PUNT (POUNJE Trikotaža d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PUNT (POUNJE Trikotaža d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dionica je u uzlaznom trendu….vjerujem da će ovaj tjedan prijeći 40 kuna….tvrtka radi punim kapacitetom, tako da je morala čak, ovih dana odbiti jednu poslovnu ponudu upućeno od BETI iz Metlike….a trenutačno je u tvrtki međunarodni savjetnik za financije i poslovanje kojeg za te usluge plaća EBRD…
—————————————————————————————————————————————————–
Strategija pomoći Europske banke za obnovu i razvoj za Republiku Hrvatsku

Glavni fokus Strategije za Hrvatsku za razdoblje 2005-2007 Europske banke za obnovu i razvoj je poboljšanje gospodarske klime i potpora malom i srednjem poduzetništvu, restrukturiranje javnih poduzeća, ubrzavanje privatizacije, odstranjivanje administrativnih prepreka i jačanje fiskalne discipline. Na taj način EBRD podržava Republiku Hrvatsku na njenom putu do punopravnog članstva u EU-u.

http://www.mfin.hr/str/113/

Evo malo činjenica:

PUNT ( Pounje trikotaža )

PUNT-R-A
POUNJE D.D./REDOVNA DIONICA PUNT-R-A
ISIN: HRPUNTRA0002
CFI: ESVUFR
Podaci o vrijednosnom papiru
Izdana količina: 266.670

Izvor: http://www.sda.hr

Vlasnici prvih 10 računa na kojima je ubilježena najveća količina vrijednosnog papira PUNT-R-A
Stanje na dan: 17.03.2006

Naziv vlasnika računa Mjesto
DRAGUNOV URED D.O.O. ZAGREB, HRVATSKA
BABIĆ PERO HRVATSKA KOSTAJNICA, HRVATSKA
RAČIĆ DAMIR ZAGREB, HRVATSKA
ČAVLOVIĆ-BABIĆ ZDENKA HRVATSKA KOSTAJNICA, HRVATSKA
TOMIĆ DUBRAVKO HRVATSKA KOSTAJNICA, HRVATSKA
VUKOTIĆ HRVOJE ZAGREB, HRVATSKA
MITROVIĆ MILIVOJ ZAGREB, HRVATSKA
MIRKOVIĆ HRVOJE ZAGREB, HRVATSKA
BABIĆ TIHOMIR HRVATSKA KOSTAJNICA, HRVATSKA
BABIĆ MILJANIĆ GORDANA ZAGREB, HRVATSKA

Isto izvor http://www.sda.hr

E sad malo pogledajte ovo:

PUNT ZSE broj dionica trženih godišnji 410.645, promet godišnji 12.102.195,91 -30,33%

Izvor: http://www.rast.hr

Tvrtka ima 266.670 kom dionica. Godišnje trženje je 410.645 kom dionica. Prvi i drugi dioničar u top 10 nisu se mijenjali. Dionica je pala 30% .

Nema fin. izvještaja, tvrtka loše posluje, prvi dioničar Dragunov ured ( Kutlin revizor ) koji je podigao više od 1000 tužbi protiv države, pa ga država tužila zbog previše tužbi, po čemu je jednistven u Europi.

Eh sad Vas ja pitam: KO TU KOME PRODAJE ?

***obrisano*** hoce li poslovati bolje ostaje za vidjeti. Jedino sto ju drzi na spekulantskim transakcijama je mogucnost prelaska u jdd kotaciju gdje bi se onda s njom moglo vise trgovati. Nes ti buducnosti[smiley7]

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

čitam današnje burzovno izvješće….
današnji promet PUNTA 2.850 komada, zadnja cijena 38,00 kuna…čini mi se da više ne može Pounje biti predmetom šala i pošalica….
________________________________________________________
važno je kada kupiti i kada prodati, manje je važno što kupiti i što prodati !

Pa bilo je i onih koji su se salili i sa beljem,a sad su se uozbiljili,ne mislim na ovom forumu vec inace[smiley2]

Pounje ipak ide onako kako sam i predvidio, pogledajte malo današnji promet i zadnju cijenu.
___________________________________________________________________________
nije dobro se šaliti sa ozbiljnim stvarima, hoće tada i dobra zarada da promakne.

Ja se baš i ne bi kladio na proizvodnju čarapa i gaća, ipak to Turci rade daleko jeftinije od nas. Moje mišljenje je da ovo nije dionica na kojoj se može ozbiljno zaraditi, osim u slučaju da se netko zainteresira za preuzimanje, što je opet malo vjerojatno s obzirom na poslovanje i tužakanje s državom. [smiley6]

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

HBOR je ušao u vlasničku strukturu Pounja, to već znamo. HBOR je prema ugovoru obvezan ostati u Pounju minimum četiri godine, i tek nakon isteka tog perioda HBOR može prodavati svoje PUNT-P dionice.
Ostale dijelove Ugovora ne mogu iznositi, mada su povoljni po dioničare. Kad Pounje uđe u JDD kotaciju a će izaći će prospekt tvrtke i tada će svi više znati, a kad se više zna manje se nagađa. Zato sačekajte prospekt, pa se odlučite.
Pretpostavljam da će dionica PUNT tada biti i fondovima interesantna.

Pounje tokom narednog tjedna ulazi u JDD kotaciju.
Krajem prošloga tjedna bilo je pojačano trgovanje dionicom PUNT. Dionicu su kupovali poslovni partneri tvrtke Pounje.

PUNT-R-A ZSE 36,00 38,40 37,99 +1,76 +4,86 % 8.557 317.297,18 tjedni promet

Promet za petak i odnos K/P u privitku.

Drago mi je što PUNT ulazi u kotaciju JDD jer će onda biti obvezan dostaviti i fin. izvještaje.
Mada moram napomenuti da će do kraja godine po naputcima EU cjelokupna JDD kotacija, neće više postojati. ( ovo će se odnositi na sve dionice u JDD kotaciji )

Da li možda znaš koji su to poslovni partneri PUNT-a kupovali dionice prošli tjedan ?

Evo za kraj prvih 10 dioničara:

Vlasnici prvih 10 računa na kojima je ubilježena najveća količina vrijednosnog papira PUNT-R-A
Stanje na dan: 24.03.2006

Naziv vlasnika računa Mjesto
DRAGUNOV URED D.O.O. ZAGREB, HRVATSKA
BABIĆ PERO HRVATSKA KOSTAJNICA, HRVATSKA
RAČIĆ DAMIR ZAGREB, HRVATSKA
ČAVLOVIĆ-BABIĆ ZDENKA HRVATSKA KOSTAJNICA, HRVATSKA
MITROVIĆ MILIVOJ ZAGREB, HRVATSKA
TOMIĆ DUBRAVKO HRVATSKA KOSTAJNICA, HRVATSKA
VUKOTIĆ HRVOJE ZAGREB, HRVATSKA
MIRKOVIĆ HRVOJE ZAGREB, HRVATSKA
BABIĆ TIHOMIR HRVATSKA KOSTAJNICA, HRVATSKA
BABIĆ MILJANIĆ GORDANA ZAGREB, HRVATSKA

Vlasnici prvih 10 računa na kojima je ubilježena najveća količina vrijednosnog papira PUNT-R-A
Stanje na dan: 17.03.2006

Naziv vlasnika računa Mjesto
DRAGUNOV URED D.O.O. ZAGREB, HRVATSKA
BABIĆ PERO HRVATSKA KOSTAJNICA, HRVATSKA
RAČIĆ DAMIR ZAGREB, HRVATSKA
ČAVLOVIĆ-BABIĆ ZDENKA HRVATSKA KOSTAJNICA, HRVATSKA
TOMIĆ DUBRAVKO HRVATSKA KOSTAJNICA, HRVATSKA
VUKOTIĆ HRVOJE ZAGREB, HRVATSKA
MITROVIĆ MILIVOJ ZAGREB, HRVATSKA
MIRKOVIĆ HRVOJE ZAGREB, HRVATSKA
BABIĆ TIHOMIR HRVATSKA KOSTAJNICA, HRVATSKA
BABIĆ MILJANIĆ GORDANA ZAGREB, HRVATSKA

Po ovome je jedina promjena da je Mitrović Milivoj skočio sa 7 na 5 mjesto.

Također bi zamolio korisnika Gorkog ili nekog drugog korisnika foruma,ako ima fin. izvještaje za PUNT ( 2003, 2004, 3Q 2005 ) da nam ih predoči, kako bismo svi zajedno mogli ozbiljnije diskutirati o ovoj dionici. Ja sam ih tražio po Internetu ali ih nisam mogao pronaći.

Unaprijed hvala.

moraćeš je kupiti naćoravo….***obrisano***

Cudi da neki ugledni ulagaci prodaju ovako dobru dionicu. Valjda nemaju tako dobre informacije kao nas kolega Gorki
[smiley1][smiley1][smiley1][smiley1][smiley1][smiley1][smiley1][smiley1][smiley1][smiley1][smiley1][smiley1]

Dr. Ante Starčević: "Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo i lahko zaboravljamo krivice koje nam drugi učiniše."

New Report

Close