Pretraživanje
Dionička društva
Oznaka Zadnja Najniža Najviša Prosječna Kupovna Prodajna Količina Promet Promjena
PODR 470,00 468,00 470,00 468,03 467,00 470,00 702 328.556,00 0,43%
belgi 27.6.2019.
Dobar prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
71%

PersJesus

Podravka prodaje vlastite dionice:

Društvo je dana 2. listopada 2019. godine otpustilo 2.359 redovnih dionica Društva
burzovne oznake PODR-R-A.

Dobro im je došla euforija i veliki skok - za iskrcavanje.

https://zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/PODR_stjecanje_otpustanje_2019__2102019140152.pdf [zse.hr]

sramota!mali odvajaju od usta za kupnju dionica,a oni rade ovakve gadarije!

ignore: one

komot 1.6.2018.
Slab prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
40%

belgi

PersJesus

Društvo je dana 2. listopada 2019. godine otpustilo 2.359 redovnih dionica Društva

https://zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/PODR_stjecanje_otpustanje_2019__2102019140152.pdf [zse.hr]

Ne razumijem. Ovo je pozitivna stvar i za društvo i za dioničare. Kupili su dionice jeftino, a prodali skupo. Firma je zaradila, a onda naravno i njezini vlasnici tj. dioničari. Meni je problem što Kraš kupuje po 1000 i više kn za trezor, a nije kupovao kad je bila cijena ispod 400. Zadnja izmjena: komot (3.10.2019. 10:24)
metalik 4.6.2019.
Korisnik s iskustvom
Veliki krug prijatelja
18%

komot

belgi

PersJesus

Ne razumijem. Ovo je pozitivna stvar i za društvo i za dioničare. Kupili su dionice jeftino, a prodali skupo. Firma je zaradila, a onda naravno i njezini vlasnici tj. dioničari. Meni je problem što Kraš kupuje po 1000 i više kn za trezor, a nije kupovao kad je bila cijena ispod 400.

Točno. Sve 5.
Ali svejedno nije dobra poruka da trezor prodaje.
Pogotovo jer love imaju, a priča se o širenjima itd.

komot 1.6.2018.
Slab prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
12%

metalik

komot

belgi

PersJesus

Ne razumijem. Ovo je pozitivna stvar i za društvo i za dioničare. Kupili su dionice jeftino, a prodali skupo. Firma je zaradila, a onda naravno i njezini vlasnici tj. dioničari. Meni je problem što Kraš kupuje po 1000 i više kn za trezor, a nije kupovao kad je bila cijena ispod 400.

Točno. Sve 5.
Ali svejedno nije dobra poruka da trezor prodaje.
Pogotovo jer love imaju, a priča se o širenjima itd.

Možda s tom lovom od prodaje trezorskih dionica i odrade kakvu akviziciju, tko zna kakvi su im planovi. U svakom slučaju se ne radi o jeftinoj prodaji povezanim osobama ili sl. da možemo reći da je nekakav kriminal u igri ili oštečivanje vlastite tvrtke. Uprava u prvom redu treba razmišljati o poslovanju a manje o tome kakve signale prodaja od strane trezora šalje investicijskoj javnosti. Na kraju krajeva, svi mi i pratimo takve događaje i oni djelomično utječu na odluke da li kupiti ili prodati neku dionicu. Pa ako smatrate da poruka nije dobra, jednostavno prodate i kupite dionice firme gdje trezor kupuje ili zbog nekog drugog razloga. Ne može se uprava kriviti što prodaje trezorske dionice ako je to dobar poslovni potez bez obzira što time trenutno ruši cijenu na burzi. Ako s tim novcima popravi poslovanje i fundamente, cijena na burzi će dugoročno i nadmašiti onu po kojoj je tezor prodavao.
ohladi 27.5.2017.
Slab prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
-

Danasnja trgovina mi govori kao da je izvjesce odlicno.

Zadnja izmjena: ohladi (14.10.2019. 15:08)
ohladi 27.5.2017.
Slab prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
16%

https://www.index.hr/magazin/clanak/ovaj-hrvatski-sladoled-proglasen-je-najboljim-na-svijetu/2125963.aspx [index.hr]

Jos jedna potvrda kvalitete.

Ehh, kako bi se Ledo uklopio u Podravkin asortiman, ali ne znam, mozda su to samo mokri snovi.

Zadnja izmjena: ohladi (22.10.2019. 16:03)
amadeo 2.7.2019.
Dobar prosjek ocjena
Korisnik s iskustvom
Veliki krug prijatelja
100%

dobro FI
https://zse.hr/UserDocsImages/financ/PODR-fin2019-3Q-NotREV-K-HR.pdf [zse.hr]

ali rekao bih da je upravo zbog toga cijena dionice već narasla sa 400 na skoro 500 kn

Djubre 1.8.2013.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
Slab prosjek ocjena
-

Sasvim OK izvješće.
S obzirom kakva su grobovska izvješća sve izašla na ZSE, trenutno među boljima.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

ohladi 27.5.2017.
Slab prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
-

Ukratko sam preletio jer nemam vremena za duzu analizu i imam sljedeci zakljucak.

Prihodi su extra, organski rast prihoda od 5.2%, rast na svim trzistima (Zapadna Europa + 9.1%, Centralna Europa +1.4%, Istcna Europa +13.1 %, Adria +4.9%).
Ovo mi se jako svida, Podravka osnazuje svoj brand i nezaustavljlivo se siri po svijetu i ne moze ju nitko zaustaviti.

Raste im svaki brand, nista nije u padu sto je ekstra dobra stvar jer nema nista da zaostaje.
Sve sto imaju raste.

I dalje se reze dug sto samo sto je super stvar jer vec sutra Podravkina bilanca je je spremna preuzeti neku snaznu kompaniju tipa Ledo bez imalo muke.
A vidi se da je i dalje fokus Podravke na rezanje duga, nesto se tu muti po mom misljenju, ali otom potom, vidjeti cemo.

CF im je dobar

Kvartlna dobit im je manja u odnosu na proslu godinu, a kolko vidim razlog je nagradivanje radnika sa bonusima i kolko vidim zaposlili su 100 ljudi u odnosu na 2Q, sto znaci da ocekuju i daljni snazan rast prihoda.
Troskovi osoblja su narasli za nekih 20 miliona kuna.
Da bi zadrzao radnika, mora mu se povecati i placa.

Ali to ce se sve nadoknaditi povecanjem prihoda do kraja godine.

Ukratko povecanje dobiti, odrganski rast, smanjenje duga, dobar CF…

Ali ono sto je po meni najbitnije je dobar rast van Adria trzista.

Nadam se da ce Podravka vise fokusirati na produktivnost radnika, spominjali su robotizaciju pa bi to moglo znatno povecati produktivnost.

Zadnja izmjena: ohladi (30.10.2019. 8:29)
Iknow 28.9.2019.
Veliki krug prijatelja
Slab prosjek ocjena
Novi korisnik
-

@djubre

A inače su se u HR ekonomiji u posljednjem tromjesječju dogodile spektakularne stvari pa je rast bio očekivan…

Jedino raste je onaj koji radi na izvoznim tržištima, pogotovo u proizvodnom sektoru.

avax10 19.11.2006.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
Dobar prosjek ocjena
100%

https://zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/PODR_stjecanje_otpustanje_2019__1111201984851.pdf [zse.hr]

Ignore: KressoM, delux

zesko 30.9.2019.
Slab prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
Novi korisnik
-

voditelj poslovne analize nije dao po 490-492 na velikim prometima nego po 471, dugo je radio analizu ili ne bi htio biti sumnjiv

PersJesus 22.5.2009.
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

Voditelj poslovne analize prodaje dionice. Ne znamo koliko dionica mu je još ostalo i je li mu uopće još ostalo.