SLRS (Solaris d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SLRS (Solaris d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo par najosnovnijih podataka(30.09.2006) o jednoj od najprofitabilnijih turističkih tvrtki u Hrvatskoj:

SLRS-R-A:

-Ukupni prihodi: 124.201
-Ukupna prodaja: 113695
-Dobit poslje por.: 27915
-Aktiva: : 1.295.831
-Kapital i rezerve: 1.081.523
-Obveze: 214.19
-NPM: 7,5%
-ROA: 1,0%
-ROE: 1,2%
-BVPS: 1488

Izdatih dionica:726.990
Nominala: 300 kn

Rizik je moj prijatelj

Evo i vlasnička struktura:

Vlasnici prvih 10 računa na kojima je ubilježena najveća količina vrijednosnog papira SLRS-R-A
Stanje na dan: 16.02.2007
Naziv vlasnika računa Mjesto
UGO OPREMA I GRAĐENJE D.O.O. ZAGREB, HRVATSKA
SOLARIS D.D. ŠIBENIK, HRVATSKA
JADRANSKA BANKA D.D. ŠIBENIK, HRVATSKA
HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU ZAGREB, HRVATSKA
Skrbnički račun:
ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. ZAGREB, HRVATSKA
ŠKOJO FRANJO OSIJEK, HRVATSKA
Skrbnički račun:
ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. ZAGREB, HRVATSKA
BUMBAK FRANE ŠIBENIK, HRVATSKA
Skrbnički račun:
RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB ZAGREB, HRVATSKA
Grupa računa na kojima je uknjižena ista količina vr. papira

Rizik je moj prijatelj

“Otvaranje sezone 2007.
14.03.2007.

Dragi gosti, Solaris Holiday Resort otvara ponovo svoja vrata 14.03.2007. sa ponudom bogatijom nego ikad. Iskoristite povoljnu priliku i rezervirajte na vrijeme svoj odmor u novouređenom hotelu Ivan**** po atraktivnoj cijeni već od 264,00 Kn po osobi dnevno, u dvokrevetnoj sobi na bazi polupansiona. Ponuda vrijedi za period: 14.03.-06.04.2007. Budite nam dragi gosti. Dobrodošli!”
_______________________________________________________________________________

Novouređeni hoteli,jedna od najprofitabilnijih turističkih tvrtki u Hrvatskoj,trži se ispod Booka!,netko stalno stiska dolje,zna li netko šta se događa.

Rizik je moj prijatelj

http://www.jutarnji.hr/slavonija_i_baranja/clanak/art-2007,2,23,zaposlenje_slavonci,63850.jl

Slavonija i Baranja
Zavod nudi Slavoncima 2500 radnih mjesta Piše: N. Zekić
Foto: Ivica Pejić

OSIJEK – Hrvatski zavod za zapošljavanje u Osijeku ove godine najavljuje rekordan broj zapošljavanja registriranih u njihovoj evidenciji u sezonskim poslovima na Jadranskoj obali i u Njemačkoj. Naime, već sada su se javili hotelijerski giganti Istratours i Solaris iz Šibenika, a od ove godine prvi put radnu snagu iz Osijeka zaposlit će i Ugo grupa iz Opatije te Croatia hoteli i Vila Argentina.

– Prošle godine u sezoni smo zaposlili oko 1400 osoba, a ove godine očekujemo 20 posto više zaposlenih. Tako bi nezaposlenost ovog ljeta u Osječko-baranjskoj županiji prvi put nakon gotovo 10 godina trebala pasti ispod 28.000 osoba – napominje Anto Barkukčić, ravnatelj HZZ-a

Inače, u Zavodu naglašavaju kako hotelijeri i ugostitelji sve više traže stručnu radnu snagu, odnosno kvalificirane konobare i kuhare, što umanjuje šanse NKV radnicima, koji čine čak 32 posto nezaposlenih.

Plaće radnika u sezoni kreću se od 2500 do 6000 kuna, a vrhunski kuhari na moru u dobrom hotelu mogu zaraditi i do 16.000 kuna.

– Osim na Jadranu, prošle godine zaposlili smo i oko 700 osoba u Njemačkoj na poljoprivrednim radovima u vinogradima te sezoni branja jagoda i šparoga, a zanimljivo je kako se u cijeloj Hrvatskoj najviše sezonaca zapošljava iz naše županije. NKV radnik u Njemačkoj može zaraditi do 1100 eura mjesečno, a uz posao dobiva i osigurani smještaj i hranu.

Radnici iz Slavonije su i najtraženiji jer slove za marljivu i kvalitetnu radnu snagu, kaže Barukčić.

Svi nezaposleni već sada mogu na Zavodu za zapošljavanje ispuniti formulare sa zahtjevom za zapošljavanje u sezoni, a u roku od sedam dana dobit će sve informacije o uvjetima rada.

Knjigovodstvena vrijednost 1.487,67 kn
Zarada po dionici (EPS) 38,40
Omjer tržišne i knjigovodstvene cijene (P/B) 0,72
Omjer tržišne cijene i zarade (P/E) 28,00

Mislim da ovo govori samo za sebe : 0,72 booka, a turistička dionica. Istina nije nešto likvidna, ali pravi boom tek se očekuje.

Prihodi 2006-e debelo premasuju 2005-u da nema sljedeće stavke :
Ostali prihodi iz osnovne djelatnosti 2006 : 8.664
Ostali prihodi iz osnovne djelatnosti 2006 : 45.626

Zna li netko o čemu se radi?

Hell is Empty and all the Devils are Here

Bez obzira na to, ja ne vidim ni jednog razloga zašto bi se ova dionica tržila ispod 2000 zelembaća. Ako netko vidi, neka obrazloži (jedini problemčić bi mogao biti to što je ova dionica transparentna i napravljena je revalorizacija imovine. Iako ovo nikako ne bi trebao biti minus, znamo na kakvom tržištu trgujemo – caruje špekulacija, pa prema tome ovo dakako može biti problem).

Hell is Empty and all the Devils are Here

Još samo jedna stvar – ne treba zaboraviti da će se uskoro desiti odljev novaca iz dionica koje su u zadnjih mjesec dana rasle 30% +, a onda će hrpa investitora biti primorana pronaći one dionice koje taj rast nisu uopće odradile. Onda bi moglo biti šanse i za SLRS (ima tu mjesta i za HTCP). Ja vjerujem da bi se to moglo desiti brže nego neki misle. Dok se to ne desi, lagano dokupljujemo

Hell is Empty and all the Devils are Here

Jednostavno nemam mira : ako se Hoteli Makarska prodaju preko 300 kn, dok im je BV 234,62 kn i uz to imaju priličnih financijskih problema, onda ovdje treba govoriti i o targetu daleko većem od 2000 KN.

Hell is Empty and all the Devils are Here

slažem se kolega budd, doći će i solaris na svoje.
Dosta ćesto se spominje revalorizacija imovine kao problem koji im ne dopušta rast što po meni nikako ne bi smjelo biti.
Ono što ja vidim kao najveću blokadu većem rastu i glavni razlog stagnacije je vrlo mali freefloat, tako da je dionica uglavnom nezanimljiva fondovima i većim igraćima.

Ali doći će ona na svoje, prije ili kasnije ljudi će morati i na našoj burzi početi vrednovati dobre poslovne rezultate.

Dva i dva su četri, ali ne uvijek

Dečki, pa vi ste solaris kupovali prekasno. On je prije godinu dana koštao 200 kuna po dionici a sada je preko 1000. Ja sam ga kupovao davnih dana i fino prodao za 1300 kuna i mislim da na niti jednoj drugoj dionici ne budem toliki prinos imao kao na solarisu u godinu dana. To je bilo oko 500% u godinu dana. Toga više neće biti. Zato me čude vaši komentari i čuđenje da ovo nikako da naraste. Polako, rast će, ali vi ste ga očito kupili pri vrhu i tu su sve činjenice poznate i nema novih vijesti pa zato ni ne raste. Tu ćete morati biti jako strpljivi. To vam je tržište. Pa ima još tucet dionica ispod BV-a koje ljudi nikako da ne primjete jer tako to biva, ali kad tad ćete doći na svoje. Pitanje je hoćete li izdržati.

Dionica u zadnjih pola godine ovisi o dva erste skrbnička računa. Jedan se postepeno diže i spušta, bez nekog većeg utjecaja na cijenu. U zadnja tri četiri mjeseca jako mali promet, tek u četiri dana prometi veći od 100 komada, a ta sva četiri dana su u ovome mjesecu. Pri ‘velikim’ prometima, cijena nikad nije bila ispod 1070 kn. Ja bih kupovao do 1030 kn otprilike, a ne bih prodavao ispod 1150 kn. Mislim da se u sljedećim mjesecima ipak može očekivati cijena preko 1200 kn, a u ljeto barem 1500 kn.

Caymann vam je lijepo napisao sve što treba. Stvar je banalna. Dok ima drugih dionica koje rastu po 20-30% zašto bih bio u nečemu što stagnira (ili čak lagano pada)? Tu grešku sam i ja činio. Dok je tržište raslo i raslo i dok su drugi naplatili ogromne profite (prošle godine), ja sam čekao i čekao i čekao. mjesecima. Bolje bi mi bilo da sam prodao i na drugim dioncima zaradio 100% i sl.

A sve ove vaše pritužbe (i na susjednom forumu) malo će vam pomoći. Psihologija mase je nemilosrdna:
Svi će kupiti dionice “pobjednike”, a tamo gdje svi nešto “mijauču”, investitore obično odbija. Zato vam je bolje da šutite, prodate (ako se odlučite prijeći u nešto drugo) ili da trpite i strpljiovo čekate. Pisati 4 posta zaredom unutar 15 minuta (vidi prethodnu stranicu) ne ostavlja neki posobno pozitivni dojam…dapače.

Ne znam na temelju čega ste zaključili da sam ja u ovoj dionici? To što pišem 4 posta zaredom ne vidim kao neki problem, pa forum i je za to da svatko iznosi svoje mišljenje, ne?

Ja samo pokušavam potaknuti raspravu na više tema (trenutno sam sav u jednoj dionici koja je išla 35% gore u tjedan dana, pa tražim sljedeće dionice koje će mi ponuditi tako nešto).

Pozdrav

Hell is Empty and all the Devils are Here


Dok se to ne desi, lagano dokupljujemo

Kažeš da nisi u ovoj dionici, a par postova prije veliš da dokupljuješ…. pa ako dokupljuješ znači da ju već imaš ??
[smiley1]

Ne znam na temelju čega ste zaključili da sam ja u ovoj dionici?

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

New Report

Close