito ako nemaš dana radnog iskustva u struci. Imaš li ti osobnog iskustva u tome? Jesi li ikada konkurirao na kojem natječaju u inozemstvu?
Ja jesam i znaš šta…pošla sam tri selekcije i pozvana na završni razgovor i pogodi….nisam imala novaca za kupiti kartu, za platiti hotel,…..mogla sam samo opljačkati banku

@kauders
zdravstvena struka je jako dobro regulirana i čak kad imaš papir da si ovlašten raditi, u nekim državama je to potrebno dodatno dokazivati raznoraznim ispitima, provjerama,…..bez obzira imaš li zgodnu facu ili ne

New Report

Close