Ovako tajnovit gard ne pamtimo od doba masovne privatizacije

Naslovnica Forum Komentari članaka Ovako tajnovit gard ne pamtimo od doba masovne privatizacije

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

to nije gard. to se zove bezobrazluk. dionica koja kotira na burzi i sad ovaj krelac od ministra tu neku pamet prodaje. nemam dionice, niti sam članak htio čitati. samo naslov.

who dares, wins

Trošak 800 mil eura:)))) Plus još kosturi iz ormara koji tek mogu slijediti. I tu bi dubiozu kao trebao netko navodno trebao preuzeti i sanirati. Ekipa godinama pila bevande i rokala minusa 100 mil po brodu, a sad država spašavaj. Divota…

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

Ponude za potencijalno partnerstvo su slabašne, a glavni razlog što nisu još objavljene jesu pokušaji Uprave da u zadnji čas pokušaju iskamčiti malo bolje uvjete. Ali naravno, brodovlasnici su već doznali sve detalje i promptno otkazali dvije narudžbe.

Ja ne razumijem zašto se povela takva medijska hajka na objavljivanje tajnih podataka… dakle naravno da nitko sindikatima ne želi ništa otkrivati, pa svaki put oni procure sve informacije isti tren u javnost, usprkos svim NDA sporazumima ili drugim oblicima povjerljivosti (kao što im vjerojatno piše u ugovorima o radu).

Od Ministra nitko ne može ništa očekivati, kad je i sam vjerojatno potpisao NDA!

A Uprava vjerojatno pokušava pitanjima i nekim tablicama usporediti ponude da ima opravdanje za odabir, da ne bi bilo da su subjektivno odabrali Debeljaka.

Totalni balkanski bezobrazluk u medijima, gdje su svi navikli da im se serviraju informacije istog trena od “provjerenih izvora”.

A argument da se radi o javnim parama pa da zato sve treba biti javno apsolutno ne drži vodu. Probajte vi doći do financijskih podataka o kupovini STX France, pa da vidim kako ćete uspjeti..


Ja ne razumijem zašto se povela takva medijska hajka na objavljivanje tajnih podataka… dakle naravno da nitko sindikatima ne želi ništa otkrivati, pa svaki put oni procure sve informacije isti tren u javnost, usprkos svim NDA sporazumima ili drugim oblicima povjerljivosti (kao što im vjerojatno piše u ugovorima o radu).

Od Ministra nitko ne može ništa očekivati, kad je i sam vjerojatno potpisao NDA!

A Uprava vjerojatno pokušava pitanjima i nekim tablicama usporediti ponude da ima opravdanje za odabir, da ne bi bilo da su subjektivno odabrali Debeljaka.

Totalni balkanski bezobrazluk u medijima, gdje su svi navikli da im se serviraju informacije istog trena od "provjerenih izvora".

A argument da se radi o javnim parama pa da zato sve treba biti javno apsolutno ne drži vodu. Probajte vi doći do financijskih podataka o kupovini STX France, pa da vidim kako ćete uspjeti..

Ako sam ja dobro razumio problem nije u “financijskim podacima” koji će ionako morati biti objavljeni kad i ako bude prihvaćena ponuda već u elementarnim informacija kao što su broj ponuda i tko. Da to ugrožava NDA onda bi se Debeljak iskakivanjem iz zavjeta šutnje već diskvalificirao iz postupka? Financijski uvjeti se dakle mogu još peglati u pregovorima, ali podatak o broju pristiglih ponuda, kao i ponuđačima bi trebao biti konačan. Ovakva demonstracija transparentnosti na to stavlja pitanje…

Ako sam ja dobro razumio problem nije u "financijskim podacima" koji će ionako morati biti objavljeni kad i ako bude prihvaćena ponuda već u elementarnim informacija kao što su broj ponuda i tko. Da to ugrožava NDI onda bi se Debeljak iskakivanjem iz zavjeta šutnje već diskvalificirao iz postupka? Financijski uvjeti se dakle mogu još peglati u pregovorima, ali podatak o broju pristiglih ponuda, kao i ponuđačima bi trebao biti konačan. Ovakva demonstracija transparentnosti na to stavlja pitanje…

Moguće.. moguće da i imamo različito viđenje. Naime imam feeling da ovdje u stvarnosti nije uopće pitanje tko je dao ponudu i koliko je ponuda stiglo.. već se pokušava doći do podataka iza. Pa već prvi dan smo saznali da su 4 ponude stigle. Debeljak+FC, Scenic, PIS, Njemci..

Zapravo se jedino ispipava pitanje jesu li uopće stigle ponude od Smart grupe i Končara te onih famoznih Kineza..

Ili će tek stići u zaustavnom vremenu

dali će izbaciti podatke kako su došli do 6 milijardi gubitaka.. to bi bilo zanimljivo vidjeti…

kao i listu dobavljača da vidimo preko koga su se izvlačile te silne milijarde, jer čisto sumljam da je Uljanik direktno kupovao čelik, opremu, boje, i sav ostali potrošni materijal od tvornice.. da vidimo u kakvoj su vezi ti dobavljači sa upravom i ekipom koja sve to kao rješava???

Da imaju nešto dobro za reci, bez brige, rekli bi i to ponovili više puta.

New Report

Close