Presuda koja bi mogla stajati banke najmanje 7 mlrd. kuna

Naslovnica Forum Komentari članaka Presuda koja bi mogla stajati banke najmanje 7 mlrd. kuna

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

“efekt presude na bankarski sustav procjenjuje se na 7-18 milijardi kuna”

suosjećam s ljudima koje su banke godinama derale, ali bojim se da bi ovo moglo urušiti cijeli bankarski sutav??? [emo_zacudjen][emo_vrtimise]

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!

Ne treba naricati nad sudbinom banaka ionako im je puno toga namješteno
Ne treba ići daleko u prošlost i vidjeti ti ćete da su ne tako davno tečajevi bili fiksni i da se nije moglo zarađivati na tim špekulantskim, u suštini izmišljenim,dogovorenim poslovima…no niti to nije dovoljno već se i rizici prebacuju na krajne korisnike…

Što se događa s onima koji imaju još godinu dana da otplate cijeli iznos…Navodno sam u fazi otplate glavnice…dali mogu očekivati kakvu preplatu ili povrat…

Hvala

Gotovo sam siguran da će se naći negdje između..odnosno dogovoriti

A bankarski sustav kakav je danas i treba srušiti…nikakve štete…


"efekt presude na bankarski sustav procjenjuje se na 7-18 milijardi kuna"

suosjećam s ljudima koje su banke godinama derale, ali bojim se da bi ovo moglo urušiti cijeli bankarski sutav??? [emo_zacudjen][emo_vrtimise]

Cijeli bankarski sustav ? Zaboravljas da banke nisu hrvatske, a tih 7-18 miljardi kuna je u aktivi banki koje su vlasnice “hrvatskih” banaka kikiriki.
Druga je stvar da ce se taj iznos pokusati prikazati kao katastrofalan za nasu privredu, umirovljenike, burzu, čistacice, turističku sezonu… sve samo da bi se stvorila panika medju ljudima. A na kraju ce se bankari (opet) smijati i trpati djepove.

A što je s onima koji su otplatitli prije 2,5 godine kredite u švicarcima za automobile?

budu to porezni obveznici na kraju sanirali kroz lažne bilance banaka,kao do sada,ništa se ne mjenja u konačnici.


"efekt presude na bankarski sustav procjenjuje se na 7-18 milijardi kuna"

suosjećam s ljudima koje su banke godinama derale, ali bojim se da bi ovo moglo urušiti cijeli bankarski sutav??? [emo_zacudjen][emo_vrtimise]

Kakom siješ, tako ćeš žeti!
Tražile ste, dobit ćete!

A čovjek mora biti zaista malo budalast ako će ih žaliti?

Nakon osam godina otplate, meni je ostatak glavnice kredita još uvijek veći od početne glavnice?

Tko je tu lud?

Mađari su odlučili! sada je red na nama![emo_smijesak]

Puno muke ni za što. Te vam gluposti ionako neće proći u Strasbourgu koji je od 1.7. srećom nadređen našim populističkim i politikantskim sudovima. Posudili smo devize – dužni smo devize. Pa nismo mala djeca.
Dosadni ste više s tim napadima na dežurne krivce političare i banke. Političari dolaze iz naroda koji ih sam bira, a stabilne banke su društveni interes od kojeg smo svi na dobitku. Banke imaju i pasivu osim aktive. Udar na aktivu nije samo udar na dioničare nego i na vjerovnike banaka s dalekosežnim posljedicama. A da ne govorimo o povjerenju investitora u hrvatsku sklonost zdravom razumu.


Posudili smo devize – dužni smo devize.

O čemu ti to? Ili puno toga ne razumiješ ili se praviš lud? KOje smo to devize posudili? Švicarske franke sigurno ne. Poanta je u tome da se švicarac koristio kao obračunsko sredstvo u špekulativne svrhe. A korisnici kredita popušili.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]



Posudili smo devize – dužni smo devize.

O čemu ti to? Ili puno toga ne razumiješ ili se praviš lud? KOje smo to devize posudili? Švicarske franke sigurno ne. Poanta je u tome da se švicarac koristio kao obračunsko sredstvo u špekulativne svrhe. A korisnici kredita popušili.
[/quote]
Pitanje je tko puno toga ne razumije. Ja sam svjesno odabrao CHF procjenom da ću bolje proći nego u EUR. Išla bi mi para na uši da sam među onima koji su donijeli ispravnu odluku i odabrali EUR ili čak HRK, a da sad netko državnom intervencijom odredi da mi s CHFom ipak prođemo bolje i to bez obzira na naše pojedinačne socijalne ugroženosti. Neka se pomogne onima koje je CHF pomeo, ali neka se stvari nazovu pravim imenom. To je socijalna pomoć, a ne povratak protupravno stečene imovine.
Valutna klauzula štiti obje strane i u slučaju kredita znači točno kako sam napisao – posudili smo jedan drugom devize. Tko to ne razumije, ne treba mu pravna sposobnost.


Posudili smo devize – dužni smo devize.

Vama je isplata kredita isla u valuti?
Dobili ste valutu na racun ili vas prodavatelj ako je stambeni u pitanju?

free flow information



Posudili smo devize – dužni smo devize.

Vama je isplata kredita isla u valuti?
Dobili ste valutu na racun ili vas prodavatelj ako je stambeni u pitanju?
[/quote]
Kakve veze ima da li sam posuđene franke promijenio u drugu valutu ili ne? To je bio moj izbor. Da je prodavatelj prihvatio franke, ne bih ih promijenio u eure. Ja sam odabrao posuditi franke. A mogao sam eure da sam htio. Drago mi je da mi je udruga smanjila kamatu na 3%, ali nije mi drag bijeg od zdravog razuma i neću se praviti grbav za 400 kuna mjesečno.

New Report

Close