Poreznici najavili novu veliku akciju – pozivaju na pokazivanje nulte tolerancije

Naslovnica Forum Komentari članaka Poreznici najavili novu veliku akciju – pozivaju na pokazivanje nulte tolerancije

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Najveća greška kod fiskalizacije je napravljena u početku, siguran sam da je to namjerno, dozvoljeni su svakaki programi za fiskaliziranje računa, umjesto da je država platila izradu programa i besplatno podjelila svim obveznicima fiskalizacije. Ne mogu vjerovati da su toliko naivni, preko fiskalnih programa se rade utaje poreza, nije još kasno to se uvijek može napraviti, što vrijedi što ja dobijem račun kad nešto kupim, ako taj račun zahvaljujući programu uopće ne prodje kroz sustav fiskalizacije…

Gosp. papuk, svaki račun koji ima jir je prošao kroz fiskalizaciju. Prvo ide u poreznu a tek tada vi dobijate račun. Sustav je odličan, brz, pouzdan, jednostavan. Problem je što neke branše nisu navikle na izdavanje računa. Tako svi trgovci redovno izdaju sve račune, isto tako veliki ugostitelji. Mali ugostitelji ponekad zaborave dok uslužne djelatnosti koje rade sa gotovinom (frizeri, razni majstori, serviseri, iznajmljivači…) uglavnom nemaju naviku izdavanja računa. Kakve veze ima softver za fiskalizaciju kad vlasnik restorana sjedne kod stranih gostiju nakon večere i na papirić odokativno napiše cifru koju su dužni platiti, koji softver to može kontrolirati.

mkc nemaš pojma. papuk zna pa nauči od njega. izdaju se računi bez jir a samo sa zki i poslije vecere racun od 2.000 kn ide na 20 kn jer se obrišu sve stavke i takav se šalje u PU i dobiva jir i fiskalizira. Nagon za komentiranjem nečega o čemu pojma nemate treba držati pod kontrolom.

To nije primitivna utaja poreza pisanjem po bloku ili neizdavanjem računa nego softverski omogućena

Sustav je napravljen da obični građani misle kako se poreznici iz svih snaga trude da hvataju utajivsče poreza, obični ljudi naravno to ne mogu raditi, jer će ih odmah uhvstiti, ja samo predlažem program za fiskalizaciju na nivou države i svih obveznika fiskalizacije na kojem se neće moći manipulirati i ništa drugo…

Nije li nultu toleranciju zazivao i Linić koji je zatvarao slastičarnice zbog 2 kn viška u blagajni? Istovremeno je dijelio šakom i kapom državna jamstva za Uljanik i 3.maj, te kredite Agrokoru preko HBOR-a.

Završava sezona na moru, prihodi od PDV_a barem prepolovljeni(zbog sezonskih jdoo i limita 300.000 kn za ulazak u PDV) pa sad udri po kontinentu…

Pozivamo i mi poduzetnici i građani na nultu toleranciju protiv razbacivanja proračunskih novaca pa nas nitko ne šljivi!

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.

@Barikb, vidim da si ti pravi “stručnjak”. Predlažem da se umjesto fiskalne blagajne uvede fiskalni blagajnik, poreznik koji će stajati za kasom i naplaćivati, nije nam dosta uhljeba, možemo vas mi i više nahraniti. Ajde mi objasni što ljude u konačnici sprečava da imaju cijelu fejk blagajnu, štancaju jir-ove i zki kako im volja i ne trebaju ništa ni brisati. Eto u Srbiji i BiH imaju tzv. “poresku kasu”, printer koji pamti sve račune, printa nekakav “štambilj” i povezan je sa poreznom, i? Pišu račune sa strane ili ih ne izdaju. Naš sustav je daleko napredniji od svih (i zapadne zemlje ga preuzimaju). Koja korist da obrišeš račun koji ima ZKI i ide na naknadnu fiskalizaciju ako ga je netko odnio i taj netko ima fizički pisani dokaz da si počinio teški porezni prekršaj. Zapravo, zašto bi uopće brisao račune kad za 2000kn otvorim dvije tvrtke koje nisu u pdv-u (ajde to će valjda sad riješiti da tijekom fiskalne godine ulaziš u pdv kad pređeš 300000, do sada nije bilo tako), izdajem neograničene količine računa i samo šaltam poslovanje početkom godine, porez na dobit mi je smanjen, nemam brige. Većina velikih ugostitelja nije u pdv-u, to im je zakon omogućio. Radije se zapitaj zašto ljudi ne izdaju račune, jer su porezi preveliki. Porezi su preveliki jer je država preskupa.

Zašto bi brisao, nije ti to jasno. Rado ću ti objasnit. Jer je tako cash u džepu istoga dana, na koji nije plaćen porez niti je taj novac igdje evidentiran kao prihod. To je prilično jeftinije i brže. Naučit ćeš bitno da imaš volje.

neka samo odu do …

mi smo ipak zemlja slučaj

@Barbik, jesi li ti ikad obrisao račun?

obično koristim wc papir ali kad je sila sve je moguće. skrećeš sa teme. ne znaš da se brišu računi to ti je u rangu da misliš da djecu nose rode, kužiš ? Neka ti papuk objasni zašto predlaže neprobojan državni softver. Računi se izdaju pa brišu tj prepravljaji i takvi šalju dalje itd…Javi se kad to malo progruntaš, pitaj papuka

Pa da imaju i državni softver jednostavno ne bi izdavali račune, uostalom najčešće tako i rade. Sva ova petljanja sa računima su lako uhvatljiva. Najefikasniji način je ništa ne dati, ili eventualno pokazati nekakav papir ponude(ili kako to vole zvati narudžbe za stol), koji neodoljivo izgleda kao pravi račun ali da ni njega ne daju…

New Report

Close