Premijerov potez ugrozio cijelu poreznu reformu

Naslovnica Forum Komentari članaka Premijerov potez ugrozio cijelu poreznu reformu

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Što veći porez na rad, što manji na nekretnine. Radnici se u našem sustavu vrijednosti ionako smatraju najvećim budalama. Biti mladi umirovljenik koji posjeduje nekoliko nekretnina od kojih uzima rentu na koju ne plaća porez je hrvatski san.

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

komunalna naknada treba ostati kakva je, a porez na nekretnine treba ići samo za one koji maju više nekretnina ili im vrijednost nekretnina prelazi određen limit npr. 1mil.EUR.

Ignore: KressoM, delux

tako i treba neka se poveća komunalna naknada pa neka svi pomognemo onima koji imaju viška nekretnina .zašto bi njih 20% snosilo sav teret kada nas 80% može solidarno pomoći.sigurno će i oni nama pomoći kada budemo kopali po kontejnerima.

Neznam tko normalan može zagovarati porez na nekretnine…?!? ili bilo kakav način zadiranja u privatno vlasništvo ??!!?!?!? postoji li sumnja u način stjecanja tog vlasništva tada to rade službe koje već i imamo !!!!! Zagovornik može biti samo onaj tko nema ništa !!! onaj čija djeca nemaju ništa!!! onaj čiji roditelji nemaju ništa!!! Onaj koji unaprijed zna da i njegovi unuci neće nikada imati ništa! Privatna imovina treba ostati privatna i neupitna ,sve ostalo je povratak u “diktaturu proletarijata” svi imamo jednako tj. nitko nema ništa! Zato je potez premijera znak državnika,a nikako poraz politike !?! Očuvanje privatnog vlasništva (i teritorijalnog integriteta )je tekovina za koju smo ratovali jer to vlasništvo je u ovom slučaju teritorijalni integritet svakog od nas i on ne smije biti upitan, ili se treba boriti za njega!

po toj logici i porez na poljoprivredno zemljište ne treba plaćati a plaća se .koja je razlika ako sam ja kupio 30 hektara zemlje a netko apartman na moru.

Kupovat cemo nekretnine u susjednim drzava i u nasoj ce jos manje novca ostati. Ne mogu ovi naucnici nista pozitivno uvesti.

Porezna reforma u definiciji svoga imena znači resterečenje poreza i učinkovitija primjena
Još malo će deflaciju poreza nazvati PDV na 27%

Štagod on krenuo napraviti bit ce medijska haranga bez obzira bio to dobar ili loš prijedlog. Unaprijed medijima neće valjati jer oni su unaprijed protiv njegove Vlade. Činjenica je da je 90% medija i novinara blisko ljevici čak bi se to moglo i suziti da je blisko Milanoviću pošto im ni Bernardic nije po volji. Uzroke te neobicne veze i ljubavi može se naći u Milanovicevoj odluci da im povlašteni PDV od 10% još dodatno snizi na samo 5%!


Štagod on krenuo napraviti bit ce medijska haranga bez obzira bio to dobar ili loš prijedlog. Unaprijed medijima neće valjati jer oni su unaprijed protiv njegove Vlade. Činjenica je da je 90% medija i novinara blisko ljevici čak bi se to moglo i suziti da je blisko Milanoviću pošto im ni Bernardic nije po volji. Uzroke te neobicne veze i ljubavi može se naći u Milanovicevoj odluci da im povlašteni PDV od 10% još dodatno snizi na samo 5%!

Ovoliko g.luposti već dugo nisam pročitao.

Zar Vi iz HDZ stvarno smatrate Hrvate i.diotima?

Jer treba podsjećati što je HDZ pričao kada je Linić želio uvesti porez na nekretnine, koji je bio logičniji jer se nije oporezivala nekretnina u kojoj se živi.

Crveni komunisti Vam žele oteti djedovinu.

HDZ će Vas zaštiti.

Vi ste hebeni političari opljačkali Hrvatski narod, ukrali im tvornice, srušili te tvornice. Da ljudi nemaju gdje raditi.

Na tim mjestima izgradili ste preskupe stanove.

Prodali Hrvatima nekvalitetne stanove u suradnji s “domaćim bankama” po duplim kamatama od EU zemalja.

I sada dok će neki ljudi cijeli život provesti u ropstvu da vrate te kredite za stan ( a neke će vraćati i njihova djeca ako će je imati)………..

Sada kada ste pokrali, i ljudima je ostao samo njihov DOM….

Sada bi to oporezovali.

E jebite se HDZ, HNS, SDP guzičari.

Neće te!

Porez na nekretnine se jedino može operezivati temeljem vrijednosti nekretnine na tržištu, a ne izračunima iz svemira. A ta vrijednost je nepoznata jer Porezna uprava ne objavljuje informacije o kupoprodajnim ugovorimam, dapače očito nemaju ni baze podataka za takvo nešto.

Problem je zapravo vrlo jednostavan. 5 godina ustrojavati bazu podataka kupoprodajnih ugovora (za svako općinsko/administrativno/zemljopisno ili kako već područje posebno), izvući srednju vrijednost ugovora kroz tih 5 godina te pomnoziti s koeficijentom uređenosti/kvalitete/luksuza same nekretnine.

To je to.

Svake godine, izracunati novu vrijednost nekretnine temeljem zadnjih 5 godina i uređenosti nekretnine. Ne može biti više fer od toga.

Naravno, to se neće nikada dogoditi jer zapravo zahtijeva rad i znanje administracije te informacijsku pismenost.

hasenfefer @ Pisao sam opcenito a ne iskljucivo na ovaj slucaj. Zaboli me i za HDZ i za SDP. Govorim opcenito jer koja god se tema ili reforma pokrene počne medijska haranga. Tako je bilo i za obrazovnu reformu. Pa dobro da li o tome odlucuju birači i preko njih legitimno izabrana vlast ili medijske kolovodje Sprajc,Raseta,Aca Stankovic i ostali? Uvijek su oni unaprijed protiv!


komunalna naknada treba ostati kakva je, a porez na nekretnine treba ići samo za one koji maju više nekretnina ili im vrijednost nekretnina prelazi određen limit npr. 1mil.EUR.

Potpisujem.ali glupani su toliko nesposobni da na općini nema tko procjeniti koliko ti vrijedi nekretnina.oni bi i za to da im mi ispunimo obrazac.
I jos jedna stvar prihodovna strana proracuna je ok i netreba se dirati niti lipe.rezite hebenu rasipnicku rashodovnu stranu.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.


Što veći porez na rad, što manji na nekretnine. Radnici se u našem sustavu vrijednosti ionako smatraju najvećim budalama. Biti mladi umirovljenik koji posjeduje nekoliko nekretnina od kojih uzima rentu na koju ne plaća porez je hrvatski san.

Nije istina. Ja iznamljujem u Zagrebu dva stana, plaćam na prihode od najamnine 12% poreza i 18% prireza i još mi Bandićna na ta dva stana obračuna komunalnu naknadu. Pa, tko je ovdje lud? Mi moramo uvesti porez na grunt, odnosno kako Nijemci taj porez Grundsteuer! Ako je grunt oranica, pašnjak, šuma ili građevinsko zemljište… porez je drugčiji odnosno manji, nego ako ti je na gruntu kuća, luksuzna vila i još ti se vila nalazi na top lokaciji. Za sve te poreze postoje kriteriji i oni se definiraju na terenskom istraživanju kupoprodajnim ugovorima, cijenama koje se traže preko oglasa….



komunalna naknada treba ostati kakva je, a porez na nekretnine treba ići samo za one koji maju više nekretnina ili im vrijednost nekretnina prelazi određen limit npr. 1mil.EUR.

Potpisujem.ali glupani su toliko nesposobni da na općini nema tko procjeniti koliko ti vrijedi nekretnina.oni bi i za to da im mi ispunimo obrazac.
I jos jedna stvar prihodovna strana proracuna je ok i netreba se dirati niti lipe.rezite hebenu rasipnicku rashodovnu stranu.
[/quote]

Ma o tome se i radi. Većina Hrvata je uštedjela (jer se u Jugoslaviji jedino tako moglo štedjeti) jedan stan i jednu vikendicu.
Na to se ne bi trebalo plaćati porez ako vrijednost kao što kaže Avax nije 600.000 eur (MILJA EURA)
Na svaku daljnju nekretninu bi se trebalo plaćati porez, jer to već stvarno ulazi u bogatstvo.

Makar po meni bi bio najpošteniji porez na imovinu.
Do milje EURA ne plaćaš ništa, iznad se progresivno stopa povećava.

Ali ništa od toga dok se broj zaposlenih u administraciji i broj općina, sela i gradova ne smanji za 50%.

Pa nas je ostalo 2 miliona Hrvata. Ovih milion Bosanaca i Hercegovaca koji su se zaposlili preko rođačke veze u tu administraciju ne računam.

Tako i onako ne znaju ništa raditi osim biti na grbači Hrvata.

Znači tri milje ljudi je jedan osrednji grad u Americi i mene nitko ne može uvjeriti da je nama potrebno toliko administracije da službenik u svakom hebenom selu radi istu stvar i za to dobiva istu plaću, umjesto da se to radi iz jednog centra koji tome i služi npr porezne uprave, a novac se samo doznači hebenoj općini.

Općina neće imati tako velike troškove i moći će novac pametno uložiti u poboljšanje života SVIH građana na tom području.

New Report

Close