OTP indeksi fond

NOVI FONDOVI
OTP Invest pokreće OTP Indeksni fond
Autor/izvor: SEEbiz
Uprava Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga je na zahtjev OTP Invest donijela rješenje kojim se odobrava osnivanje OTP Indeksnog fonda, otvorenog investicijskog fonda s javnom ponudom.

OTP Investu se odobrava se Prospekt i Statut OTP indeksnog fonda, otvorenog investicijskog fonda s javnom ponudom. OTP Invest je obvezan objaviti Prospekt i Statut OTP fonda s javnom ponudom u jednim dnevnim novinama u roku od sedam dana od dana dostave ovog rješenja.

Odobrava se izbor OTP banke Hrvatska koja će obavljati poslove depozitne banke za fond s i to na temelju ugovora sklopljenog između društva za upravljanje investicijskim fondovima OTP Invest d.o.o. i OTP banke.
OTP Indeksni fond s javnom ponudom upisuje se u registar fondova pod identifikacijskim brojem JPD105.

Ovo je vrlo zanimljiva vijest! Koliko se sjećam, Graham je indeksne fondove proglasio najboljim oblikom ulaganja za prosječnog ulagača. No zanima me u koji indeks će ovaj fond ulagati? Samo u Crobex ili i u neke druge indekse? Ima li tko više informacija? Prospekt nažalost još nije dostupan.

Evo, od danas su moguće i uplate u OTP indeksni fond. U prospektu stoji da će fond pokušati što je moguće točnije replicirati rast Crobexa. Ako se ne varam, ovaj fond ima najmanje naknade na hrvatskom tržištu.

Jel ima još tko na ovom forumu (osim mene) tko misli ubaciti nešto love u njega?


Ovo je vrlo zanimljiva vijest! Koliko se sjećam, Graham je indeksne fondove proglasio najboljim oblikom ulaganja za prosječnog ulagača. No zanima me u koji indeks će ovaj fond ulagati? Samo u Crobex ili i u neke druge indekse? Ima li tko više informacija? Prospekt nažalost još nije dostupan.

Fond ulaže isključivo u crobex i to ne manje od 90%imovine fonda (prospekt na http://www.otpinvest.hr/prospekt_fonda/4/Prospekt%20OTP%20indeksni%20fond.pdf)

Dobra stvar za stjecanje djela izloženosti prema hrvatskim dionicama bez utjecaja upravitelja fonda na izbor dionica i to po 0,85%upravljačkoj naknadi (najmanje naknade na tržištu otvorenih investicijskih fondova) uz naknadno davanje težina ciljanim dionicama.

ima li drugačijih mišljenja?

Teško da tu može biti suprotnih mišljenja. Ovo je super stvar za tržište investicijskih fondova.
Ako Graham kaže da je to najbolje za pasivnog investitora, onda ga moramo poslušati.
On kaže da bi 90% sredstava namjenjenih dionicama trebalo imati u indeksnom fondu, a sa 10% se izlagati u osobnom portfelju.

Znači pitanje je zapravo koliko vjerujemo u Crobex? [huh]

Osobno ću ubaciti nešto love u ovaj fond, ali puno manje od ovih Grahamovih 90 posto. Bit će zanimljivo za godinu dana usporediti krivulju Crobexa i ovog fonda! [cool]


Znači pitanje je zapravo koliko vjerujemo u Crobex? [huh] Osobno ću ubaciti nešto love u ovaj fond, ali puno manje od ovih Grahamovih 90 posto. Bit će zanimljivo za godinu dana usporediti krivulju Crobexa i ovog fonda! [cool]

pa ne bi trebala puno odstupati obzirom na činjenicu investiranosti na razini min90%imovine fonda

Ja sam uplatio dio sredstava.
Baš me zanima kako će to izgledati?

pa ne bi trebala puno odstupati obzirom na činjenicu investiranosti na razini min90%imovine fonda

U što ide ostalih 10 posto? U ostale dionice ili obveznice? Ili i jedno i drugo? Zanima me također koliki će postotak love ulagati u koju dionicu iz Crobexa? Možda postotak koji ta dionica zauzima u Crobexu?

U svakom slučaju ubacit ću nešto love u fond, ako ništa a ono barem da isprobam funkcionira li Grahamova teorija [proud]

Da potvrdis tu teoriju, to ”isprobavanje” mora trajati bar 1x godina, ako ne i 2x… [thumbsup]

Naravno, manje od 1 godine uopće ne dolazi u obzir.

Mislio sam najmanje 10 god (1x).
Graham kaze da dugorocno indeksni fondovi pobjeđuju 90% ulagaca, a dugorocno u ekonomskoj teoriji znaci najmanje 10 godina.


joskic: ” pa ne bi trebala puno odstupati obzirom na činjenicu investiranosti na razini min90%imovine fonda ” U što ide ostalih 10 posto? U ostale dionice ili obveznice? Ili i jedno i drugo? Zanima me također koliki će postotak love ulagati u koju dionicu iz Crobexa? Možda postotak koji ta dionica zauzima u Crobexu? U svakom slučaju ubacit ću nešto love u fond, ako ništa a ono barem da isprobam funkcionira li Grahamova teorija [proud]

ostalih max 10%(naime fond sukladno prospektu mora biti investiran min 90%) podrazumijeva ulaganje u likvidnu fin imovinu (trezorci, obv…) iz razloga održavanja likvidnosti fonda (isplate na zahtjev vlasnika udjela)
90% imovine ulaže izričito u dionice sastavnice index-a Crobex i to u omjerima kako one sudjeluju u index-u (mislim da je to ina nekih 12%, atpl i adrs cca 9,5%, ernt, dlkvi igh sa nekih 5% podr, ingr, zaba…)

Zanimljiv ovaj indeksni fond – Crobex jučer rokne dolje više od 2 posto, a fond poraste 0,41 [lol]

New Report

Close