Pretraživanje
Dionička društva
Oznaka Zadnja Najniža Najviša Prosječna Kupovna Prodajna Količina Promet Promjena
SAPN 322,00 320,00 324,00 322,37 316,00 322,00 92 29.658,00 0,63%
ms85 3.6.2019.
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
12%

ohladi

Izaslo nekonsolidirano izvjesce za Saponiju, kad ce konsolidirano :).

Tolko o Saponiji 😂

..gdje je pokvarenjak, gdje je nečasnik? Sav moj gnjev, ispoljiti želim.

Iknow 28.9.2019.
Veliki krug prijatelja
Slab prosjek ocjena
Novi korisnik
16%

Vjerojatno će pad prodaje na deterdžentima biti kompenziran rastom prodaje Kandita i Maraske. Detergenti su teska utakmica, ali su oni najvredniji dio Saponije upravo iz tog razloga.

Ovo će biti godina stabilizacije poslovanja i razdruživanja za Saponiju, a 2020. će se vjerojatno vidjeti prvi pravi post Agrokor rezultati.

ohladi 27.5.2017.
Slab prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
22%

Da se ispravim, dobit 3q je bolja nego dobit 3q prosle godine

Takoder vidim da ovdje pola ljudi ne konta da je ovo nekonsolidirano.

Ali kao sto je netko gore rekao, ja sam bedak sto se upustam u rasprave sa ovakvim likovima.

Zadnja izmjena: ohladi (29.10.2019. 11:05)
rambo_5 3.4.2017.
Dobar prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
33%

Čekajte konsolidirano

filip70 9.12.2013.
Slab prosjek ocjena
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
33%

Presmijesno mi je sto se sve ovdje pise, neki stvarno ne znaju procitati i usporediti dva broja, prosle godine je dobit za 3q bila 3,7M kn a ove je za isto razdoblje 4,2M kn, sto je povecanje od nekih 15%.

Uglavnom nekonsolidirano izvjesce je dobro, takvo sam i ocekivao.

Cekamo cetvrtak i objavu konsolidiranog izvjesca i ocekujem dobit za 3Q od 10M kn.

Nemojte se povoditi za ovim velikim znalcima na poslovnom koji ne znaju usporediti dva broja.

Nekonsolidirano je dobro, cekamo konsolidirano…

Lp

jaro 7.10.2019.
Veliki krug prijatelja
Dobar prosjek ocjena
Novi korisnik
87%

glavno pitanje je: je li izvješće dovoljno dobro da opravda porast cijene sa 200 na 350 kn?

tin 21.2.2014.
Slab prosjek ocjena
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
33%

…po ovim cijenama ispada da SAPN vrijedi 35 mil eura a KRAŠ 212,5 mil eura..

Djubre 1.8.2013.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
Slab prosjek ocjena
35%

Izvješće grob. Dobit i marža ravne lokalnoj pekari. A i taj jad od dobiti se ne djeli sa dioničarima.
Samo postojeći dioničari se mogu tješiti kako je izvješće dobro a za sve nejasnoće se izvlačiti na “odlične fundamente”.
Bitcoin nema fundamente koliko je govn_ pa je narastao 11242342142523%.
Teško je pronaći na ZSE lošija ulaganja od SAPN.

Ali to ne znači da SAPN neće rasti. No fundamenti i izvješće nemaju veze s tim. Dovoljno je samo naći pajdu koji če kupovati…a pajdo kupuje već tjednima.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

BudFox 14.3.2019.
Slab prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
25%

Prihod niži za 5 %
Rashod niži za 6%
EBITDA 27,7 mil.kn
EBITDA marža 6%
Neto dobit 11,1 mil.kn i manja za 2 mil.kn.

Pozitivno je da je Neto financijski dug smanjen za 12,4 mil.kn
Omjer NFD/EBITDA je 3,8

Zadnja izmjena: BudFox (29.10.2019. 11:40)

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica.
Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

matovilka 2.1.2007.
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
Slab prosjek ocjena
37%

Izvješće je dobro, a za firmu koja se trži ispod bv je više nego odlično. Kad se poglada CF, vidi se da se novac generira iz zdravih izvora, iz redovne aktivnosti.

nina1 13.9.2012.
Slab prosjek ocjena
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
42%

Firma u nekonsolidiranom izvješću iskaže kvartalnu dobit veću nego godinu prije, a ekipa bi kupovala po cijenama ko da je debeli minus i stečaj na vratima. Malo teža patologija.

st-brajo 28.3.2019.
Slab prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
41%

Iknow

Vjerojatno će pad prodaje na deterdžentima biti kompenziran rastom prodaje Kandita i Maraske. Detergenti su teska utakmica, ali su oni najvredniji dio Saponije upravo iz tog razloga.

Ovo će biti godina stabilizacije poslovanja i razdruživanja za Saponiju, a 2020. će se vjerojatno vidjeti prvi pravi post Agrokor rezultati.

Ne znam o kakvom padu Vi spekulirate, jer ja imam informaciju da se intenzivno sire na trzista “regiona”.

Isto tako, bacio sam oko i na cijene i zastupljenost njihovih proizvoda i nisam nasao trgovinu koja ih nema, a cijene su im neznatno skuplje od njihovih robnih marki, a razlika u kvaliteti prozivoda Saponije od takvih je drasticna u korist Saponije.

Kao sto rekoh, danas se testiralo dno, trejderi su svoje kapitalizirali i sad mozemo dalje lagano nastaviti

tin 21.2.2014.
Slab prosjek ocjena
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
33%

filip
3. Nakon ovog sto se dogada s Krašom i nakon preuzimanja Bambija u Srbiji, sam Kandit vrijedi puno vise od cijelog MK Saponie…

…dođe li do preuzimanja KRAŠA….mogla bi doći i nemoralna ponuda za KANDIT…

ledsamurai 25.4.2012.
Slab prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
44%

Po piskaranju vidim da ćemo se riješiti burek trejdera na ovoj razini. To je pozitivno :-)

filip70 9.12.2013.
Slab prosjek ocjena
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
47%

Djubre

Izvješće grob. Dobit i marža ravne lokalnoj pekari. A i taj jad od dobiti se ne djeli sa dioničarima.
Samo postojeći dioničari se mogu tješiti kako je izvješće dobro a za sve nejasnoće se izvlačiti na "odlične fundamente".
Bitcoin nema fundamente koliko je govn_ pa je narastao 11242342142523%.
Teško je pronaći na ZSE lošija ulaganja od SAPN.

Ali to ne znači da SAPN neće rasti. No fundamenti i izvješće nemaju veze s tim. Dovoljno je samo naći pajdu koji če kupovati…a pajdo kupuje već tjednima.

Mozes ti lupetat sto hoces ali brojke su neumoljive i jedino bitne u ovom biznisu…

Kao prvo pod Saponiu spadaju i Kandit i Maraska, i svi skupa ce imati godisnju dobit oko 35M kn… e sad kad pogledas da cijela Saponia vrijedi 220M kn, to znaci da je netko kupi po ovoj cijeni ulog bi povratio kroz dobit za 6 godina, nadi mi jos jednu takvu firmu na ZSE? Nema je…eto zato je ovo najbolja kupnja na ZSE.

Ti kupi ht i veseli se dividendi iz godine u godinu i super…

Kako Adris ima CO, Maistru i Cromaris tako i Saponia grupa ima Kandit, Marasku i Saponiu.

Cetiri nova u top 10 su dokaz da je Saponia ipak usla u fokus ljudi koji nesto znaju i koji je kupuju na ovim razinama, a i ispod topa 10 su u Saponiu usla zanimljiva lica. Saponia je postala trazena roba.

Moras znat da svaka roba ima svoju cijenu i da je Saponia na ovim razinama brutalno podcjenjena, a ti gledaj i čudi se.

Lp

forumas. 22.9.2017.
Korisnik s iskustvom
Slab prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
57%

Kako izvješće može biti loše, po čemu??

filip70 9.12.2013.
Slab prosjek ocjena
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
60%

crniorao

Da..bilo je po 200-220kn nekih 1000kom.
A sad kad je krenuo rast to imate svaki dan.
Realna cijena je po meni 550kn, a ovi sto drukaju htjeli bi se jeftino ubaciti,al vise ne ide.

Ovo si pisao 7.10.19. spominjao si cak i drukanje - upravo ovo sto sad radis, da nije jadno bilo bi tuzno….

Mr.B 26.3.2014.
Dugotrajni korisnik
37%

http://www.poslovni.hr/svijet-i-regija/violeta-u-grudama-siri-pogon-351020 [poslovni.hr]

Djubre 1.8.2013.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
Slab prosjek ocjena
44%

Bilo bi im bolje da napune tvornice ležajevima i iznajmljuju turistima. Bolja marža i dobit.
Samo zimmer frei pajdo i dividenda.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

st-brajo 28.3.2019.
Slab prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
42%

Djubre

Bilo bi im bolje da napune tvornice ležajevima i iznajmljuju turistima. Bolja marža i dobit.
Samo zimmer frei pajdo i dividenda.

Mozda se to i dogodi sa pogonom u Osijeku.
Navodno je u planu preseljenje cjelokupnog pogona uz modernizaciju u Nemetin