Porez Crkvi. I točka!

Naslovnica Forum Komentari članaka Porez Crkvi. I točka!

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

otjerati će ih Slavko u STEČAJ do kraja

ne možete vi katoličkoj crkvi ništa, vi crveni kmeri, crkva kao instituciji vrijednostima koje zastupa i promiče, to vas boli, boli vas njena financijska stabilnost i neovisnost, a to je vama kmerima nedosanjani san, zato jer ste nesposobni i zato što vjerujete samo u svoje debele poltronske guzice pa zato i nemate ništa. možete crkvi nametnuti što god vas je volja, to će vas i doći glave. Hrvati brzo zaboravljaju kakva gamad ih je zatvarala i ubijala od ’45 do 1990, na žalost.

Amen

Mortadela je konj s maslinama.

KT1R2, tebe su zaboravili očito ’45.. 🙂

@mcv
stavi tu dudicu kraj profila u usta i čkomi

Crkva ne samo da ima tradiciju već je osim negativnog utjecaja(inkvizicija i slično) imala i jako velik doprinos u razvoju društva ne samo kroz pismenost i kulturu već i kroz konkretne znanstvene i gospodaraske poteze…
Većina izuma potiče iz crkvenih i plemićkih krugova,što je i razumljivo jer su se prije jedino plemići i crkvenjaci (i oni koje bi Crkva primila k sebi) mogli baviti znanošću..svi ostali su crnčili na zemlji(uglavnom)
Primjer trapista iz Banja Luke..sve bitnije gospodarske objekte u tom gradu su oni podignuli,naučili ljude obrtima…
Crkva bi mogla biti produžena ruka socijalne (karitativne) skrbi i raznih vrsta pomoći…u takvoj funkciji malo bi se tko bunio…
No naš konkretan primjer donosi izvitoperenost primarne funkcije Crkve…a najviše boli šutnja tijekom 90ih i 2000ih kada je izvršena najveća pljačka hrvatskog naroda u povijesti…niti prstom nisu mrdnuli već
su se prodali za sitniš koji im je udijelio krivousti partizančina(tako ga nazivam zato što mu baš crkvenjaci tepaju da je konzervativac) kako bi svojim pajdašima iz kruga odabranih(mahom iz bivšeg sustava) omogućio grabljenje društvenih gospodarskih sustava

Teško da će crkva ostati bez sredstava jer su itekako zastupljeni dioničarski i u bankama i u osiguravajućim društvima….vjerovanto nisu stali samo na ta dva sustava upravljanja…

ah, ovaj tekst me vratio u drugi osnovne i pisanje sastavaka… tada je jos nekolicina losih ucenika pisala ovako iz vedra neba bez glave i repa i poante :O

anyway, prema trendu koji traje vec par desetljeca u Hrvatskoj, izumire i broj katolika, i broj gradjana, tako da uskoro vise nece tko imati placati porez… onda se gospon Prtenjaca vise ne bu brinul ko placa a ko ne placa.

“Please, God, Just One More Bubble.”

U Njemackoj je tkz. crkveni porez 8 % od poreza na primanja, znaci 8 % od recimo 15 % od place. Ovaj clanak je jako lose resersiran.

Treba ih skinuti sa državne sise i to barem za onaj postotak stanovništva koji su se izjavili kao
ateisti. A poreze na svaku profitnu djelatnost.

@ KT1R2
Prepiši svu svoju imovinu Crkvi kad ti je toliko draga. A o vrijednostima koje zastupa i promiče očito ništa ne znaš. Nas druge poštedi svoje prevelike ljubavi prema Crkvi.
Zaboravljaš da Crkva ima jako veliko naličje. Treba ih oporezovati i zgaziti i to žestoko. Oni su najveći nametnici ove države. Bljak!
Shvatio (prihvatio) ti to ili ne.

Crkva krade novac od poreznih obveznika. Ukradenim novcem financiraju se nazadnjacke aktivnosti i indoktrinirajuca propaganda preko Radio Marija, HR Katolicki Radio, Glas Koncila i sl. Apsolutna je nepravda da Crkva ne placa porez. Apsolutna je nepravda da im drzava placa 350 milijuna kuna svake godine. Oni su preferirana institucija i uopce to nema veze s time da su oni Crkva – ja bi tako mislio i da su uprava vodovoda ili vatrogasna brigada. Tretman Crkve u Hrvatskoj je institucionalizirana protu-ustavna NEPRAVDA i rasipanje novaca bez autorizacije vlasnika (poreznog obveznika).

Ja kao vjernik u boga mogu reci da mi se je crkva zgadila
prepuna pervetita i lijenih svecenika koji po cjele dane nista ne rade ..
takodjer skloniste homoseksualaca ..nekoliko gay poznanika koje znam su mi vec
pricali o njihovim susretima sa svecenicima…kada se tome nadoda Vatikan koji se kupa u zlatu..
sto da se vise veli pozudi i pohlepi…crkva je lijepo pokazala svoju ulogu kroz povjest..prvi bankari su takodjert isto potekli iz crkvenog reda….Svaka cast onima svecenicima koji nisu takvi
ali crkva kao institucija sve vise zaudara na grijeh i pohlepu lijenost…skloniste olosa koji se iza halje prikazuje ne znam kako fin i bezgrjesan…a u biti je gori od mnogih tzv grijesnika
kako ih samo nije stid obuc svecenicku odjecu i onda u njoj raditi takove perverzije ..ti ljudi ne vjeruju u boga nimalo jer bi vec umrli od straha od pakla koji ih sigurno ceka.

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi


ne možete vi katoličkoj crkvi ništa, vi crveni kmeri, crkva kao instituciji vrijednostima koje zastupa i promiče, to vas boli, boli vas njena financijska stabilnost i neovisnost, a to je vama kmerima nedosanjani san, zato jer ste nesposobni i zato što vjerujete samo u svoje debele poltronske guzice pa zato i nemate ništa. možete crkvi nametnuti što god vas je volja, to će vas i doći glave. Hrvati brzo zaboravljaju kakva gamad ih je zatvarala i ubijala od ’45 do 1990, na žalost.

[thumbsup]

Ako novaca ima za partizane onda mora biti i za crkvu!

New Report

Close