Petrov dao novi rok za ‘prisilni konsenzus’ HDZ-a i SDP-a

Naslovnica Forum Komentari članaka Petrov dao novi rok za ‘prisilni konsenzus’ HDZ-a i SDP-a

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Mostu (Petrovu) je glavni problem kako se izvući iz ove situacije kao pobjednik i tako ući u nove izbore. Začuđuje me naivnost Karamarka i Milanovića tj kompletnog rukovodstva i jedne i druge stranke. Ovaj nezreli samodopadni i narcisoidni Petrov ih voza ko da su bez mozga. Predsjednica treba prekinuti ovu lakrdiju Petrova i čim prije raspisati nove izbore a Petrova izmarginalizirati u svakom pogledu. O reformama treba govoriti kada se zemlja izvuče iz krize i na najboljem je putu da se to i dogodi. Petrovu je problem jer o stvaranju novih vrijednosti nema pojma i manipulira sa svima postavljanjem zahtjeva za reformama a o ekonomiji ni gu jer o tome nezna ništa.

Petrov treba pregovarati ISKLJUČIVO sa strankama HDZ i SDP ako se misli izvući iz ove budaleštine koju su smislili. To znači da hdz i sdp trebaju raspustiti kolicije i to treba JASNO reći jer drugačije neće ići……. 50% vlade bi trebalo biti nestranačko, po 20% hdz i sdp a 10& most-u
Ovo je realno i ostvarivo a i mogu riješiti puno toga što ih svrbi ………a možda bi to bio poćetak nekakve “love story” ……. nikad se ne zna
Nemoguće je sastaviti vladu s obje koalicije jer bi onda sve stranke bile u vladi a ne bi bilo opozicije…………….

DAJ PET !!!


Mostu (Petrovu) je glavni problem kako se izvući iz ove situacije kao pobjednik i tako ući u nove izbore. Začuđuje me naivnost Karamarka i Milanovića tj kompletnog rukovodstva i jedne i druge stranke. Ovaj nezreli samodopadni i narcisoidni Petrov ih voza ko da su bez mozga. Predsjednica treba prekinuti ovu lakrdiju Petrova i čim prije raspisati nove izbore a Petrova izmarginalizirati u svakom pogledu. O reformama treba govoriti kada se zemlja izvuče iz krize i na najboljem je putu da se to i dogodi. Petrovu je problem jer o stvaranju novih vrijednosti nema pojma i manipulira sa svima postavljanjem zahtjeva za reformama a o ekonomiji ni gu jer o tome nezna ništa.
[/quote

A kako ćeš zemlju izvuć iz krize bez reformi ? Možda čarobnim štapićem !?

@Sokrat- e moj Sokrate! Nema naprijed bez promjena i to korijenitih! A to dr. Božo zna i zato tako tretira dva pacijenta koji su se dokazali po lošemu! RH je država sa problemima u razvoju i političarima sa posebnim potrebama! A Hrvati narod koji vjeruje da će ih dokazano loši upravljači, istim metodama dovesti do drugačijeg (boljeg) rezultata! Patetično ili potvrđuje da nismo zaslužili bolje uslijed takve pameti! Osobno nisam dio mase i hoću bolje! Dao Bog da Most ustraje!

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.

Slažem se u potpunosti s Kirinom i svim srcem se nadam da će Petrov izdržat do kraja.
Da ova dvojca kako bi rekao srpski ministar: jao što volim kad kleknu i treba da kleče i cvile.
Fraze dobijem na riječ “političke elite” koje jeb…. političke elite, sve uhljeb do uhljeba počevši od onog na porti pa do ovog u saboru. 428 općina i 128 jeb…ni gradova pa tko to može izdržat. Svako selo s raspelom na križanju postalo grad. Ovaj u najmanjoj općini načelnik vozi cisertnu i radi na groblju ???
I mi smo normalan narod ? A istina šta će i radit s općinom od 200-tinjak žitelja.
I nadam se da će ovo stanje potrajati što duže jer će u konačnici šteta biti manja nego da se uhljebi ustoliče.
Jer oni koji su tako i došli na pozicije sad guza radi pa neka malo vide kako je to, samo poznajući naš sustav budu se oni već nekako sklonili.
Zato Petrov samo gazi bolesnike!

mi smo ipak zemlja slučaj

Problem je što umjesto da su koalirali s manjim zlom i uzeli 4 ministrarstva koja su im bitna oni slažu čudovište. Na idućim izborima ako su u ta 4 resora dobro odradili posao dobili bi bar 50 mandata. Ali ne, zašto bi stvari mogle biti jednostavne kad možemo komplicirati i izbjegavati odgovornost.


Problem je što umjesto da su koalirali s manjim zlom i uzeli 4 ministrarstva koja su im bitna oni slažu čudovište. Na idućim izborima ako su u ta 4 resora dobro odradili posao dobili bi bar 50 mandata. Ali ne, zašto bi stvari mogle biti jednostavne kad možemo komplicirati i izbjegavati odgovornost.

Što to Most radi krivo? Zašto bi oni snosili odgovornost za nekonstituiranje vlasti? Pa bez njih 15 ili 19 ima još 136 odnosno 132 izabrana zastupnika.Neka oni formiraju vlast,tko im brani?
Most indirektno daje do znanja SDP-u i HDZ-u:vladali ste ovom državom i želite opet vladati,zasrali ste i želite opet zasrati.Za to tražite našu pomoć i način kako nas rasturiti a to vam ne dopuštamo.Nudimo vam da i jedni i drugi zajedno,uz naše sudjelovanje i kontrolu čistite govna koja ste napravili.Ne želimo s jednima od vas čistiti vaša zajednička govna i pritom mi iz Mosta jesti govna.
Poslovica kaže:željezo se kuje dok je usijano.Most je u poziciji da ima usijano željezo i lukavo ga kuje.Koliko su njihove pojedine ideje (reforme) provedive i korisne,o tome se da raspravljati.Ali Most čini upravo ono što je na političkoj sceni u ovoj državi nužno:ne pomiriti političke suparnike nego ih prisiliti da jedni druge uvažavaju kao suparnike a ne kao krvne neprijatelje.Jer retorika i način ponašanja SDP-a i HDZ-a i njihovi međusobni odnosi na nož,vode ovu državu u sve dublje podjele a možda i u građanski rat.Zadnji su trenuci da to prestane,jer niti jedni niti drugi nemaju mandat za takvo ponašanje.Preko 2,5 milijuna birača (uključujući one koji nisu izašli na izbore) nije dalo svoj glas niti jednoj od ove dvije opcije,a duboko sam uvjeren da niti svi koji su dali glas jednoj od tih opcija,nisu time dali mandat da se međusobno krve na štetu 4,5 milijuna stanovnika Lijepe naše.
Zato Mostu kapa dolje,usprkos svim pljuvanjima od “novinara i analitičara” te zlonamjernih komentatora svih boja i opcija.

Sve je ovo igrokaz da se zlokija kokosara izigra i prikaze ga se u pravom svjetlu.htjelo ga se navuci na tanak led i onda napraviti prirodnu koaliciju hdz-most koji su ideoloski i nacionalno bliski. Zloki pa-pa i ne vracaj se vise iz briselske podruznice atlantik grupice tvog frendica emila i detektiva.

slušao sam sastanak velike trojke, dobro mi i stojimo, tko nas je vodio, tko nas vodi i tko bi nas vodio , mislim da je vrijeme da osnujemo stranku ForumPD, ako ne bi složili najpametniju Vladu u državi i šire


Mostu (Petrovu) je glavni problem kako se izvući iz ove situacije kao pobjednik i tako ući u nove izbore. Začuđuje me naivnost Karamarka i Milanovića tj kompletnog rukovodstva i jedne i druge stranke. Ovaj nezreli samodopadni i narcisoidni Petrov ih voza ko da su bez mozga. Predsjednica treba prekinuti ovu lakrdiju Petrova i čim prije raspisati nove izbore a Petrova izmarginalizirati u svakom pogledu. O reformama treba govoriti kada se zemlja izvuče iz krize i na najboljem je putu da se to i dogodi. Petrovu je problem jer o stvaranju novih vrijednosti nema pojma i manipulira sa svima postavljanjem zahtjeva za reformama a o ekonomiji ni gu jer o tome nezna ništa.

Ovakvo nešto može napisati samo neki “uhljeb” koji strahuje da ne izgubi nezarađenu plaću. Bez prethodnih korjenitih reformi nema nikakvog napretka niti izlaska iz krize, nego put u “Grčku”.

Kako su i HDZ i SDP kao i analitičari nezadovoljni ponašanjem Mosta, ne vidim razloga zašto ih zajednički ne bi zaobišli i formirali zajedničku vladu, pa neka im Most bude oporba. I tako puno ljudi zna da su apsolutno isti. Čudno mi je kako u medijima više nema podjela po štovateljima Hr vojski iz 2 svjetskog rata.

Mislim da psihijatar radi loš posao trenutno.
Treba malo pojačati terapiju jer ovo nije dovoljno. Milanović i Karamarko su zaslužili ipak malo jači tretman jer bolest je uznapredovala svih ovih godina. Ako dođe do novih izbora nadam SDP i HDZ još lošiji rezultat a da HNS neće ući u sabor, osim ove dvije stranke, ta mi je trn u oku zbog svojih uhljeba nekompetentnosti i nepotizma. Dosta je više, trebaju nam novi ljudi i nove stranke, MOST je pravo osvježenje, istina da se ne snalaze najbolje, ali ipak im treba dati kredita tek su stasali.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

@plavi
potpisujem od riječi do riječi!

za milanovića i karamarka prst dole i vrijeme je da pokupe kofere i nestanu iz hr politike.
milanović će se snaći ali karamarka očekuje upitna sudbina kada izgubi kontrolu nad tajnim službama.
možda je i zato spreman pristati na sve uvjete petrova pa i da nebude premijer?
petrov je projekt crkve( najmoćnijeg sponzora u hr) kao kazna hdz-u jer nije dovoljno podržao zabranu abortusa i neke slične teme.
petrov je “ukrao”i zloupotrijebio “potrošio”tkz ideju trećeg puta za dugo godina unprijed.
jer on nije treći put već zamjena za hdz koji je trenutno u nemilosti crkve.
sada kada je dobio više glasova nego je očekivao, htio a nadao se komotnoj situaciji “pljuvanja” po svima iz saborske govornice a da za ništa ne odgovara i nije kriv.
neugodno iznenađen glavnom ulogom najveća mu je preokupacija kako spriječiti raspad mosta čiji sastav nije samo hdz kako i on diše.
želi nove izbore kako bi na liste stavio ljude koji dišu samo kao hdz i pokušava milanovića prikazati kao krivca za nove izbore.
formirao NV kao paralelnu istituciju kako bi istisnuo sdp struju mostovih zastupnika iz donošenja odluka.
zato je i htio prvo izbaciti prgometa kao najvećeg zagovarača priklanjanju sdp-u pa mu je složio “igru”.
nema niti jedne stranke u hr povijesti koja se je priklonila hdz-u a da nije doslovno nestala pa čak i hss
koji ima potencijalno široku bazu.
isto će proći i petrov jer u hr može biti samo jedan hdz koji kada se “očisti ”
izbrisati će most sa scene jer izbrisao je hdz pravaše,seljake pa će njega još i lakše.
glasao sam za njega kao treći put,jako me razočarao,napravio nepopravljivu štetu krađom ideje trećeg puta i svake nade hr naroda za duže vrijeme u isti.
trebao je startu reći kako diše a ne varati glasače i dobio bi ono što je i htio 5 mandata i o ničemu nebi odlučivao i sve bi mogao kritizirati i utjecati na odluke.
još jedan u nizu političara koji nije htio riskirati sa neuspjehom i nije birao sredstva.
taj će mu pristup doći na naplatu kad-tad.
jedinu dobro iz svega ovog je da će se ubrzati transformacija hdz-a i sdp-a.
i da su jedni i drugi morali javno izreći da su za reforme i neće moći više odgađati.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close