Savjeti, mišljenja, očekivanja i preporuke za naredni dan, tjedan, mjesec, godinu

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Savjeti, mišljenja, očekivanja i preporuke za naredni dan, tjedan, mjesec, godinu

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo, najzad pravog foruma….mislim da je svima nama, investitorima dosta bilo onog foruma MOJ NOVAC, gdje se danonoćno manipuliralo, mnogi forumaši se zabranjivali, postovi se brisali, davale se kojekakve tablice od strane moderatora i tako se naivni usmjeravali u željenom pravcu, a sve pod krinkom “brinemo za mlade i neiskusne početnike”…..a najviše brinU za SVOJ novac, zato se valjda forum i zove MOJ NOVAC…
Još ćemo se vraćati na tu temu, vjerujem puno puta, jer mnogi će priznati, tamo je na djelu perfidna manipulacija…
…a sad da se pozabavimo narednim tjednom….
obratite pažnju na SUNČANI HVAR, jer ORCO GRUPA ga već par dana unazad sakuplja, očito ne želi drugima prepustiti po ovoj cijeni dionice, koje bi nakon njihova ulaganja u tvrtku i jačeg pokretanja poslovanja trebale vrijediti ako ne više, a ono barem koliko i Istraturist.
Petrokemija je bila igra velikih, mali su se malo nasukali, meni je žao, ali ja ih nisam na vrijeme mogao upozoriti, jer mi je pisanje na forumu moj novac bilo onemogućeno.
Atlas je već previše otišao, naredni tjedan bi se trebao korigirati.
INDUSTROGRADNJU SAKUPLJAJTE…ne nasjedajte na priče što ih zli jezici pričaju, budite sigurni da oni kupuju, a vas odvraćaju.
JANAF je izuzetno dobra dionica, vjerojatno niste ni primjetili da je za desetak dana već 100 kuna otišao gore…i dalje očekujem stabilan rast.
ADRISA se čuvajte, to su ipak samo P DIONICE, a tvrtka polako gubi pozicije na tržištu, gubitak Marlbora biti će koban za njih…
HRVATSKE DUHANE kupujte, prodaja je sve tanja, prije ili kasnije ADRIS će morati tu tvrtku prodati, a cijena bi trebala biti visoka, u pitanju je sirovinska baza…duhan izuzetno visoke kvalitete….
ATLANTSKA je u silaznoj putanji…
KONČAR bi trebao pretrpjeti manju korekciju….
KRAŠ je stabilan…
BADEL je stabilan, ukupna količina dionica na kupnji znatno je veća od ukupne prodaje…
ELEKTROPROMET će još jedno vrijeme biti na ovoj cijeni….
ZLATNI RAT veliki polako sakupljaju….
TEP je dobar za kupiti na ovoj cijeni…[color=black][/color]

Pozdrav Zimzelenu. Iako je nabrojio uglavnom ono što mu odgovara, u većini se slažem. Tržište je na vrhu i mogla bi jedna opća korekcija, a najviše onih kojima se trguje svakodnevno. Još da dodam. Pokrenula se Elka, vrijedi sigurno više od sadašnje cijene. Slatinsku banku netko stalno gura dolje, ne vjerujem da će još dugo potrajati, a onda slijedi obično veliki skok gore. Ovaj scenario je viđen već mnogo puta.

Pozdrav svima, nadam se da će na ovom forumu komunikacija biti puno bolja.

za Elku se slažem da vrijedi više, a da l’ će ići u tom smjeru to dosta ovisi i o slavoncu….da l’ će prodavati il’ će sačuvati ono što još ima…a ne znam ni što Proficio misli…..Slatinska ne može gore, jer nema kupaca….svi su se nakupovali i mali i veliki i fondovi i domaćice i studenti i vojnici…samo jedna izuzetno dobra vijest cijenu može povući….a ako ta vijest bude objavljena na sva zvona, k’o što je neki dan bio slučaj sa Petrokemijom, tad bjež’te iz dionice uz dobru zaradu isti dan….

preporuka za naredni tjedan
kupiti
sunčani hvar…do 140
pounje…do 40
industrogradnju…do 820
janaf…do 1900-1950
zlar—do 315

Pošto već dugo dugo nema prodaje ispod 80 kuna, moj tip je i Kemoboja. Netko ju je brižno skupljao i sad čeka paničare da mu prodaju po 50, a taj isti je kupovao po 80 i 90 i 120………..A ako vlak krene prema gore, kupovat će on i po 150 jer zna zašto kupuje, jel tako zimzelenu? Nekom se žurilo prodati po 50 kuna 20 komada prije 2 tjedna – baš čudno – 20X50 je 1000 kuna!!!!!!!!!!!! Znači netko je namjerno rušio cijenu u dogovornoj transakciji! Daliborka Planinčević nije jer je ona već ušla u TOZ…..jel znaš tko?

...povijest se ponavlja...

ma, ne vjerujem da je netko rušio cijenu, neg’ se kupnja povukla, slabe se ruke splašile pa po malo prodavale…većinski vlasnik će morati uskoro reagirati.

šta bez spominjanja gradbenih firmi ( tehnika,Vdkt,Igh,….)? ne vride ili..skupljate?

Bit će vremena za skupljanje nakon godišnjih izvješća. Jedino Tehnika može imati pozitivno izvješće. Nešto možda Dalekovod, ostali su u debelom minusu.

Tehnika,Viadukt i IGH su već dosta visoko i ja tu ne vidim barem 50% zaradu do kraja ove godine, pa onda takve dionice niti gledam niti proučavam, ali to ne znači da ne mogu još gore…al’ mogu i dolje


….ali to ne znači da ne mogu još gore…al’ mogu i dolje

hvala zimzelen stvarno si mi bio u pomoč![smiley10]

Ta tjedan če biti veoma dobar za Tehniku, koja polako a stabilno raste u zadnje vrijeme.U petak je očekujem na bar 2500. ELPR če Floki prije ili kasnije podiči bar za 20%, šekulacije o preuzimanju i dobrim rezultatima bit če generator raste Elektroprometa. Ne treba zaboravit LPLH i FNVC, tu isto bude veselo, pogotovo kod LPLH je naznaka pozitivnog trenda evidentna kod petkovog trgovanja, neko zna nešto više sa skupštine i skuplja u tišini.
To bi bili moji favoriti idučega tjedna, ima jih još al skupljam polako, polako..[smiley2]

Evo da ti ja konkretno za Vijadukt kažem. Imao sam naloge za kupnju na cca 350 – 370 kod polugodišnjeg izvješća. Tada mi je pobjeglo i onda je nekim čudom i neviđenom brzinom raslo tako da mi nikada nije palo na pamet da se uključim. Sve je to balon od sapunice i sve preko 500 kuna je hazard kojeg jedan ozbiljan investitor sebi ne može priuštiti. Sada je na 1200-1300 što je po meni van svake pameti. Želim svima do dođe do 2000, ali mene ovo na ovim cijenama neće vidjeti sve dok najmanje tri uzastopna izvješća ne budu pozitivna.


preporuka za naredni tjedan
kupiti
sunčani hvar…do 140
pounje…do 40
industrogradnju…do 820
janaf…do 1900-1950
zlar—do 315

Bojim se zimzelen da će se slabo ovaj tjedan INDG utržit po 820, vjerojatno će to ići oko 850, al ni to nije loša cijena

New Report

Close