SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

po mom skromnom mišljenju dionica s potencijalom.
trenutno u stagnaciji nakon storniranja dogovora s vladom u vezi Liburnija hotela.
za očekivati je pronalaženje rješenja oko dugovanja prema SNHO-u u dogledno vrijeme.

SNHO = sumjiva ekipa = nepoznati i sumnjivi portfelj = visoki rizik[smiley3]

1.ekipa koja je u stanju puno toga pokrenuti,okrenuti i opstati
2.portfelj:udjeli u otvorenim investicijskim fondovima,cca 9%Liburnie…
3.procijenjeni iznos potraživanja od HFP-a veći od 490 milijuna kuna
4.dobiven je spor protiv HFP-a i u tijeku je postupak nagodbe s državom
5.ne postoji niti jedna dionica na tržištu bez rizika(danas i kupnja papagaja sa sobom nosi dozu rizika i straha zbog ptičje gripe)[smiley2]


1.ekipa koja je u stanju puno toga pokrenuti,okrenuti i opstati

S ovim se slazem, ali prvenstveno u svoju korist bez obzira na posljedice za dionicare.


2.portfelj:udjeli u otvorenim investicijskim fondovima,cca 9%Liburnie…

Sto sve imaju i nemaju je jako tesko utvrditi kazu meni ljudi koji su puno bolje od mene upuceni.

ako je dug države veći od 490 000 000,ookn(naplativ kad tad) po dobivenoj presudi+ kamate ,a izdano je
3 377 441kom SNHO dionica dolazi se do vrijednosti po 1 dionici veće od trenutne cijene SNHO dionice na burzi koja se sada kreće oko 140kn.dakle s matematičke strane jednog dugoročnog investitora- to bi bilo to.
– a za kratkoročne i špekulativne ulagače možda su neke druge dionice dinamičnije i zanimljivije,a o ukusima se ne raspravlja [smiley2]

Ali navodno idu u smanjenje temeljnog kapitala. Nedavno sam izašao iz te dionice kao i iz VLHO. Godinu dana sam ih držao i na kraju nula. Ekipa koja vodi te fondove su igrači za koje ne možeš znati kako će reagirati. Više ni sam ne znam u kojim su sve fondovima,šta je prebacivano iz kojeg…


Nedavno sam izašao iz te dionice kao i iz VLHO. Godinu dana sam ih držao i na kraju nula
.

u roku tih godinu dana SNHO i VLHO su bili na 20-30 % višljim razinama u odnosu na trenutnu cijenu tako da si komotno mogao izaći(ako si želio) sa solidnom zaradom-očito si odabrao krivi timing za prodaju…

Dosta ljudi su se prepali ovog pada dionice.
Netko je iskoristio situaciju i na miru akumulira, isto kao i KORF.
Uglavnom prolaze prognanicki paketi (KORF 111 komada, SNHO 104 komada), a skupljaci se trude ne podici cijenu, sta im jako dobro ide.

Svejedno vjerujem da ce na prve informacije o nagodbi sa drzavom cijena krenuti strelovito gore.

A da se od ‘dvojca’ ne zna sta se moze ocekivati, to je tocno, samo ne vjerujem da vise imaju toliko intersa raditi protiv malih dionicara.

Od 31.12.2003 do 30.09.2005. broj dionicara je spao da 10300 na 6500.
Od tada je jos puno 104-ca proslo po ekranu ATM-a, pa vjerujem da je sada ispod 5000 dionicara.

Kad se to spusti na 1000 ili 2000 dionicara, cijena ce sigurno biti veca, a vjerovatno i transparentnost uprave.

Do tada dionicu treba pratiti i eventualno skupljati na nekavim upadljivo niskim razinama (pogledajte RSI od KORF-a prije koji dan kad je dosao na 123-125, ili SNHO-a od prije mjesec i sitno, i usporedite ih sa zadnih godinu ili dvije).

SNHO bilježi solidan dnevni rast od cca 5% danas.
-to znači da je ova ***obrisano*** dionica uz rast tržišta, ekvivalentno tomu povećala vrjednost svojih udjela u mnogim dionicama ,a i spor s državom se mora finalizirati na ovaj ili onaj način,ali tako da SNHO-u pripadne sve što je dobio u sporu-temeljem presude

Evo i mog iskustva s jednom od tih dionica.
Ušao u KORF na 128kn pred godinu i cca 3 mjeseca, prodao nakon 6 mjeseci držanja. Ostvario minus
6%. Zaključio: nikad više u dionicu za koju nisam siguran da imaju transparentne ciljeve poslovanja.
Otada puno mirnije spavam i rijetko se budim po noći.
[smiley7]

Dr. Ante Starčević: "Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo i lahko zaboravljamo krivice koje nam drugi učiniše."

Ja sam usao u Adris, prodao ga od 5500 na nize, ponovno usao i sad se okrecem po noci, te se pitam oce li ikad vise gore 🙂

A sta se tice iskustva sa KORF-om, kupovao po 40-ak, i prodao prerano.
Kupovao po 100-ak i prodao prerano.
Zadnje je kupovao po 130-125 i drzim, dok mi se ne ucini da mi je dosta, pa ce vjerovatno biti na kraju ponovno “prodao prerano”.

SNHO sam usao po 50-ak i prodao prerano.
Usao po 130-ak (prije mitoze) i prodao prerano.
Sad sam usao minimalno po 135, jer nisam imo tekucih sredstava, i vjerovatno ce ponovno biti prodao prerano, jer imam premalu kolicinu da bi drzao dovoljno dugo.

Pa billy zar onda nisi naučio jedno iz svega što si naveo: prerano izlaziš iz dionica! ***obrisano***
Pa valjda si nešto zaradio pa se okani tih margina i konačno kreni makar od 10000 kuna al nemoj rasprodavati. Svatko vidi gdje griješiš, čak i sam vidiš, al ne možeš si pomoći kad te banka nazove da vratiš pare , jel tako?
Kladim se da imaš upravo SNBA i da ćeš ju sutra prodati!

...povijest se ponavlja...

Nemam SNBA, a da imam vec bi je prodao, pa je zato nisam ni kupio 🙂

SNHO-a sam se bojao jer sam slusao odredjene skeptike, i tu sam ispusio jako, KORF takodjer.

Sta se tice rusenja cijene, ja rijetko kad mlatim prema dolje, prema tome, ja samo pomazem u zdravom rastu.
Da nije bilo ovih junaka koji su danas prodali SNHO po 147, ne bin netko drugi sutra mogao prodati po 160, …

Jednostavno je, kad nema prodaje, nema ni rasta, osima kao se kupcima jako zuri, ili ako je stvar stvarno uzasno podcijenjena, ili ako neko zeli na brzinu navuci cijenu.

Za ovu godinu sam si obecao smanjenj broja transakcija, pa cu valjda nesto uspjeti napraviti po tom pitanju.

SNHO NASTAVLJA UZLAZNIM TRENDOM
AFERA LIBURNIA Nitko se ne nada brzoj odluci Trgovačkog suda u vezi s opatijskim hotelima
Ostoja više neće milijardu kuna, nego dionice Liburnije
Afera vezana uz opatijske Hotele Liburnia stišala se samo na javnoj sceni i mjesecima nakon Vladine odluke o raskidu sporazuma o nagodbi s dva fonda o tome se više ne govori. No, oštećenim stranama, SN holdingu i Dom holdingu, odgovara medijska tišina kako bi u miru povlačili poteze koji tek trebaju raspetljati neuspjelu nagodbu.
U međuvremenu je došlo do vlasničkih pretumbacija i potpunog odvajanja poslova između Darka Ostoje i grofa Georga Eltza. U međusobnom prebijanju vlasničkih udjela, SNHO je preuzeo dugove Dom holdinga vezane uz Liburniju pa sada samo taj fond potražuje dugove od države, a na čelu mu je Darko Ostoja.

Tužba protiv Vlade
Prije otprilike dva mjeseca preko svojih odvjetnika SNHO je podnio dvije tužbe protiv Vlade i Komisije za vrijednosne papire, koja je formalno donijela odluku o oduzimanju dionica Liburnije iz registracijske agencije. SNHO se više ne poziva na potraživanja prema Fondu za privatizaciju, koja su iznosila oko milijardu kuna, nego samo traži natrag dionice Liburnije. One su stečene, tvrde u SNHO, na osnovi ugovora koji su potpisale obje strane.
Ugovor je poslije jednostrano razvrgnut, no to ne umanjuje njegovu valjanost. U sporu pred Trgovačkim sudom Fond za privatizaciju zastupa Državno odvjetništvo, a glavni je argument državne strane da nije prošlo 20 dana od odluke do prijenosa dionica, kako stoji u ugovoru.

U SNHO ne žele više ništa komentiratiu u vezi s tim slučajem dok se ne dovrši sudski postupak. U Fondu za privatizaciju nadaju se nekoj novoj vrsti nagodbe jer dugovi pifovima nisu riješeni, nego samo odgođeni. SNH pak traži sudski nalog za povrat dionica. Kao bespredmetni, otpali su i pregovori s opatijskim vlastima, kojima je Ostoja u jeku afere nudio 25 posto dionica ako odustanu od sudskih imovinskih sporova.
No, nitko od zainteresiranih strana ne nada se brzoj reakciji suda. Osim toga, teško bi se tko u vrijeme Sanaderova mandata dohvatio predmeta pod nazivom Liburnia. Stoga se rješenje toga velikoga gospodarskog spora očekuje tek nakon parlamentarnih izbora za godinu i pol.
Pitanje je sve koliko dugo će se čekati ali što se više čeka to će biti veći dug države
Autor Snježana MLINAREVIĆ
Tko čeka i dočeka

New Report

Close