Rimac pokreće Tehnološki park u Livnu, objasnio je i zašto baš tamo

Naslovnica Forum Komentari članaka Rimac pokreće Tehnološki park u Livnu, objasnio je i zašto baš tamo

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

OMG ! Ovaj trosi vise nego Elon Musk, a ima i vise zaposlenih.
Ciji su to novci ?

Status Quo: Roll Over Lay Down


OMG ! Ovaj trosi vise nego Elon Musk, a ima i vise zaposlenih.
Ciji su to novci ?

Kineskih investitora, ali ne znam koliko dugo će htjeti paliti novac. Gubitak je lani bio blizu prihodima.

Bojim se da su ovo novci hrvatskih poreznih obveznika tj iz poticaja evropske unjje koje nisu mogle dobiti produktivne firme u RH. Pa su otisli u ove neproduktivne. Do sada je u 7 godina ” investicija ” prodaja Rajmaka bila oko nista.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Ovaj Rimac mi izgleda kao još jedna uspješna hrvatska priča, nešto kao agrokor u svojim počecima, dok ne presuši bacanje novca u bunar…i banke i investitori kažu stop…a onda država spašavaj…poslovni rezultati za prošlu godinu su mu katastrofa, a navodno je prodao 200 komada svog novog auta koji još nije ni proizveden…prvo moraju sagraditi tvornicu…

Nakon IT iselila se Slavonija. A nakon scenarija iz gornje price iselili bi se SVI koji su ikada zavrsili ikakv fakultet. 🙂

Status Quo: Roll Over Lay Down

Bravo! A uhljebima jal neda mira….

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.

O uhljebima i govorimo Kirin. Ovdje nema nicega osim 80 miliona gubitka. I ” Kineza “na proracunu tj poticajima EU. Za sada.
Nova vremena su stigla. 🙂

Status Quo: Roll Over Lay Down

vIDIM da je BiH postala ulagačka meka za naše rvate.

Prvo Mamič, pa Bandić (još nije siguran da liće biti BITI BiH ili Srbija..

PaSAD RIMac.

Gučić, kutle su već tamo, a Todorič ne ZNA SE.

Ako se netko čudi mojem pravopisu to je zato da navedeni uhljebi znaju pročitati što sam mapiSAO.

Dao sam si truda sa sudskog registra škicnuti njegov izvještaj za 2017… bože šta ovi rade. Oni procjenjuju i vrednuju nematerijalnu imovinu R&D projekata kao kapital… Uff.

A da ne govorim da im je izdano mišljenje sa rezervom za 2016, a onda u izvještaju za 2017. prepravljaju taj rezultat i uspoređuju sa rezultatima 2017… ? Ono što je čudno, da su prikazali gubitak za 2016 u prepravku, dok je u originalnom bio pozitivan rezultat.. Nadalje “kapital” iz nematerijalne imovine su smanjili za 2015 i 2016 a povećali za 2017, te ukupno povećali na 40 mil kn…

Moram priznati da nisam ekspert za čitanje financijskih izvještaja, ali čini se da ovaj prodaje maglu.. Ima netko stručan da pogleda?

Slučaj Rimac: izvanserijska prodaja magle

Status Quo: Roll Over Lay Down

“Oni procjenjuju i vrednuju nematerijalnu imovinu R&D projekata kao kapital” pa R&D i jest poanta cijele firme

Nije problem prodavanja tople vode.

Ako može MUSK može i rimac.

Problem je porijeklo kapitala+ kaj dobiva poticaje od hrvatske države (čitaj naše novce).
I umjesto da zapošljava u Hrvatskoj (da bar nešto Hrvati dobe za svoj novac) on lijepo ode u drugu državu rješavati njihove probleme.

Ajde lijepo Rimac se pokupi iz Hrvatske.
Hrvatska te ne treba kao ni Mamiće, Gučiće, Kutle, Todoriće, Bandiće i ostale lo.pove hrvatske privatizacije od 80 ih godina prošlog stoljeća.

Musk bas i ne prodaje maglu. Zavrsio je fiziku, te je diplomjrani ing eksperimentalne fizike, programirao je sa 10 godina, sa 12 godina naoeavio i prodao jednu igru velikoj kompaniji, osnivac Paypal, osnivac Space x, Tesle, Solar city itd.
21. najbogatiji covjek na svijetu po Forbsu, selfmade,
Lansirao raketu koju je sam financirao, osnovao jednu od prvih inajvecih ikada fintech kompanija. Zaradio je milijarde dolara za sebe i za investitore.
Kako se on uopce moze usporediti sa rajmakom ?
Po poticajima za Teslu ? Pa tko Musku ne bi dao poticaje ?
Sto je rajmak napravio ? U hrvatskoj nista novo. Zemlja znanja.

Status Quo: Roll Over Lay Down


Nije problem prodavanja tople vode.

Ako može MUSK može i rimac.

Problem je porijeklo kapitala+ kaj dobiva poticaje od hrvatske države (čitaj naše novce).
I umjesto da zapošljava u Hrvatskoj (da bar nešto Hrvati dobe za svoj novac) on lijepo ode u drugu državu rješavati njihove probleme.

Ajde lijepo Rimac se pokupi iz Hrvatske.
Hrvatska te ne treba kao ni Mamiće, Gučiće, Kutle, Todoriće, Bandiće i ostale lo.pove hrvatske privatizacije od 80 ih godina prošlog stoljeća.


Ne nije porijeklo novca u pitanju. Potpuno nebitno ciji je novac, ako nije moj ili iz vaseg dzepa. Nego to sto Rajmak niti sto istrazuje niti sto prodaje. Firma bez prihoda. I tako vec 7 godina. Opsjenar u zemlji opsjena. Zbog njega firme koje zaista proizvode ne mogu do EU fondova. Ove godine su nasi u ime EU fondova opsjenaru Rajmaku dali 50 % love iz fonda. Sada puca na 100 miliona eura. Dobiti ce Rajmak tzv istrazivac a ne tvrtke koje zaista proizvode. Ako evropska unija to prije ne sprijeci.

Status Quo: Roll Over Lay Down

New Report

Close