INSP (Inspirio ZAIF d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INSP (Inspirio ZAIF d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Preporučujem da pažnju posvetite Slavonskom fondu ***obrisano od strane moderatora***. Uskoro izlazi godišnje izvješće u kojem neće biti vidljivi porasti vrijednosti dionica koje imaju u portfelju jer je skok tržišta bio u 2006. i to također treba pridodati. ***obrisano od strane moderatora***

Do sada je ovu temu pročitalo 40-ak forumaša i nadam se da nije cijena SLPF skočila zbog tih koji su čitali.
Štoviše siguran sam da je razlog za povećanom potražnjom priča koja kruži među brokerima bliskim ovom fondu da je godišnje izvješće koje čeka objavljivanje zadovoljstvo čitati. Navodno ne samo zbog pozitivnog poslovanja, koliko zbog kvalitete portfelja kojeg imaju i transparentnosti poslovanja. Neki novi izračuni koji su mi prepričani govore da je cijena na tržištu u minusu 64% u odnosu na Nav.

Ovo što u prvom postu spomenuh 90 kuna nije bila šala.
A pošto vidim da me ne fermate pol % neću vam reći što sam još saznao.
Ne morate se previše brinuti, rekoše mi da će s tim u novine. Ako ne do kraja ovog tjedna, onda onaj drugi.

Reci nam što si saznao i od koga, interesira nas.


Preporučujem da pažnju posvetite Slavonskom fondu zbog velike potcjenjenosti u odnosu na fer cijenu. Uskoro izlazi godišnje izvješće u kojem neće biti vidljivi porasti vrijednosti dionica koje imaju u portfelju jer je skok tržišta bio u 2006. i to također treba pridodati. Ostali bivši PIF-ovi također se spremaju za rast ali Očekujem da se Slavonac neće zaustaviti prije 90 kuna po dionici

Vrijednost SLPF-a možete lako izračunati ako pogledati dionice iz porfelja koje su dostupne na http://www.vse.hr.
Dakle pomnožite vrijednosti dionica sa brojem komada ( tržišna vrijednost ), zbrojite sve i zatim podijelite s ukupnim brojem dionica i dobit ćete NAV vrijednost.

Ne da Vam se računati.

OK

Vrijednost je cca 84 kuna ( s mogućom pogreškom +-5% ).

Naravno u to nije uračunat “dug” HFP-a.
[smiley2]

ja sam malo korigirao vrijednost portfelja i dobio sam vrijednost preko 90 kuna?!? bez duga HFPa.
evo tog portfelja na dan 31.03.2006.

Gdje je taj portfelj? Ja ga ne vidim.

Ja ne znam , kako se čini veća potražnja od ponude ,kako se čini , a cijena pada, pa što je sada to , a i dosta se drugog crveni[smiley3]

To je mala korekcija, očekivana od većine ljudi koliko vidim.

šta mislite jel 79.84 previše iz neba cijena za postaviti na prodaju?

KULEN NIJE SALAMA

Ok je cijena, samo što je još nećeš uspjeti dobiti, dok se skroz prodaja ne povuče na malo više. Puno je tu dionica pa je manja mogućnost manipulacije cijenom, pričekaj još nekoliko dana razvoj situacije.

to se ja pitam i koliko je tu sitnih naloga, mislim naloga od običnih gradjana. ja ne mogu pogledat neznam 50 naj naloga nego samo 5 pa te dany pitam koliko će trajati da to plutanje prestati i malo vjetra krenuti u naša jedra?[smiley9]

KULEN NIJE SALAMA

Slovenci će ti stisnuti SLPF dolje, spustit ga na kakvih 59-63 kao što je bilo prije nepunih mjesec dana. Budimo realni, slijedi veca korekcija cijena pa niti trenutna NAV vrijednost nije pravo mjerilo ničega… realna vrijednost SLPF-a trenutno ne prelazi 80 kn a kad u to uračunamo 30 posto diskonta po kojima se pifovi trže dobit ćeš otprilike realnu vrijednost ovog fonda… ova cijena je kao i većina drugih prenapuhana…[smiley6]

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

Kako si dosao do tih 80kn? Ako uzme stanje s pocetka godine i unesu se danasnje cijene dobije se NAV preko 90kn.

New Report

Close