Ribolov

Naslovnica Forum Razno Ležerno… Ribolov

Obzirom da se na temi okupljanje forumaša i uplate pokazalo da se više članova foruma bavi rekreativno ribolovom , a neki su to i dokumentirali fotografijama otvaram ovu temu.
Sve inovacije u ribolovu na moru , rijekama i jezerima su dobrodošle , kao i novi recepti i savjeti za spremanje pojedinih vrsta riba i glavonožaca , pa i žaba.

U po marća sipa i komarča. Pozdrav.

Ajme!!!!!!!
Ovo je tema za mene!

A reci…. jesi li pri otvaranju ovog topica mislio samo na morske ribe??? [smiley2][smiley1][smiley2]

La vita e bella!

Ma može i jedan i drugi iako sam ja za morski ribolov , panulavanje , odmete , zjoguline , parangala , kančanice …………….

U zadnje vrijem najbolji ribolov mi na ribarnici .
Ne smrzavam se do neko gluho doba noci , a vise puta mi se cini da bi vise ulovio da bacim udice u WC skoljku.
ALi gusti su gusti . zadnji ulov orada od nesto malo ispod dva kila .
MA lignje su zakon , skosam dva sat i ajd doma ako ide ide .

najvrednije stvari u životu su besplatne

Ova ribica je ulovljena između Šolte i otoka Brača u rujnu.
Za mamac sam koristio ribu iglicu.
Od svega je bilo najvažnije da je motor broda (jedrilice) bio na minimumu te se brod praktički sam vozio nošen morskom strujom.
Na flaks sam stavio tri manja olovna utega, tek toliko da flaks ne pluta već da ga povuće prema dolje.
Ako me sjećanje dobro služi dubina je bila nekih 30 -tak metara.

La vita e bella!

Ma noćni ribolov i ja sam zaključija za ovu godinu , al proliće i lito gotovo svaki vikend sike su moje….
Od otoka Raba do Popovića na jugu.

Sorry Paga..

M a nisam ništa dokumentira , ali izgleda moraću , mislim da će prva biti komarčica tamo negdi sljedeći vikend, iako baš nisam vičan u tom pribacivanju fotografija. Posejdone super.


Ova ribica je ulovljena između Šolte i otoka Brača u rujnu.
Za mamac sam koristio ribu iglicu.
Od svega je bilo najvažnije da je motor broda (jedrilice) bio na minimumu te se brod praktički sam vozio nošen morskom strujom.
Na flaks sam stavio tri manja olovna utega, tek toliko da flaks ne pluta već da ga povuće prema dolje.
Ako me sjećanje dobro služi dubina je bila nekih 30 -tak metara.

ma daj , to si kupio kod domaceg ribara , Tako vi zagrebacani odmah zatrazite da vam se i ocisti , eh p asliko mobom na nekoj stijeni [smiley2]

najvrednije stvari u životu su besplatne

Nevera ja mu virujem , vidiš po pisanju da se vrlo dobro razumi i da ga zanima ga ribičija.

Za mene do sad najveci dozivljaj: panula, uz obalu sto se moze blize, sto plice , na cca100m, s “kajicem”, al kad se zakaci brancin (lubin, vuk…). Nema veceg gusta. Ne zaostaje niti ribolov obicnom tunjom s obale na dobro mjesto za orade (komarce, lovrate, podlanice…). Kad se zakaci, vozi slalom , pokusavajuci se zabiti gubicom o kamen nebi li izbila udicu. Neobicno pametna riba…

Evo, to su moji purgerski dozivljaji kod Dida na moru…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

Komarča strašna riba , a tek čeljusti kamen lomi.

A ne!

Fotić je uvijek samnom a biti će i sutra na večeri.
Inače sam u potrazi za jednim dobrim digitalnim fotoaparatom.

Osim ribolova, fotografija je moja druga velika ljubav.
Želja mi je malo se više i u tome profesionalizirati….

Fotić ću si kupiti kao nagradu za uspješnu investitorsku godinu (samo da dođe godina do kraja, a da se ne istopi sva zarada…. [smiley7])

La vita e bella!

A jeste kad s podvodnom puškom ugora lovili???
E to je doživljaj!

Samo treba znat prepoznat rupu. A i često je jako duboko, pa to čovjeka užasno iscrpi!

La vita e bella!

New Report

Close