SLDM (Slobodna Dalmacija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SLDM (Slobodna Dalmacija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Trgovanje ovom dionicom sve je intenzivnije, a uskoro (cca. mjesec dana) bi trebala biti objavljena ponuda za otkup dionica od malih dioničara po ponderiranom prosjeku zaključnih cijena u zadnja 3 mjeseca, a što prema ugovoru s HFP-om ne može biti niže od 100 kn. Taj prosjek je odokativno negdje oko 135-140 kn. Trenutno prodaju mali dioničari, bolje reći radnici, a kupuju više-manje burzovni ulagači i špekulanti. Mišljenje o ovoj dionici?

Jasno je da će cijena teško ispod 100, iako je i to moguće ako se kupnja povuče ako nekim radnicima sadašnjim ili bivšim zatreba para pa da ne čekaju Ninoslava da im isplati tu stotku s debelom odgodom.
Jasno je i to da imaju na svom području prevlast u odnosu na Tisak po broju kioska, ali po meni je ključno pitanje zašto se eph odrekao udjela u tisk ako ne misli da je bolje prošao (svojevrsna supstitucija – koja se morala izvest zbog agztn i koncentracije). ako je njima bolje onda nema sumnje do to nešto vrijedi iako zasad posluju kako posluju, ipak lova koje se izvlači je čisti keš a i lokacije u gradu imaju svoju vrijednost koje će se poglavito ispotencirati nakon preseljenja u dugopolje na kojem se užurbano radi.

Teško?
Ovisi. Trenutno se EPH na SLDM debelo namučio (“slomija par zubi”) i za to dobio baš ništa. A to nije netko tko baš izvlači kraću slamku.


Teško? Ovisi. Trenutno se EPH na SLDM debelo namučio (“slomija par zubi”) i za to dobio baš ništa. A to nije netko tko baš izvlači kraću slamku.

Net, šta si time htio reći kako je eph slomio par zubiju, a nije izvukao kraću slamčicu ?
Odreći se udjela u tisku (možda i cijelog koji ode anti-iako po meni teško, već svakom pomalo) a dobiti potpunu kontrolu u slobodnoj.

Teško mogu nešto pametno kazati na temelju grafova pošto se trgovina tek zalaufala. Vidi se da je distibucija u punom mahu. MACD veli sell a po candlesiticku bi rekao da neće više puno dolje.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

cinjenica je da ovjed gledamo akumulaciju. radnici nemilice lupaju po Bidu, a ovaj pak se stalno slaze
ocito je da netko na finjaka akumulira. stavljaju se uglavnom nalozi od 200 komada na Bid. cim splasne navala sljakera koji su zadovoljni sa bilo cime tesko ce biti skupljati ovu dionicu ispod 130 ako mene pitate

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.


cinjenica je da ovjed gledamo akumulaciju. radnici nemilice lupaju po Bidu, a ovaj pak se stalno slaze ocito je da netko na finjaka akumulira. stavljaju se uglavnom nalozi od 200 komada na Bid. cim splasne navala sljakera koji su zadovoljni sa bilo cime tesko ce biti skupljati ovu dionicu ispod 130 ako mene pitate

Radnici lupaju po bidu. OBV strmo pada uz pad cijene. Čisto tehnički takvo stanje nazivamo distribucijom. Naravno, kad netko prodaje drugi akumuliraju…

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

ma OK quark. vidim da si odlicno potkovan u teoriji.
sorry ako sam upotrijebi krivi izraz, no mislim da ce svaki citac foruma shvatiti sto sam htio reci. nije mi prvi put da kupujem u trenutnku kad radnici navale prodavati. do sad nikad nije omanulo i kad se ekipa ispuca idemo mi na 150, a onada laganini i prema cijenama na kojima je ova dionica vec i bila

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.


ma OK quark. vidim da si odlicno potkovan u teoriji. sorry ako sam upotrijebi krivi izraz, no mislim da ce svaki citac foruma shvatiti sto sam htio reci. nije mi prvi put da kupujem u trenutnku kad radnici navale prodavati. do sad nikad nije omanulo i kad se ekipa ispuca idemo mi na 150, a onada laganini i prema cijenama na kojima je ova dionica vec i bila

Svakako ovih dana treba biti na strani kupnje i marljivo sakupljati. Pristojana zarada je zagarantirana.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Čemu lupanje po asku u ovoj fazi kad se fino sakuplja i čekanjem na bidu?

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

evo kao sto sam jucer i predvidio. polako su se istrosili oni koji nisu cijenili svoje dionice i koji su lupali po bidu. danas je cak preskocen i prag od 130,00 kn sto me pomalo i iznedajuje. ocito je da netko dosta agresivno skuplja. vjerojatno ce se sutra moci kupiti koji komad i ispod 130, no tesko da ce vise ici ispod 120. polako ali sigurno prema 150 koje sam jucer spomenu.

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.

Izašlo izvješće za 1H.

Gubitak -6.517.000 Kn
Kapital i rezerve 113.101.000 Kn
Broj dionica 1642666
Novi BV 68,85 Kn
P/B = 2,091

Ako uzmemo u obzir da je prošle godine prvo polugodište imalo dobitak 605.000 kn površno pogledano čini mi se loše.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

rezultati su izuzetno losi. cak je i amortizacija manja i unatoc tome je gubitak ogroman u odnosu na proslu godinu. sve u svemu jaaaako sam razocaran.

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.

Ovo naše tržište mi nije jasno. SLDM objavi ovakve realno loše rezultate a cijena skoči na burzi, dok je recimo nakon objave RIVP-nih prošlogodišnjih rezultata u kojima su s gubitka od nekolko desetaka milijuna iz ’04. prešli u dobit od 60tak milijuna u ’05., a cijena isti dan pala. Di je tu logika? Ili sam ja još zelen za sve ovo?

All shipping lanes lead to China.

New Report

Close