Forum

Naslovnica Forum Tržišta kapitala - Hrvatska (ZSE) OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)
Pretraživanje
Dionička društva
Oznaka Zadnja Najniža Najviša Prosječna Kupovna Prodajna Količina Promet Promjena
OPTE 6,35 6,35 6,35 6,35 6,35 6,40 6.085 38.639,75 0,79%
micardo 23.8.2019.
Korisnik s iskustvom
Dobar prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
70%

samby

Odbrojavanje je počelo . Najprije stidljivo , kak veli Kostolany ,

čestitke,svaki post bedastiji vam je od prethodnog

Jubito 26.7.2008.
Veliki krug prijatelja
Dobar prosjek ocjena
Dugotrajni korisnik
73%

renči

Optima ide na medjunatodni natjecaj i ne ovisi o sloveniabroadbandu. Veca je vjerojatnost da je kupi netko posve drugi nego sloveniabroadband.

Prema mojem razmišljanju, bude li problema sa preuzimanjem Tele2 od strane SB-a, niti Tele2 neće biti u mogućnosti natjecati se za Optimu, jer će upasti u vlasničku zavrzlamu i neće imati love, u tom grmu leži zec.
U slučaju da AZTN donese odluku o nedopuštenoj koncentraciji, kladim se da će cijena Optime špekulativno automatski pasti.

Zadnja izmjena: Jubito (7.11.2019. 11:37)

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Lukasenko 29.5.2017.
Korisnik s iskustvom
Veliki krug prijatelja
28%

Malo pratim trgovanje jučer i danas. Čini mi se da ova cijena od cca 6,4 odgovara tom nekom iza kulise. Kad cijena poraste na prodaji se pojavi 50.000 komada po 7,5 kad padne do 6,4 na kupnji se pojavi 50.000 komada ispod 5 kuna. Nek me ispravi netko ako griješim.

one 23.8.2019.
Korisnik s iskustvom
Veliki krug prijatelja
Slab prosjek ocjena
33%

Griješiš. Očito vidiš prvih 10 kupnji i prodaja i kako se cijena malo pomakne gore ili dolje, tako ti vidiš te neke “nove” naloge.

ejovrh 21.9.2009.
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
33%

Lukasenko

Malo pratim trgovanje jučer i danas. Čini mi se da ova cijena od cca 6,4 odgovara tom nekom iza kulise. Kad cijena poraste na prodaji se pojavi 50.000 komada po 7,5 kad padne do 6,4 na kupnji se pojavi 50.000 komada ispod 5 kuna. Nek me ispravi netko ako griješim.

To su samo nalozi koji čekaju, pretpostavljam da vidiš po 20 naloga kupnje i prodaje, pa kako cijena raste /pada tako se i oni tebi pokazuju na aplikaciji.

Lukasenko 29.5.2017.
Korisnik s iskustvom
Veliki krug prijatelja
-

Hvala na odgovoru. A kamo nestane tih 50.000 komada s prodaje po 7,5?

Iknow 28.9.2019.
Veliki krug prijatelja
Slab prosjek ocjena
Novi korisnik
28%

Jubito

renči

Optima ide na medjunatodni natjecaj i ne ovisi o sloveniabroadbandu. Veca je vjerojatnost da je kupi netko posve drugi nego sloveniabroadband.

Prema mojem razmišljanju, bude li problema sa preuzimanjem Tele2 od strane SB-a, niti Tele2 neće biti u mogućnosti natjecati se za Optimu, jer će upasti u vlasničku zavrzlamu i neće imati love, u tom grmu leži zec.
U slučaju da AZTN donese odluku o nedopuštenoj koncentraciji, kladim se da će cijena Optime špekulativno automatski pasti.

A ti misliš da bi netko ulazio u transakciju, a da nije prije barem neformalno ispitao mogućnost da sve bude po slovu Zakona i pravilnika?

Već dva desetljeća slušamo kako treba nova konkurencija oligoppolnom položaju HT-a i A1 i za to nas špota stalno EK, i sad će kao regulator podržati daljnji status-quo nakon sto se otvorila jedinstvena prilika za radikalnom promjenom? I ulaskom trećeg potpunog operatera?

Znam da postoji znacajan rizik glede RH, no ne mislim da će se u nasem slucaju materijalizirati.

Zadnja izmjena: Iknow (7.11.2019. 13:17)
avax10 19.11.2006.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
Dobar prosjek ocjena
62%

@lukasenko
Nisam pratio, ali načelno vidim tri mogućnosti:
1. došli su dodatni prodajni nalozi pa je taj na 7,50 kn ispao iz prvih 20 vidljivih naloga pa ga zato više ne vidiš
2. povlači i stavlja nalog kako mu dođe
3. bio je vidljiv samo od 12-12,10 jer je inače skriven

Ignore: KressoM, delux

ejovrh 21.9.2009.
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
28%

@Lukašenko,
Ne nestanu nigdje, nego ih ne vidimo, pošto zadnja cijena koju vidim i ja trenutno je 7,45 kn.
Ako netko kupi ove 555 po 6,45 opet će se ukazati taj “strašni” nalog od 5x.xxx dionica po 7,50, a nestat će ovaj kupovni na 4,80 od 5x.xxx dionica.

ograničenje aplikacije za trgovinu nam je takvo, da vidimo po 25 naloga oba bi se vidjela. Vjerojatno su zato i tako raspoređeni, da zbunjuju manje upućene (nije da sam ja neki veliki expert) :-D

Zadnja izmjena: ejovrh (7.11.2019. 13:34)
Lukasenko 29.5.2017.
Korisnik s iskustvom
Veliki krug prijatelja
100%

Hvala na pojašnjenju

Amrock 10.6.2019.
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
14%

Po meni, ovo je sad zapeta situacija kao puska i samo se čeka neka konkretna informacija koja ce izdiktirati smjer kretanja cijene…sve blize su datumi pa je i rizik sve veci, stoga ni nema neke kupnje, a ni prodaje.

zorangutan 10.2.2017.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
Dobar prosjek ocjena
69%

Jubito

naravno…pozitivna odluka i cijena raste, negativna i cijena dionice pada….

na ignore: posejdon, migra (spammer), retard “nabiduasku”, plankovic, tizian, pific….

Iknow 28.9.2019.
Veliki krug prijatelja
Slab prosjek ocjena
Novi korisnik
35%

A sto je tu rizično ako je cijena podržana procjenom koja je znatno viša od cijene. Kao i do sada, dionica je najrizičnija onima koji je nemaju.

Jubito 26.7.2008.
Veliki krug prijatelja
Dobar prosjek ocjena
Dugotrajni korisnik
61%

Iknow

A ti misliš da bi netko ulazio u transakciju, a da nije prije barem neformalno ispitao mogućnost da sve bude po slovu Zakona i pravilnika?

Da to mislim, davno bih prodao, ali opet, svega sam se nagledao.

Iknow

Znam da postoji znacajan rizik glede RH ….

U tom grmu leži zec.

Zadnja izmjena: Jubito (7.11.2019. 14:36)

Iknow 28.9.2019.
Veliki krug prijatelja
Slab prosjek ocjena
Novi korisnik
25%

Jubito

Iknow

Da to mislim, davno bih prodao, ali opet, svega sam se nagledao.

Iknow

Znam da postoji znacajan rizik glede RH, no ne mislim da će se u nasem slucaju materijalizirati.

U tom grmu leži zec.

Ako imaš i najmanje dvojbe onda prodaj. Ja ne vidim osobite rizike. Optima ide u prodaju, a sad hoće li je kupiti Tele2 odnosno UG, A1 ili netko treći to će biti jasnije kad se prikupe ponude odnosno iskaze interes. Vjerujem da će ga biti. I da će biti ozbiljan.

Jubito 26.7.2008.
Veliki krug prijatelja
Dobar prosjek ocjena
Dugotrajni korisnik
66%

Iknow

A sto je tu rizično ako je cijena podržana procjenom koja je znatno viša od cijene. Kao i do sada, dionica je najrizičnija onima koji je nemaju.

Ti znaš koliko iznosi procjena?
Bogami, ja ne znam, mogu samo nagađati.
A rizik je samo na onima koji imaju dionice.
Oni koji dionice nemaju, a imaju gotovinu u nekom određenom iznosu, jedino mogu propustiti priliku da je danas-sutra imaju više.

Zadnja izmjena: Jubito (7.11.2019. 14:56)

Iknow 28.9.2019.
Veliki krug prijatelja
Slab prosjek ocjena
Novi korisnik
40%

Pa znam koliko iznosi stara procjena, 7,31. Sigurno nova nije manja od stare, to bih mogao čak i garantirati. Obzirom na rezultate, metodologiju procjene, recentne promjene na wacc i fcff.

Oni koji imaju gotovinu kada se stvori perfect setup neće imati šanse kupiti značajniju količinu dionica na ovim razinama cijene.

Ovdje je mnogo onih koji dijele savjete ili sugestije, a nemaju dionice i dosta slabo razumiju situaciju oko OPTE. Oni koji razumiju uglavnom šute i ne zamaraju se pretjerano apriori ovom ili onom odlukom jer cini mi se, da takvi ipak bolje razumiju rizike od onih koji nemaju dionice. U suprotnom, ne bi ih držali.

Zadnja izmjena: Iknow (7.11.2019. 15:07)
samby 5.12.2005.
Dugotrajni korisnik
Slab prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
41%

Jubito

Iknow

Ti znaš koliko iznosi procjena?
Bogami, ja ne znam, mogu samo nagađati.
A rizik je samo na onima koji imaju dionice.
Oni koji dionice nemaju, a imaju gotovinu u nekom određenom iznosu, jedino mogu propustiti priliku da je danas-sutra imaju više.

Moje iskustvo je da kada sam prodao nakon side sim tam , skoro kao pravilo , drugi dan je krenuo rast . Kao da su čekali da im prodam jeftino .
E neću više , pogotovo OPTE .

micardo 23.8.2019.
Korisnik s iskustvom
Dobar prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
64%

samby

Moje iskustvo je da kada sam prodao nakon side sim tam , skoro kao pravilo , drugi dan je krenuo rast . Kao da su čekali da im prodam jeftino .

taman čovjek pomisli da se ne možeš nadmašiti, kad ono -demantij!
čestitke još jednom

samby 5.12.2005.
Dugotrajni korisnik
Slab prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
37%

micardo

samby

taman čovjek pomisli da se ne možeš nadmašiti, kad ono -demantij!
čestitke još jednom

Imam još boljih . kada krene nadmetanje , kao na Krašu .