Sindikati HT-a prijete prosvjedima zbog smanjivanja plaća, Uprava odbacuje optužbe

Naslovnica Forum Komentari članaka Sindikati HT-a prijete prosvjedima zbog smanjivanja plaća, Uprava odbacuje optužbe

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Klasika kao i sve ostalo u RH. Radna snaga će se što manje plaćati, a od njih će se tražiti maksimum. I onda se čude što ljudi masovno odlaze negdje drugo gdje će ih se više cijeniti. Malom čovjeku uzmi sve što ima ili mu davaj mrvice, a velikima je sve podređeno…

Glavni sindikalac je uzeo izdašnu otpremninu od HT-a i zaposlio se u sindikatu i pri tome vjerojatno zadržao istu plaću. Doista vjerodostojno. Naime, prema kolektivnom ugovoru, HT je dužan plaćati sindikalne povjerenike, ali oni ne mogu uzeti otpremninu,.
Znači, uzimaj plaću od članarina, umjesto od HT-a da bi mogao uzeti otpremninu.

Ja stvarno ne znam što je Hrvatima (vide političare pa bi i oni). Call/pozivni centar mora biti dobro plaćen? LOL, ti ljudi (većinom studenti) koji su tamo zaposleni (tier 1) moraju biti plaćeni najniže što se može, jer nemaju nikakvih kvalifikacija, nikakvih. Niti im trebaju kvalifikacije. Jedva čekam kad će Indijci naučiti hrvatski, dapače, mislim da bi cjelokupno obučavanje Indijaca bilo jeftinije.

Svi oni koji misle da se skriptirani posao mora plaćati dobro je u zabludi. Ali nažalost, vidim da u HR komunizam i dalje živi i traži “prava”.

Koji egoizam gospon Chef.. jeste li ikada radili u kakvom call centru??
To jest posao po špranci,ali minimalna plaća sigurno nije dovoljna za radnika koji mora biti prodavač,psiholog i mađioničar.
Ljudi se trude izdržati nametnuti im ritam odn odraditi točan broj poziva po satu,riješiti sve upite u jednom pozivu jer se (ukoliko korisnik opet nazove sa totalno desetim pitanjem) to gleda kao ponovljeni poziv.Moraš biti brz,jako dobar multitasker,upućen u masu tehnologija za koje neki nisu nikada ni čuli..Za taj posao nisu potrebne posebne kvslifikacije – no ima tamo brdo ljudi sa diplomama koji ,eto, rade za gotovo minimalac..
U T Centrima je isto tako – agenti tamo rade po naputcima i pravilima i nisu jadni krivi što ne mogu sve odraditi sad ili odmah..
Ova promjena plaće (nametnuta silom odn prijetnjama otkazima) nije nikako na ruku radnicima jer im ciljeve zadaju menadžeri koji nikad nisu nos pomolili u stvarni svijet odn. koji misle da svaka četveročlana obitelj treba imati bar 3 kućna paketa i svatko od njih barem po 3 mobilna broja..Dakle,ciljevi se smišljaju u nadi da ih se neće odraditi pa ajd vi HTovci na burzu,ima agencijskih koliko hoćeš..
Po komentaru mi se čini da ste sigurno jedan od tih menadžera odn nekakav direktorčić koji pojma nema o radu sa ljudima i koji radnike cijeni koliko i žvaku na cipeli..Bio to (ili ne) posao koji zahtjeva neke vrhunske stručne spreme – niste vi tu da prosuđujete koliko taj posao vrijedi..Vrijedi bome i puno više nego neka druga zanimanja..
Poslala bih ja Vas na mjesec dana u neki CC ili u neko prodajno mjesto..Ne mora to biti HT,posao je isti..Urlanje i vrištanje na agenta (jer je on prvi na crti bojišnice) ili izmišljanje tople vode onih koji bi vrhunsku uslugu za 0 kn…pih

New Report

Close