Sloboda govora na forumu

Naslovnica Forum Razno Prijedlozi i primjedbe Sloboda govora na forumu

Mjesto namjenjena diskusiji o slobodi govora na forumu i sličnim temama…

Slaven Andrašić, Poslovni dnevnik


Može li se reći koja kritična riječ na ovom forumu? Hmm, izgleda – ne može!

Kritike se može izreći samo mora biti o temi, a ne korisniku kao osobi. Također kritika se mora izreći na kulturan način. Vašu poruku ću morati preseliti na temu “Sloboda govora” na slijedećem linku jer nema nikakve veze s investiranjem

Pozdrav,

Slaven Andrašić, Poslovni dnevnik


PD_Web: ” Moli bih vas da kada odgovarate za svako pozitivno ili negativno mišljenje o dionici iznesete i dobar argument. U slučaju da korisnik Lemur King ne očekuje argumente, savjetovao bih mu da pitanje postavi u temi –

Postovani PD_Web, pa cemu ovo prije nego sto je itko ista napisao? Pa kaj bumo na kraju svi o svemu pisali pod jednim te istim subjectom “O dionicama bez cenzure” ? Kakvog to smisla ima? Jeste vidli kak to tam izgleda? Jedna poruka nema veze sa drugom.. nemoguce se je snaci… nema nikakvog reda. Svaka cast na administriranju foruma u 5 ujutro, ali mislim da vam je to sizifov posao jer ce se forum uskoro pretvoriti u totalni dzumbus. Kaj nije dosta da na vrhu stoji: “Poruke objavljene na forumu predstavljaju mišljenje njihovih autora, a Poslovni dnevnik ne može se držati odgovornim za njihov sadržaj. Poslovni dnevnik ne preporuča ulaganje na temelju informacija s foruma bez dodatne provjere istih.” Pa nismo djeca, znamo razlikovati provjerene informacije od glasina i zakljuciti na temelju cega cemo ulagati vlastiti novac. Mislim da je cilj foruma komunikacija u najsirem smislu i da jedino vrijedjanje po bilo kojoj osnovi nebi smjelo biti dozvoljeno. Pozdrav!

Na zalost nije bilo dovoljno staviti samo disclaimer, jer je sve dovodilo do svadja i stvrano besmislenih preporuka (cisto nabrajanje velikog broja dionica bez ikakvog kriterija).
Ispricavam se sto sam dodao to na vasu temu, ali ovakva pitanja jako cesto dovode do neargumentiranih preporuka o dionicma. Takodjer, na temi “O dionicma bez cenzure” i nema puno postova pa se ne bi utopilo u masi.
Ipak ako zelite samo argumentirane odgovore onda ste postavili pitanje na dobro mjesto. [smiley2]

Slaven Andrašić, Poslovni dnevnik

22.03.2006. 06:51, edomajka:

PD_Web, 22.03.2006. u 07:16
moderatorima bi bilo pametno da ili da brisu cijele postove ili da ne diraju nista. bristati dijelove postove je notorna glupost. ja ovim putem MOLIM moderatora da mi iskljuci s ovog foruma, jer ako moderator hoce imati svoj privatni forum nek si ga otvori negdje drugdje i nek radi s njim sto hoce.

raditi ovakva sranja????

vecina forumasa je otisla sa mojnovac na poslovni.hr upravo zbog cenzuriranja. a moram priznati da mi tamo nijedan post nije obrisan….

Ne slažemo se s vašim mišljenjem da je bolje obrisati cijeli post niti ćemo tako raditi osim u iznimnim slučajevima kada cijeli post nema smisla.
Takodjer naglašavam da ovaj forum je privatni i to od Poslovnog dnevnika, a ne mjesto bez moderiranja gdje se bilo što može napisati.
Smatram da bi za početak trebali pročitati pravila, a onda malo i razmisliti zašto je nešto obrisano i što i kako se može napisati.

Slaven Andrašić, Poslovni dnevnik


Promjena koju uvodimo je „odobravanje poruke novoregistriranih korisnika od strane moderatora prije nego što postane vidljiva drugim korisnicima na forumu“.

Po meni dobra odluka… i ponovo – bravo na trudu! Neku vecer sam se ulogirao i nisam mogao prepoznati forum na sta je licio. Prosla me volja da citam. Vidim, sve ste makli, fala bogu. Samo tako naprijed!

apsolutno podržavam, i mogu samo reći – KONAČNO!

F i g h t T h e P o w e r ! ! !

svaka cast

Meni više nije gušt pisati i sve manje pišem jer me ovo polako počinje asocirati na mojnovac.com a to u meni budi negativne asocijacije. Vidim da se moderator trudi, ali ja ovakav oblik foruma ne preferiram.

PRvenstveno, ovdje je 80% nas došlo s foruma mojnovac upravo zato što smo tamo bili masovno cenzurirani. Ovdje je cenzura manja, ali ipak to je isto cenzura. A ja volim slobodu. I to potpunu slobodu. Volim nekoga izvrijeđati i biti izvrijeđan, volim navlačiti na kupnju dionica i biti navučen…To je sloboda. A ovo više nije sloboda. Pozdrav od jednog od prvih članova foruma poslovni.hr. …koji možda prvi i napusti forum na radost mnogih.

Nama je jasno da naša pravila ne mogu biti skrojena tako da svima odgovaraju, niti im je to namjena. Ipak je ovo, ponavljam, privatni forum u kojem smo odredili što je prihvatljivo, a što nije te kakvi postovi su dobrodošli, a kakvi nisu. Za svoj rad dobivamo uglavnom pozitivne kritike, a posebice za ovaj posljednji potez uvođenja odobrenja za nove članove kojim dobivamo veću kontrolu nad pojedincima koji, iz ovog il onog razloga, žele stvarati nered na forumu. Uvjeren sam da tako stvaramo sredinu koja je pozitivna i korisna svima (ispravak: većini [smiley2]), i starim forumašima i onim novima koji nešto žele naučiti i eventualno se iskušati u trgovanju dionicama.
Srdačan pozdrav!

Igor Prstec, web urednik

mozda bi ovo ogranicenje trebalo ukunuti u podforumu kupnja-prodaja, jer jednostavno tu je brzina dobivanja povratne informacije od presudnog znacaja…
eto, razmislite o ovom prijedlogu!

vjeruj mi, isplati se cekati, pa makar cekali i godinama...

Iz tehnickih razloga je ovo na zalost tesko. Trebali bi preseliti Kupnja-prodaja u drugu grupu. Pitanje je onda koliko bi ju ljudio naslo. Ipak, kontaktirajte mene za odobrenje (iako bi bilo dobro da se to desi nakon određenog perioda pisanja poruka na forumu[smiley2])

Slaven Andrašić, Poslovni dnevnik

A zasto ja ne mgu postati nista, a nikoga nisam uvrijedio itd…

Kada se netko registrira u podforumu “Tržišta kapitala” u početku mu se postovi moderiraju. U drugim podforumima mu se postovi uvijek vide. To ne znači da ne može pisati, već samo da će poruka postati vidljiva tek kada ju moderator odobri. Razloge i objašnjenje uvođenja ovoga možete vidjeti na: http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=747
Nakon nekog vremena kad se uvjerimo da je korisnik došao na forum s dobrim namjerama i da se pridržava naših pravila, isključimo moderiranje njegovih postova. Također, ako kasnije učestalo krši pravila ili ako korisnik napravi izraziti prekršaj, moderatori mogu korisnika ponovno staviti na moderiranje u “Tržištu kapitala”.
Ova opcija se koristi na mnogim forumima koji se bave osjetljivim temama što ulaganje svakako je.
Nama je u interesu da što manje korisnika moramo moderirati i da se komunikacija odvija u kulturnom tonu bez vrijeđanja, čak i kada se korisnici izrazito ne slažu oko neke teme.

Slaven Andrašić, Poslovni dnevnik

New Report

Close