Predstečajne nagodbe zasad moraju opstati

Naslovnica Forum Komentari članaka Predstečajne nagodbe zasad moraju opstati

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

predstečajne nagodbe su po meni veća i gora pljačka od privatizacije! svi vlasnici koji su dozvolili da im firme postanu nelikvidne i koji su natukli stotine milijuna kuna morali su biti RAZVLAŠTENI u tim firmama, tj. ostati bez sveg vlasništva, a firmu trebaju preuzeti vjerovnici kojima su firme dugovale novac!
sramotno je da se predstečajnim nagodbama gotovo ništa lošega nije dogodilo za vlasnike koji su firmama natukli stotine milijuna kuna dugova, a neki i milijarde, nego su i dalje suvlasnici u tim firmama, a neki su čak ostali i na upravljačkim položajima!!
SRAMOTNO!!!!

brisanjem nicka ne možete obrisati istinu!

govori o očuvanju proizvodnje i radnim mjestima a radi 10ak tisuća zaposlenih u isisanim velikim tvrtkama kao dlkv, konstruktor i sl. je u nepovrat uništio 30ak tisuća vjerovnika i kooperanta tih tvrtki koje su bili uredni platiše poreza i doprinosa i koji bi naplatom svojih potraživanja imale veću šansu održati se nego isisani povlašteni sustavi ne mareći pri tome koliko će vjerovnika uništiti ovim kriminalnim zakonom.

za instrumentom PSN su posegnuli i oni koji nisu imali uvjete za stečaj pa su tako direktori i uprave mnogih tvrtki u otežanim uvijetima poslovanja namjerno kreativnim knjigovodstvom, prebacivanjem imovine, isisavanjem te proračunatim ne plačanjem svojih obveza prema vjerovnicima, radnicima i drž. proračunu doveli tvrtke u nesolventnost znajući da će fiktivnim prikazivanjem zaduženja preglasati stvarne vjerovnike i državu te ih tako natjerati i da otpišu i do 90% svojih potraživanja.

također, činjenica je da zbog sustava PSN zablokirano sveukupno gospodarstvo Hrvatske i da od kada je zakon na snazi drž. proračun je oštečen najmanje dva puta i to prvi puta jer tvrtke u PSN uopće ne servisiraju svoje tekuće obveze nego upravo suprotno, još generiraju veće gubitke te drugo, država otpisuje dio zaduženja za poreze i doprinose a za drugi dio dobija samo fiktivna bezvrijedna jamstva, dakle,za trajanja postupka država ne uprihodi apsolutno ništa nego još ode u minus!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

nisam neki ekonom ali čim slavko nešto predloži to je loše po raju,
naši vrli političari se stalno drže onoga ubi kravu zbog šnicela,
slavko grobar ekonomije [emo_vrtimise]

mi smo ipak zemlja slučaj

Trebaš ti Liniću u zatvoru završiti zbog predstečajnih, i ne samo zbog toga. To je ono što je potrebno.

Kljkučni problem i Linića i SDP-a je što nisu razumjeli dvije stvari:
1. da će ovakvim Zakonom svi (jako puno njih) htjeti se okoristiti PSN-om po principu “zašto nebi kad mogu”
2. da je to Zakon koji stimulira loša poduzeća na teret dobrih.

Naravno, nikad u povijesti, niti jedno društvo nije se izvuklo iz problema gušeći snažne i jake jedinke na uštrb ubogih i bolesnih!!!

Pradoksalno je, ali trebalo je napraviti upravo obrnuto -stimulimulirati zdrave i jake.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Volio bih da sudac Kolakušić malo svrati do Zg burze


Kljkučni problem i Linića i SDP-a je što nisu razumjeli dvije stvari:
….

mislim da su oni sve jako dobro razumjeli….

[u][b]oštećeni ulagači trebali bi, uz savjetovanje s pravnicima, tužiti radi naknade štete i gubitaka forumske drukere i navlakače koji plasiraju neistine na forumu![/b][/u]

…daklen ne mogu smisliti Linića ni pod razno…i u velikom dijelu sudac Kalukašić je u pravu…

…specijalno na činjenici da jači kvači…tj.da veći vjerovnici kroje politiku na uštrb manjih…

…ali moram ipak napomenuti ne može neka firma tek tako glumit da nekom duguje ili isto fingirati posebno na način kako on rezimira…ispostavmom fiktivnog računa…

…istina moguće su zloupotrebe,ali to je sa svim zakonima…

…ja bi to riješila naknadnim nadzorom i kontrolom i strogim kažnjavanjem…

…moram isto tako napomenuti da nažalost našim sucima uz pravno fali i knjigovodstveno financijskog znanja…

…a našim političarima,uz znanje i nedotatak elementarnog takta i pristojnosti …

…i kako to kod nas i inače biva…vječno nam fali kvalitetne analize…

…koliko je to stečajnih nagodbi,koliko je to potraživanja otpisano,strukturu otpisniah potraživanja…

…koliko je tih tvrtki ( ovdje mislim na srednje i male )kojima je otpisano najviše…kolike posljedice je to izazvalo po njih…koliko je od njih zbog toga propalo ili otpustilo radnika…

…kako su u tom prošle banke,koliko su one otpisale…koliko je otpisala država…

…koliko je visina kamata priznata u potraživanjima,koliko je otpisano…

…koliko su stara potraživanja koja su ušla u predstečajnu nagodbu…

…ja jednostavno bez brojki mislim da je teško realno razgovarati…a zašto to ne čini gosn Linić ili netko iz Vlade ili netko od novinara…nije jasno…

…ili možda je…

Zašto neko ne objasni što sve suci Trgovačkog suda gube kad nema stečaja, i u kojem slučaju je stečaj bolji od predstečaja…



Komunistički lažov nad lažovima.

najveće zlo u hrvatskoj ekonomiji .
[/quote]

…definitivno se slažem…on mora otići,ne zbog Predstečajnog zakona već zbog poreznog terora i poreznog straha kojim je doslovce uništio hrvatsko gospodarstvo…

MMM) ‘Kljkučni problem i Linića i SDP-a je što nisu razumjeli dvije stvari:…’
Tvoj ključni problem je što ne razumiješ jednu stvar a to je STEČAJ. Kad bi znao što je stečaj onda bi razumio PSN.


Zašto neko ne objasni što sve suci Trgovačkog suda gube kad nema stečaja, i u kojem slučaju je stečaj bolji od predstečaja…

…jako dobro pitanje…budimo zločesti pa recimo stečajeve nitko,doslovce nitko ne kontrolira…

…stečajni suci uz predsjednike Trovačkih sudova u sprezi sa stečajnim upraviteljima vedre i oblače i raspolažu ogromnom imovinom…

…ali jesteli kada čuli da je to netko kontrolirao…npr.porezna…

…dal netko kontrolira npr.žiro račun Trgovačkog suda i tok novca…što se tu sve slijeva i kamo odlazi…

…koliko predmeta vode pojedini stečajni upravitelji,i zašto stečajevi tako dugo traju…a toliko nezaposlenih pravnika…

…one suptilnije dilove nećemo ni spominjati…

“35 tisuća radnih mjesta je izgubljeno od dana stupanja na snagu Zakona o predstečajnim nagodbama.
Ja mislim da bismo mi građani morali saznati koliko se tih radnih mjesta odnosi na vjerovnike iz predstečajnih nagodbi.”,
dodao je Kolakušić i kazao kako se 10 tisuća radnih mjesta odnosi na državne službe, a 25 tisuća na male i srednje poduzetnike.

Ističe da se vjerovnici boje govoriti o problemima i dugovima iz straha od “poreznih inspekcija koje će ih zatvoriti zbog jedne kune.”

“Neodrživa je situacija u kojoj država otpisuje poreze predstečajnim dužnicima, a naplaćuje poreze vjerovnicima na potraživanja koja nisu naplaćena i koja su otpisana.
Ministarstvo financija je u sukobu interesa – ono imenuje tijela koje će nagodbu pravno voditi, odlučuje o žalbama na odluku tih tijela, a uz to je jedan je od najvećih vjerovnika u postupku i odlučuje kome će nešto ‘naplatiti’, a kome nešto ‘oprostiti’.
Moje je pitanje koliko je uplaćeno novaca u proračun od predstečajnih nagodbi i koliko su naplatili vjerovnici”, ističe.

“Takvih zakona nema nigdje, svugdje o tome odlučuju sudovi”

Komentirao je Linićevu izjavu da se predstečajnim nagodbama čuvaju radna mjesta: “Ako se radi amoralno, onda to ne vrijedi.
” “Nigdje ne postoji sličan zakon, gdje Ministarstvo financija samo provodi te zakone, svugdje su to sudovi, a vjerovnici imaju pravo osporiti tražbinu”, demantirao je premijera Milanovića…

http://www.index.hr/vijesti/clanak/kolakusic-50-milijardi-kuna-zavrsilo-je-u-necijim-vikendicama-i-jahtama/730249.aspx

.

New Report

Close