PIVK (PIK Vinkovci d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PIVK (PIK Vinkovci d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Današnji skok cijene ove dionice od 7,03% , a time i oživljavanje trgovanja ovom dionicom ukazuje da će očekivani rezultati poslovanja za 2005. biti dobri.
Usput da napomenem da je to jedina tvrtka iz koncerna Agrokor čija dionica još nije došla ni do nominalne vrijednosti, s tim da joj je knjigovodstvena vrijednost veća od nominalne.

Slažem se. Book sa 3Q 2005.g.= 448,00 kn. No, što je još interesantnije, fer vrijednost je daleko veća. Pokušavao sam ući na nižim razinama u proteklih mjesec dana, ali mi je rijetko prolazilo. Sigurno da je dobra dionica.

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

Dobra dionica. Ja sam također na 280 kunića stalno na kupnji ali ne kapa ništa. Vrlo su malene oscilacije. Jednom kad pređe 340 kuna počet će intenzivnije trgovanje. Da vrijedi slažem se s vama.

Ja sam se lipario 10 dana po 270-280, i taman se uklonio sa kupnje, kad se neko fino istresao po kupnji.

Grrrrrrrrrrrrrrrr.

Sad je vise ni ne gledam.

Ova dionica je neprimjetna, međutim ona svakodnevno raste i evo je već na 349 kuna. S obzirom da se radi o tvrtki koja je u vlasništvu koncerna Agrokor ja predviđam nastavak ovoga trenda. Do veće korekcije cijene teško da može doći na bilo kojem cjenovnom nivou, jer prvih deset dioničara drže oko 93 % od ukupne emisije, a ostatak, od nekih sedam posto ili oko 20.000 dionica, drže mali dioničari, kojih je na dan 30.09.05. bilo 389. Znači, mali dioničari drže u prosjeku po pedesetak dionica, a to potvrđuju i nalozi na prodaji, koji su uglavnom svi dvoznamenkasti. S tako malim paketima teško je rušiti cijenu. S druge strane svi ti mali dioničari znaju na kojim su cijenama ostale dionice koncerna Agrokor /Ledo,Jamnica,Konzum,Zvijezda/ i oni će čekati.
Ovim ja ne pozivam na kupnju, nego više pišem zato da svima onima koji su nestrpljivi, a dionicu imaju da je i dalje čuvaju, jer isplatiće se.

gorki slažem se sa tobom, jer gdje je malo slobodnih dionica kod agrokora, ***obrisano*** ako pogledamo trend KNZM i JMNC. Mada ne pozivam na kupnju ali treba to držati.

Tehnička analiza !

moje je osobn mišljenje da usprkos kako sam ih ja shvatio pozitivnim pokazateljima pivk ima popriličnu cijenu za dionice svog sektora pa možda bude i manjih korekcija u bližoj budućnosti. Možda dok se SMA ne spoji s cijenom, pa neki veći igrać uleti kad bude imao više manevarskog prostora na ukrcaju!.[smiley11]

KULEN NIJE SALAMA

PIVK ide dalje…a gdje će biti u ponedjeljak kada stigne revidirano financijsko izvješće za 2005.godinu to nek’ svatko za sebe pretpostavi….na prodaji do 400 kuna ima 534 komada, iza toga prodaja je na 450 kuna i to svega 39 komada, potom ide prodaja na 598,00 kuna 50 komada, pa na 599,00 kuna 349,00 kuna, i onda na 700,00 kuna, pa na 999,00 kuna….i to je sva prodaja

i kako rekoh jučer, ide PIVK dalje, evo ga na 450 kuna…zadnja cijena 450, uz promet od 356 komada…a ukupna prodaja :

38——————– 499,00
50———————-499,99
349——————- 599,00
1.600—————- 999,00

PIVK-R-A 12:21:07 1 450,00 450,00
PIVK-R-A 12:21:07 38 400,00 15.200,00
PIVK-R-A 12:21:07 16 400,00 6.400,00

Koje navlačenje ?
[smiley1][smiley1][smiley1][smiley1][smiley1][smiley1]

Jesu mozda izasli rezultati?


Jesu mozda izasli rezultati?

Nitko ni slova, ali izgleda da nisu (koliko sam ja probrovsao na zse i vse, a crobex ih izgleda vise ne objavljuje, dok hanfa upucuje na crobex 🙁 tako da je hanfa stvarno neugodno osvjezenje (grrrrr)).
Na ZSE su danas izasli Ledo, Konzum i Jamnica, dok na vse trebaju jos doci Zvzd i PIVK (Belje je vec tu).

Posto je Zvzd danas isla zestoko dolje, a PIVK zestoko gore, mozda su izvjesca vec dosla do dijela javnosti.

A mozda je i Zvzd samo korekcija, a Pivk navlakusa.

Kao i obicno vrijeme ce pokazati.

Cinjenica je da su na vse stavili linkove na PIVK i ZVZD izvjesce, a izvjesca nema.
Ko ne vjeruje neka provjeri.

Dakle, izvjesca su dosla na vse, ali ih je netko krivo pohranio, namjerno ili slucajno, ne bi tvrdio.
Vjerujem da je slucajno, jer netko nije stigao do kraja radnog vremena, ali sigurno ima paranoicnijih od mene 🙂

A sta se tive PIVK-a, zaintrigirali ste me, pa sam pogledao police lokalnog Konzuma.

Brasno od PIVK-a je na vrhu i djelomicno iste visine s Beljem, ali je najzastupljenije.
Pored njih jos je tu TENA (Djakovstina), naravno u dnu.

CKML-a i drugih nema, ali ovo je ipak mali Konzum vulgaris 🙂

Mi doma trosimo PIVK-ovo brasno, ali na to nisam obracao paznju.
TENA mi ima bolju ambalazu, ali ko se jos saginje da bi kupio drugu vrstu brasna 🙂

Sutra ce valjda izvjesca sjesti na svoje pozicije, pa ce se valjda vise znati i o PIVK-ovoj sudbi.

New Report

Close