Porez na nekretnine: Građanima pristižu komplicirani obrasci

Naslovnica Forum Komentari članaka Porez na nekretnine: Građanima pristižu komplicirani obrasci

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Naravno da je to problem svima koji imaju nekretninu. Što se bunite, a prirez??? To je ok?? Neka se lupa po nama radnicima, meni neka se uzme 20 tisuća kuna godišnje na ime prireza, a onome koji ima 10 nekretnina ništa. Neka vrli gospodin Petrina smanji prirez u Primoštenu sa 10% na nulu, pa će radnici imati veću plaću, …..ali ne nemojte mi dirati viletinu sa 6 apartmana jer ja ne plaćam porez. Prirez tako i tako plaćaju jadnici koji rade u ovoj državi, a mi ostali ništa. Molim Vas nemojte parcijalne stvari pisati. Porez na imovinu i potrošnju je jedan od najpravednijih poreza. Pišite o tome malo. Pitajte svakog ko govori protiv poreza na nekretnine koliko zarađuje na tome. Pitajte svakog gradonačelnika koji je protiv poreza na nekretnine zašto ne smanji prirez. Sve su to populističke floskule u svrhu bogaćenja manjine na teret jadnika koji moraju raditi za crkavicu. Naravno i lakše je jadniku uzeti direktno s plaće nego ganjati nekog kapitalca sa viletinom prvi red do mora da mu uplati u blagajnu. Ej, halo ti ne plaćaju poreze…. Taj nije ni komunalnu naknadu plaćao di će sad i porez.

ajde ne seri .ako ti se plaća uzmi broj državnog proračuna pa prebaci novce .u svaku nekretninu je plaćeno hrpa pdv-a,,u svaku nekretninu je plaćeno barem 100 000 kn vodnih i komunalnih doprinosa da se dobije dozvola .vani su dozvole taxe od maximalno 1000 eura .porez je ne plaćen nego plaćen 1000 puta .ovo je čista otimačina nesposobnih krpelja koji sišu državni proračun .vjerojatno si i ti iz te ergele .ljudima će se otimati zadnje što imaju .neće biti 300 000 blokiranih nego mnogostruko više .ovce plaćaju najveći pdv , najveće doprinose , najveće poreze na vozila ,najveće doprinose za zdravstvo ,najveće prireze i sada bi trebali plaćati najveći porez na nekretnine .ne seri

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

samo državni ili lokalni parazit može podržati uvođenje poreza na nekretnine! treba ostaviti komunalnu naknadu kao namjenski porez za održavanje cesta, rasvjete itd., a porezom na nekretnine oporezovati samo nekretnine koje prelaze neki limit zbog čega se mogu smatrati luksuzom – npr.1. mil. EUR! trebamo ustati svi skupa protiv tog EU prohtjeva koji se i HDZ i SDP objeručke prihvatili ne bi li oderali nas, obične građane!!!

Ignore: KressoM, delux

Eto to vam govorim. Oki je jednom konobaru ili šljakeru uzeti prireza od 10 tisuća kuna godišnje ali nije pravedno uzeti za nekretninu na moru 1000 kuna. Eto prijedloga neka se smanje prirezi za taj iznos nekretnine. Zašto bi ti trebao stanovati u nekretnini od par sto tisuća eura ako u Jaski možes kupiti kuću za 50 tisuća. Platit ćeš manje poreza eto. Gdje piše da ti je bogom dano pravo da ti imaš nekretninu koju ne možeš uzdržavati (plaćati porez). Odi u Slavoniju pa kupiš i kuću i zemlju za 10000 eura pa nećeš plaćati ništa. Ja kao podstanar plaćam i tu komunalnu naknadu, a dok porez na nekretnine neću valjda. Eto to je velika razlika.


Ja kao podstanar plaćam i tu komunalnu naknadu, a dok porez na nekretnine neću valjda. Eto to je velika razlika.

naravno da ćeš kao podstanar plaćati i taj porez jer će vlasnici za toliko dići najam stanova koliko iznosi porez! tako da to što navijaš za porez na nekretnine jer ga kao nećeš plaćati, naravno da ćeš ga platiti – kroz povećanu najamninu! ima u tome neke kozmičke pravde 😉

Ignore: KressoM, delux

Hoće a možda ću baš jeftinije doći do najma, jer umjesto da ti zjapi prazan stan dat ćeš ga jeftinije samo da ti pokriva porez????? Možeš gledati i s jedne i s druge strane. No činjenica je da je u Hrvatskoj s obzirom na strukturu bogatstva najmanji pritisak na kapital a najveći na rad. E sad još k tome ako je to mrtvi kapital, uglavnom shvaćate problem. Ja živim od svog rada pa me boli kolike novce plaćam godišnje ovoj državi, dok pretpostavljam Vi kolega naginjete više ovom rentnom gospodarstvu koje je uvijek imalo povlašteni tretman, jer su nam elite nakrcane nekretninama ( bivši nam predsjednik Ivo, npr.).

I ne vjerujem da će naši političari uveti porez u pravom smislu, jer bi to i njih zabolilo, a imaju i opravdanje jer se “mali” ljudi bune. Tako da kolega ne trebate brinuti neka samo i dalje po radnicima, onima kojih je još ostalo u HR, a svakim danom ih je sve manje.

Obzirom na velik broj nekretnina , primili smo razne vrste OBRAZACA. Iz gomile raznih vrsta-
izabrali smo – NAJJEDNOSTAVNIJI.

Taj obrazac poslali smo svima. Samo se jedna Općina pozvala na svoj obrazaca- ali, ga nismo htjeli
mijenjati- jer nigdje nije propisan oblik obrasca – već samo obaveza prijave s potrebnim podacima.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Hoće a možda ću baš jeftinije doći do najma, jer umjesto da ti zjapi prazan stan dat ćeš ga jeftinije samo da ti pokriva porez????? Možeš gledati i s jedne i s druge strane. No činjenica je da je u Hrvatskoj s obzirom na strukturu bogatstva najmanji pritisak na kapital a najveći na rad. E sad još k tome ako je to mrtvi kapital, uglavnom shvaćate problem. Ja živim od svog rada pa me boli kolike novce plaćam godišnje ovoj državi, dok pretpostavljam Vi kolega naginjete više ovom rentnom gospodarstvu koje je uvijek imalo povlašteni tretman, jer su nam elite nakrcane nekretninama ( bivši nam predsjednik Ivo, npr.).

I ne vjerujem da će naši političari uveti porez u pravom smislu, jer bi to i njih zabolilo, a imaju i opravdanje jer se "mali" ljudi bune. Tako da kolega ne trebate brinuti neka samo i dalje po radnicima, onima kojih je još ostalo u HR, a svakim danom ih je sve manje.


vi kolega brkate obične i neobične građane, tim neobičnima, trebalo je oduzeti sve nekretnine da je pravde, pravne države, ne bi oni ZAMPili ništa

Nemojte se svađati.
Ionako to neće biti dosta novaca za 3 000 000 penzionera i državnih službenika.
Sad će porez na nekretnine plaćati oni koji imaju nekretnine.
Nakon toga slijedi porez na nekretnine za one koji nemaju nekretnine a mogli su je imati.

Mislio sam komentirati ali sam popiz…, 4000 znakova bi mi bilo premalo….

Mislim da je porez na nekretnine prava stvar jer će dinamizirati tržište nekretnina. Ako se npr. 3 brata ne mogu dogovoriti oko podjele roditeljske kuće sada to može komotno ostati u nerješenom stanju i 50 godina, sve dok kuća ne propadne, jer ih ništa ne košta. Sada kada izračunaju da će u tih 50 godina zbog nerješenog pitanja te nekretnine svaki izgubiti 100-200 tisuća kuna onda će se brže stići i do dogovora. S druge strane mislim da je stanovanje potreba koja jako lako može preći u luksuz. Za svakog člana obitelji bi trebalo dati određenu kvadraturu koja je oslobođena poreza (npr. 20 kvadrata) a za drugu i svaku slijedeću nekretninu ne bi trebalo biti oslobađanja uopće. Nekretnina koja služi iznajmljivanju se ne bi trebala oporezivati sve dok je iznajmljena. To bi spriječilo pretjeranu izgranju vikendica, hotele bi usmjerilo prema cjelogodišnjem poslovanju i/ili višoj kategorizaciji radi veće dobiti a povećalo bi i ponudu stanova koji se iznajmljuju kao i razinu njihove opremljenosti (jer ti isto dođe platio ti renoviranje npr. kupaonice ili platio porez jer ga nisi uspio iznajmiti) ali bi vjerojatno i smanjilo cijene najma. Banke koje sada drže stotine nekretnina još od 2008. jer ih ne žele dati ispod 1500 eur/kv bi dobro promislile koliko im je to zapravo pametan potez. Komunalna naknada se ne bi trebala ukinuti.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi


Hoće a možda ću baš jeftinije doći do najma, jer umjesto da ti zjapi prazan stan dat ćeš ga jeftinije samo da ti pokriva porez????? Možeš gledati i s jedne i s druge strane. No činjenica je da je u Hrvatskoj s obzirom na strukturu bogatstva najmanji pritisak na kapital a najveći na rad. E sad još k tome ako je to mrtvi kapital, uglavnom shvaćate problem. Ja živim od svog rada pa me boli kolike novce plaćam godišnje ovoj državi, dok pretpostavljam Vi kolega naginjete više ovom rentnom gospodarstvu koje je uvijek imalo povlašteni tretman, jer su nam elite nakrcane nekretninama ( bivši nam predsjednik Ivo, npr.).

I ne vjerujem da će naši političari uveti porez u pravom smislu, jer bi to i njih zabolilo, a imaju i opravdanje jer se "mali" ljudi bune. Tako da kolega ne trebate brinuti neka samo i dalje po radnicima, onima kojih je još ostalo u HR, a svakim danom ih je sve manje.

Neću ja nikom dati jeftinije stan u najam. odmah cijena ide 30% gore.

Biti će tržišne cijene.

Uostalom većina ljudi neće moći imati više dodatnu nekretninu za rentanje pa će prodati stanove.

Onda će ovi bogati koji ne plaćaju poreze osnovati poduzeće koje će dignuti cijene najma za 50 %.

Zašto? Jer će biti monopolisti.

Očekujem da će te firme za rentanje osnovati faktoring firme kojima su vlasnici banke.

Ako Vam ne odgovara lijepo otiđite iz Hrvatske kao što reče predsjednica.

Jedino pametno kaj je dosad izjavila.

A pro po obrazaca.

Za ku.rac Hrvati plaćaju toliko velike poreze, prireze, da država i lokalna zajednica ne zna koliko imamo imovine, koje starosti….

Za koji kura.rac smo platili sve one kompijutore da se lokalna zajednica i porezna uprava umreže.

Za koji ku.rac smo uveli OIB.

Uhljebi lijeni pošaljite Vi građanima popunjene obrasce samo na provjeru.

Ako ste za to nesposobni onda lijepo dajte otkaz, jer onda građani i sami mogu raditi administraciju.

Uostalom biti će referendum, tako da neće biti ništa od poreza na nekretnine, a pošto se vidi koliko ste nesposobni, treba staviti na referendum i ukidanje komunalne naknade.

Tako i onako služi samo da si uhljebi kupe službeno vozilo.

Romel, 04.08.2017. u 16:09
Mislim da je porez na nekretnine prava stvar jer će dinamizirati tržište nekretnina

Čemu skromnost?
Svaki porez i trošarina je prava stvar.
I porez na kućne ljubimce bi bio prava stvar jer bi dinamizirao trgovinu mačićima , ribicama ,zamorcima,pudlicama itd.

New Report

Close