PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Otvaram temu o PBZ , mislim da 2. banka po veličini aktive u HR, a lider u nekoliko segmenata bankarskog poslovanja zaslužuje svoje mjesto na ovom forumu.
U jednom od prijašnjih postova sam pisao o trenutnoj podcijenjenosti u odnosu na ZABA-u , sa kojom se jedino može uspoređivati, a razloge porasta cijene zadnjih dana , te još važnije pomanjkanja ponuda dionica na prodaji možemo uvidjeti iz slijedećeg članka .
Prema svemu sudeći uzlet tek slijedi:

Croatia: EBRD to Participate in PBZ’s Cap Raise
10:50 – 28 July 2006
EBRD will participate in the capital increase of Croatian Privredna banka Zagreb (PBZ), thus supporting one of the largest and most profitable commercial banks in Croatia. The proposed project will consist of the subscription of newly issued shares of Privredna banka Zagreb (PBZ) as a part of the capital increase to take place in August 2006.

The capital increase will strengthen PBZ’s capital base, allowing further growth of the bank’s operations.

EBRD’s original investment in PBZ was instrumental in supporting the full privatisation of the bank and in strengthening its shareholding structure.

Such objectives were achieved and EBRD’s role in PBZ has been particularly important in improving corporate governance standards.

The transaction is a follow up to the original equity investment and will allow the EBRD to fully participate in the upside resulting from the successful restructuring of PBZ after privatisation.

EBRD’s role in PBZ will continue as the bank is affirming its position in the Croatian market and expanding regionally, thus in need of capital for additional growth.

PBZ is the second largest Croatian bank, with a 19.2% market share of total banking assets as of end-December 2005.

As of the same date, its total assets amounted to EUR 6.4 billion, total equity was EUR 601 million and net profit EUR 102 million. PBZ is majority owned by Gruppo Banca Intesa (“Intesa”).

PBZ continues to register strong performances, in line with its peers in terms of growth and outperforming the market in terms of profitability.

Being the second largest bank in Croatia by total assets, PBZ is the market leader in credit card business and corporate finance.

PBZ is also a market leader in the foreign exchange and government paper market.
The total capital increase will be €250 million.

Privredna Banka Zagreb (PBZ) is managing the reputational and, to a lesser extent, the financial risks associated with its clients through the implementation of the EBRD’s Environmental Procedures for Financial Intermediaries, which PBZ adopted as a condition of the existing equity investment and mortgage loan.

PBZ will be required to continue to implement the EBRD’s Environmental Procedures for Local Banks for all its lending activities including the compliance with EBRD’s Environmental Exclusion and Referral Lists.

It will also have to ensure the compliance of sub-borrowers with national standards of environment, health and safety; the compliance with relevant national employment laws and standards and Conventions of the International Labour Organisation (related to the employment of children and young people, discrimination at work, and forced labour).

It will also ensure the compliance by sub-borrowers with relevant requirements for public disclosure and consultation, when applicable.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Evo i PBZ ide u dokapitalizaciju!

(922)
Na temelju članka 39. Statuta PRIVREDNE BANKE ZAGREB d.d. (dalje u tekstu: Banka) i članka 277. Zakona o trgovačkim društvima, Uprava Banke saziva

IZVANREDNU GLAVNU SKUPŠTINU
PRIVREDNE BANKE ZAGREB d.d., Zagreb, Račkoga 6, koja će se održati 31. kolovoza 2006. u 12 sati, u poslovnom objektu Banke u Zagrebu, Radnička cesta 44 (objekt B1, 8. kat – konferencijska dvorana).
Za Izvanrednu glavnu skupštinu Banke utvrđuje se
Dnevni red:
1. Odluka o povećanju temeljnog kapitala Banke ulozima uz isključenje prava prvenstva pri upisu novih dionica
2. Izvješće Uprave Banke o razlozima za isključenje prava prvenstva pri upisu novih dionica
3. Odluka o izmjenama Statuta Privredne banke Zagreb d.d.
4. Odluka o davanju ovlasti Upravi Banke za stjecanje vlastitih dionica.
http://www.nn.hr/sluzbeni-list/oglasni/index.asp

koji broj narodnih novina?

"Dragi investitore, greška nije u zvijezdama, niti u dionicama, već u nama samima..."


koji broj narodnih novina?

Broj 85

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

buy_sell:

koji broj narodnih novina?

Broj 85


thx

"Dragi investitore, greška nije u zvijezdama, niti u dionicama, već u nama samima..."

Hm…

1. Daje se ovlast Upravi Banke za stjecanje vlastitih dionica na organiziranom tržištu vrijednosnih papira, po sljedećim uvjetima:
– najviše do iznosa od 2,5% temeljnog kapitala Banke,
– najniža cijena – nominalna vrijednost dio­nice,
– najviša cijena po jednoj dionici ne smije premašiti HRK 750,00,
– uz prethodnu suglasnost Nadzornog odbora Banke najviša cijena iz prethodne alineje može biti uvećana najviše do 5%.

Sve je ovo odlično za dionicu, ali maksimalno 787 kuna po kojoj mogu kupovati??
Pa već je danas preko 800 , osim ako nisu sklopili neki opcijski ugovor odranije ( kada malo bolje razmislim nisam siguran niti da li to uopće smiju …) ?

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

To je dobra vijest za Upravu, a losa za dionicare. Osim ako i oni mogu kupiti po 750,00kn?[smiley1]

Dr. Ante Starčević: "Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo i lahko zaboravljamo krivice koje nam drugi učiniše."

Kolega već smo kupili po 755 i dokupili na 761 i 740[smiley1]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

plavi, ne znam čemu oduševljenje
ono “isključenje prava prvenstva” znači da neće svi postojeći dioničari moći upisati nove dionice, već samo Intesa i EBDR. Obično nakon dokapitalizacije (ovdje sa 16660000 za dodatnih 2410000 dionica) cijena dionice padne, ali to nije problem ako si i sam sudjelovao u dokapitalizaciji, a što ovdje nećeš.
Jedino dobro za male dioničare PBZ-a je što dokapitalizacija ide po praktično tržišnoj vrijednosti od 750 kn (a ne nominali ili BV), pa neće posebno diskriminirati postojeće male dioničare.
Trebalo bi jedino pitati pravnike imaju li pravo isključiti ostale dioničare iz dokapitalizacije?

http://www.bankamagazine.hr/dnevnevijesti/vijest.2006-07-27.8242454214

Ma to sam mu i ja pokusao reci kolega Maricu, ali on tjera svoje. Ne shvaca da ce vise zaraditi na ZTNJ nego na PBZ. Ali ne smijes ga kriviti. Jednom bankar, zauvijek bankar.[smiley1]

Dr. Ante Starčević: "Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo i lahko zaboravljamo krivice koje nam drugi učiniše."

Onda dobro kolega Tima , kad već ne mogu kupovati po 750, prodavat ću po 1000[smiley1]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


plavi, ne znam čemu oduševljenje ono “isključenje prava prvenstva” znači da neće svi postojeći dioničari moći upisati nove dionice, već samo Intesa i EBDR. Obično nakon dokapitalizacije (ovdje sa 16660000 za dodatnih 2410000 dionica) cijena dionice padne, ali to nije problem ako si i sam sudjelovao u dokapitalizaciji, a što ovdje nećeš. Jedino dobro za male dioničare PBZ-a je što dokapitalizacija ide po praktično tržišnoj vrijednosti od 750 kn (a ne nominali ili BV), pa neće posebno diskriminirati postojeće male dioničare. Trebalo bi jedino pitati pravnike imaju li pravo isključiti ostale dioničare iz dokapitalizacije? http://www.bankamagazine.hr/dnevnevijesti/vijest.2006-07-27.8242454214

Kolega , vi očito smatrate da je povečanje temeljnog kapitala uplatom gotovog novca u iznosu od 1.811.076.750,00 , odnosno povećanje temeljnog kapitala za 16% , od strane većinskog vlasnika i institucije kakva je EBRD, te najava kupnje vlastitih dionica do 2,5% temeljnog kapitala loša vijest za dioničare?

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Toliko o PBZ i lošem utjecaju dokapitalizacije i najave kupnje vlastitih dionica.
Zadnja cijena 820, +2,5%, prodaja slaba i visoka.
Kupnja:

810 – 78 komada
800 – ca. 400 komada
0d 760-800 – ca. 400 komada
760 – 2000 komada

Prodaja:

850 – 218 komada
880 – 12 komada
888 – 20 komada
900 – 220 komada
980 – 100 komada

Jedan kolega mi je jučer nagovjestio mogučnost kupnje, pa evo trenutnog stanja.[smiley1]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Izgleda da sam usamljen na PBZ, evo novog stanja ( kolega Tima uključite se molim ):

Protrgovano 617.000,00 kn po 810 k/p slijedeća:

K:
prva kupnja na 810 , od 800 – 810 ca. 770 komada

P:
850 – 284 komada
880 – 15 komada
888 – 20 komada
900 – 270 komada
1000 – 13 komada

Molio bih kupnju da počisti ovih prvih pet na prodaji i evo nas na 1000 kuna
[smiley1]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close