Forum

Naslovnica Forum Tržišta kapitala - Hrvatska (ZSE) OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)
Pretraživanje
Dionička društva
Oznaka Zadnja Najniža Najviša Prosječna Kupovna Prodajna Količina Promet Promjena
OPTE 6,90 6,80 7,00 6,92 6,85 6,95 53.526 370.596,10 0,73%
novus 11.5.2019.
Novi korisnik
Srednji krug prijatelja
46%

Pa gdje je tu problem ako su to vjerovnici odobrili?

To je dio duga proizašao iz pripajanja H-1 koji nije imao nikakve veze sa originalnom predstečajnom Optime.

Optima nije štamparija novca, al uz pomoć kljucnih vjerovnika kao da jest. Da nije bilo pripajanja H-1 Optima bi već odavno zaradjivala hrpu love i jasno je da se tim pripajanjem na ruku išlo najviše HT-u. Zato vjerujem da HT neće imati ništa protiv da proda firmu i vrati sva svoja potraživanja i još k tome zaradi na equity-u. Dug nije problem dok su vjerovnici suglasni da to nije problem i dok oni zarađuju na njemu. Na kraju balade, trebali bi zaraditi i dionicari. Barem je tako bilo zamišljeno otpočetka.

tin 21.2.2014.
Slab prosjek ocjena
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
40%

…osim toga ovdje imamo isplatu u Q1 koja je veća od iplata za Q3 iQ4 2018 zajedno.

tizian 26.3.2017.
Korisnik s iskustvom
Slab prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
20%

zorangutan

status quo dok se ne riješimo Z.Ć. tj. dok ne proda to što ima….

Prodavati će ako mu treba još para za svoj biznis, možda mu je prodano dosta pa će opet prodavati nešto kad mu zatreba ali tada vjerovatno po nekoj drugoj cijeni, to ne znamo. Neće on tu ništa značajno napraviti po pitanju cijene na burzi.
On je tako povremeno tj. po potrebi prodavao dionice i sa Elektromagica…
tizian 26.3.2017.
Korisnik s iskustvom
Slab prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
33%

Dionice sa Elektromagica je prodavao 1-2 godine

StatusQuo 21.2.2012.
Dugotrajni korisnik
Dobar prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
14%

tin

…osim toga ovdje imamo isplatu u Q1 koja je veća od isplata za Q3 iQ4 2018 zajedno.

S obzirom da je 18 mil prolongirano onda i nemamo vece nego nesto manje nego sveukupno do kraja godine

Ignore : renči

tizian 26.3.2017.
Korisnik s iskustvom
Slab prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
-

Naravno da likvidnost kompanije sa ovakvom vlasničkom strukturom ali i sa dobrim novčanim tokom ne predstavlja problem, pitanje je samo krajnje prodajne cijene…

tin 21.2.2014.
Slab prosjek ocjena
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
30%

…opa blok transakcija 152700 komada na 2,80…čini se netko krenuo u šoping..ako je z.ć. prodavatelj…sad mu stvarno više nije preostalo puno..

Zadnja izmjena: tin (21.5.2019. 12:45)
BlauRot5 15.10.2018.
Slab prosjek ocjena
Srednji krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
33%

Bummmmm
Konačno da netk opokupi to što se još malo nudi….po sitnim cijenama
152.000 dionica u šusu po 2,80

NaBiduAsku 14.12.2018.
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
Slab prosjek ocjena
25%

Kad je ono rok za ono nešto?

Paulie 3.11.2017.
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
Slab prosjek ocjena
27%

NaBiduAsku

Kad je ono rok za ono nešto?

1.7., za malo,vise od mjesec dana, a manje od 40 dana.

st-brajo 28.3.2019.
Slab prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
45%

pogledajte naloge…opet je neki institucionalni ulagač danas lagano “pumpao” cijenu
sad ostaje za vidjeti slijedi li za koji dan opet neki veći iskrcaj

BudFox 14.3.2019.
Spammer
Slab prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
50%

BlauRot5

Bummmmm
Konačno da netk opokupi to što se još malo nudi….po sitnim cijenama
152.000 dionica u šusu po 2,80

Baš gledam wtf…ova Optima je postala prava bluechip dionica…
danas skoro dvostruko veći promet od ERNT-a i ADRS-a…

Zadnja izmjena: BudFox (21.5.2019. 16:19)

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica.

markan1111 26.9.2017.
Slab prosjek ocjena
Srednji krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
-

tin

…opa blok transakcija 152700 komada na 2,80…čini se netko krenuo u šoping..ako je z.ć. prodavatelj…sad mu stvarno više nije preostalo puno..

Kupio sam knjigu vlasnika. Z.Ć. ima jos oko 500.000 komada. Ali ne prodaje samo on, prodaju razni drugi igraci kojima ne mozes vidjeti ime iza banke i skrbnickog racuna. Tako da Z.Ć. uopce nije vise toliko bitan. Mene vise zanima tko sve kupuje, ali ni to se bas ne vidi u knjizi vlasnika. Samo neka kupuju. I ja kupujem. :-) :-)

tizian 26.3.2017.
Korisnik s iskustvom
Slab prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
14%

Kupuju institucionalni i fizičke osobe, ima tu novih skrbničkih, npr. ja sam u zadnjih par mjeseci solidno pao u ukupnom poretku dioničara a nemam baš malo dionica, akumulacija na djelu rekao bi….

markan1111 26.9.2017.
Slab prosjek ocjena
Srednji krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
42%

tizian

Kupuju institucionalni i fizičke osobe, ima tu novih skrbničkih, npr. ja sam u zadnjih par mjeseci solidno pao u ukupnom poretku dioničara a nemam baš malo dionica, akumulacija na djelu rekao bi….

…tako nam Bog i pravna država pomogli!! :-)
(Samo da bude transparentno s procjenom i natječajem i dalje će tržište i “nevidljiva ruka” sve samo odraditi…!!) :-)

zorangutan 10.2.2017.
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
Dobar prosjek ocjena
62%

markan1111

Kupio sam knjigu vlasnika. Z.Ć. ima jos oko 500.000 komada. Ali ne prodaje samo on, prodaju razni drugi igraci kojima ne mozes vidjeti ime iza banke i skrbnickog racuna.

pa kažem da ne treba dizati cijenu iznad 2,8 kn….dat će oni bez problema ispod toga kao i do sada…

na ignore: posejdon, migra (spammer), nabiduasku, plankovic, pific, maratonac (navlakač)..

rambo_5 3.4.2017.
Dobar prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
28%

Slažem se sa Zoranom, ali otkad je ovaj počeo prodavati preko brokera, bojim se da će presušiti rezervoar jeftinih dionica, bar na neki kraći-srednji rok…

tovarish 27.7.2018.
Dobar prosjek ocjena
Korisnik s iskustvom
Veliki krug prijatelja
50%

samo neka dignu cijenu na 3 kn i ja se pozdravljam sa svojim dionicama, 10% u kratko vrijeme meni je prva liga

tizian 26.3.2017.
Korisnik s iskustvom
Slab prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
42%

Samo polako, zadani datumi od strane AZTN-A se blize! Vrijeme je na strani dioničara.
Zadnje veliko preuzimanje kad su telekomi u pitanju, u regiji su sve prodaje prošle vrlo uspješno.

zorangutan 10.2.2017.
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
Dobar prosjek ocjena
28%

preko 40.000 dionica iskipano je na 2,80….jel to opet Z.Ć.?

Zadnja izmjena: zorangutan (27.5.2019. 13:55)

na ignore: posejdon, migra (spammer), nabiduasku, plankovic, pific, maratonac (navlakač)..