Predvođeni najvećom hrvatskom farmaceutskom kompanijom, zadržali titulu vrhunskih ulagača i izvoznika

Naslovnica Forum Komentari članaka Predvođeni najvećom hrvatskom farmaceutskom kompanijom, zadržali titulu vrhunskih ulagača i izvoznika

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Pliva je u 2016. godini ostvarila ukupni prihod od 4,6 milijardi kuna uz dobit od 550 milijuna kuna, dok je Krka u istom razdoblju ostvarila ukupni prihod od 9 milijardi kuna uz dobit od 810 milijuna kuna (prije dvadesetak godina rezultati su bili dijametralno suprotni) – toliko o velikim uspjesima Plive.
Vlasnik Plive najveći je svjetski proizvođač generičkih lijekova koji u svijetu zapošljava (ili je do nedavno zapošljavao) 57 tisuća radnika, a u prvom polugodištu ove godine ostvarili su gubitak u poslovanju od oko 6 milijardi dolara uz dug prama bankama od prako 35 milijardi dolara – toliko o velikim uspjesima vlasnika Plive.
Medika je popravila rezultate poslovanja i lani ostvarila dobit od oko 50 milijuna kuna, ali istovremeno visina njenih potraživanja prema Agrokoru, koja ne potiču iz osnovnog poslovanja (s upitnom naplativošču) iznose preko 142 milijuna kuna.

..mislila sam da če iz naslova biti par riječi o BELUPU ???

Ja ne znam- tko i zašto toliko protežira Plivu, kraj ovako sposobnih i uspješnih Belupovaca?
Daju dobre uvjete, daju dobre rokove plaćanja, imaju dio palete lijekove kao i Pliva….
Mi nismo normalni.
Umjesto da razvijamo svoju proizvodnju i zaštitimo sebe- kako su svojevremeno slovenci napravili
s Krkom….mi se bavimo Plivom u globalnim razmjerima…od kojih -…nemamo ništa,
Daju nam najgore uvjete, u Hrvatskoj ,nikakve popuste, najgore rokove plaćanja…i ……treba još komentirati??

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close