Forum

Naslovnica Forum Tržišta kapitala - Hrvatska (ZSE) OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)
Pretraživanje
Dionička društva
Oznaka Zadnja Najniža Najviša Prosječna Kupovna Prodajna Količina Promet Promjena
OPTE 5,60 5,50 5,75 5,60 0,00 0,00 159.793 894.539,05 2,75%
sox101 8.6.2007.
Dugotrajni korisnik
Mali krug prijatelja
-

http://www.sda.hr/portal/f?p=100:2:4495018970883491::::P2_SEC_CODE,P2_PROCESS,P2_PROCESS_VALUE:YLT7MW,10,139 [sda.hr]

OT-OPTIMA TELEKOM d.d. - povećanje temeljnog kapitala

26.09.2007

Poštovani,

u skladu s člankom 87., a u svezi s člankom 88. st. 2. Pravila Središnje depozitarne agencije d.d. (dalje: Agencija) i Rješenja Trgovačkog suda u Zagrebu od 20. rujna 2007. godine, broj: Tt-07/10136-2, obavještavamo vas da je Agencija dana 26. rujna 2007. godine za OT-OPTIMA TELEKOM d.d. (dalje u tekstu: Društvo) obavila u sustavu Agencije upis povećanja temeljnog kapitala Društva.

Društvo je na Glavnoj skupštini dana 24. kolovoza 2007. godine donijelo odluku o povećanju temeljnog kapitala izdavanjem novih dionica.

Temeljni kapital povećan je izdavanjem 2.000.000 novih redovnih dionica oznake OPTE-R-A pojedinačnog nominalnog iznosa 10,00 kn.

Na taj način temeljni kapital je povećan s iznosa od 200.700,00 kn za iznos od 20.000.000,00 kn, tako da ukupni temeljni kapital nakon povećanja iznosi 20.200.700,00 kn i podijeljen je na 2.020.070 redovnih dionica oznake OPTE-R-A pojedinačnog nominalnog iznosa 10,00 kn.

bocic 22.12.2006.
Mali krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

Jasno je da se i oni pripremaju za IPO kako je i najavljeno prije nekoliko dana. Iako im je prvi plan bio izlazak na burzu ne prije 2009. i ne poslije kraja 2010. očito ih je interes za HT povukao da iziđu što ranije.
Za one koji znaju s dionicama mogla bi ovo biti i dobra prilika, no ako se opet pojavi hrpa ‘svježih’ dioničara bit će kaosa…

Ferengi Rule of acqusition #37:
Ask not what your profits can do for you, but what you can do for your profits...

nikson 5.9.2007.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-

Samo da ne udare suludu reklamu po medijima,ima li najava kada će se kreniti IPO

fazan 9.11.2006.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-

Malo dionica imaju za IPO!

I love the Smell of Profits in the Morning

hobit 4.10.2007.
-

dobar dan svima,,ja sam novi na forumu pa se nisam htio miješati jer bas nisam kompetentan ali i ja mogu dati mali doprinos ovom forumu.sto se tiče najave ipo-a optime imam informaciju iz prve ruke da ce se odrzati krajem 11.-tog mjeseca.toliko od mene

ludiStric 3.5.2007.
-

hobit

dobar dan svima,,ja sam novi na forumu pa se nisam htio miješati jer bas nisam kompetentan ali i ja mogu dati mali doprinos ovom forumu.sto se tiče najave ipo-a optime imam informaciju iz prve ruke da ce se odrzati krajem 11.-tog mjeseca.toliko od mene

Znate onu :
“ Kada se male ruke sloze …”
Vjerujem da i vas glas moze dobro doci, AVE.

“Strikane, strikane, a koji su nasi”

tartufar 16.6.2007.
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

http://www.crosec.hr/jik/obv_files/P_3213099_221206.pdf [crosec.hr]

Izgleda se dan IPO-a približava pa nebi volio da nas “uhvati” nespremne. Molim štovane kolege ukoliko imaju negdje novijih podataka od ovih u linku da nam ih došapnu pa da nakon toga krene i konstruktivni dio rasprave o budućnosti ove dionice.

TRTF-R-A:
Bio on crn ili bijel, tartuf je uvijek gastronomski dragulj. Ali kao i svaki drugi dragulj i tartuf se teško pronalazi.

RealBear 5.10.2007.
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

Optimo suzo moja… tko će dočekati izlazak ove dionice na burzu. Ako je istina ovo za 11. mjesec to je jedna jako lijepa vijest. Osobno sam mislio da će čekati proljeće da se situacija oko HT-a i izbora smiri, ali izgleda da su se dečki odlučili požuriti. Vjerojatno su procijenili da je bitno biti prvi mali telekom koji će izaći na burzu, a IPO za vrijeme izbora znači da pozivaju samo one koji znaju šta rade.

U telekom sektoru se očito stvari dobro kuhaju dobrano ubrzano ovim HT IPO-om, da podsjetim :
* Metronet kupio Vodatel http://www.poslovni.hr/52271.aspx [poslovni.hr]
* Portus postaje H1 telekom http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=0a620471-2680-438a-b119-cc0f07ca96ac&readcomment=1 [business.hr]
* Bewag kupio DCM i AK http://www.poslovni.hr/39152.aspx [poslovni.hr]
* priča oko Iskona i HT-a je nadam se svima poznata

Čini mi se da je ovo samo početak konsolidacije, čeka nas tu još dosta merger&acquisitions. Optima kao drugi fiksni telekom operator očito ne smije previše čekati. Neće tu naravno preveliki kapital biti u igri, mnogo više od preuzimanja moglo bi koštati investicije u optiku (FTTH) i Wimax. Ali te investicije ionako moraju svi proći ako misle postojati u budućnosti, nažalost HT-a i DT-a ovdje se sigurno karte nanovo miješaju jer i oni moraju izvršiti iste investicije.

Jednu stvar bih jako volio vidjeti kod ove dionice, da i zaposlenici dobiju pošten popust. Znam par ljudi koji tamo rade, bili su najbolji studenti FER-a. Zaposlenici kao ozbiljni dioničari u ovakvoj vrsti firme mogli bi biti ključan faktor pri otimanju kolača od HT-a i privlačenju novih kvalitetnih ljudi.

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

moosgummi 19.10.2007.
Mali krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

za sve koji znaju s dionicama taj kaos vjerojatno jedva čekaju ali mislim da nakon atlantika kaosa više neće biti

ŽABAC16 15.4.2007.
-

Ne bude opet tu kruha za nas male investitore.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=265cfd97-37df-48fe-a025-2bc9f3139ba4&open=sec [business.hr]

Knjige i kava

dejanR 16.3.2007.
-

Realno, i kod Atlantica i kod OPTIME vlasnici su shvatili da je bolje prodati većim igračima i onda prepustiti stvar burzi koje kod tako malih izdanja diže cijenu u nebesa.

HT je sve naučio da čim se dionice tako disperziraju automatski se ruši cijena, što državi nije bitno, ali privatnim vlasnicima svakako je.

lula 9.2.2007.
Dugotrajni korisnik
Mali krug prijatelja
-

Premješteno iz teme: OPTE (Optima telekom d. d.)
Baš sam malo prije pročitao ovu vijest u Lideru. Navodno da je več i prospekt u Hanfi. Budemo vidjeli.

you think your special you do, i can see it in your eyes

Chill 7.6.2007.
Mali krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

Već se pričalo o ovome da bude bilo još u 11. mjesecu.
Navodno su svi svoje IPO-e htjeli strpati prije izbora ali nije uspjelo jer Emilu nisu dozvolili prije HT-a.
Ovaj bi bio turbo previše za ovu godinu jer već ovo dosad se katastrofalno odrazilo na cijelu burzu.
Mislim da će i ovdje biti navale; bojim se da nam slijedi još jedna rasprodaja

janlana 9.5.2007.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-

luki007

Ovog THT-a kaj je nedavno imal ipo već mi je pun kofer kaj ne raste, a eto stiže i novi kandidat, o ne……….!

Čuj stoji na 36 % zarade u mjesec dana .

Al nam nije dosta .

Moramo imati bar 50-60 % kaj ne ?

Posejdon 7.6.2006.
Dobar prosjek ocjena
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-

Chill

Već se pričalo o ovome da bude bilo još u 11. mjesecu. Navodno su svi svoje IPO-e htjeli strpati prije izbora ali nije uspjelo jer Emilu nisu dozvolili prije HT-a. Ovaj bi bio turbo previše za ovu godinu jer već ovo dosad se katastrofalno odrazilo na cijelu burzu. Mislim da će i ovdje biti navale; bojim se da nam slijedi još jedna rasprodaja

Upravo to!
Taj efekt me najviše zanima.
Čini mi se da je sljedeći scenarij dowsta izvjestan: Ako ostane ista garnitura na vlasti Optima će pokušati iskoristiti val oduševljenja na burzi.
Ako to ne bude tako, mislim da bi i Optima mogla odgoditi svoj IPO za prvi kvartal 2008.

La vita e bella!

vjeko 27.12.2005.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
Moderator
Zaposlenik
-

Premješteno iz teme: Optima Telekom OT-R-A

doodd

Koliko isine ima u tome da ovo ide u ipo?

Suricata suricatta

bosanac 28.2.2007.
-

Posejdon

Chill: " Već se pričalo o ovome da bude bilo još u 11. mjesecu. Navodno su svi svoje IPO-e htjeli strpati prije izbora ali nije uspjelo jer Emilu nisu dozvolili prije HT-a. Ovaj bi bio turbo previše za ovu godinu jer već ovo dosad se katastrofalno odrazilo na cijelu burzu. Mislim da će i ovdje biti navale; bojim se da nam slijedi još jedna rasprodaja " Upravo to! Taj efekt me najviše zanima. Čini mi se da je sljedeći scenarij dowsta izvjestan: Ako ostane ista garnitura na vlasti Optima će pokušati iskoristiti val oduševljenja na burzi. Ako to ne bude tako, mislim da bi i Optima mogla odgoditi svoj IPO za prvi kvartal 2008.

pametno razmisljanje

Moderatora treba zabranit!!!

bocic 22.12.2006.
Mali krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

Tko uleti u Optimu trebat će biti strpljiv. Maloprije sam dobio kvartalno izvješće (press release), u kojem je vidljiv porast prihoda u odnosu na prošlu godinu 102%. No nemam podataka o eventualnoj dobiti, ali se bojim da će ju trebati pričekati.

Sad samo da im HT pristupi malo ‘ljudskije’ nego do sada, stvari će i kod njih nabolje. U Osijeku pokrivaju velik dio grada, ali…Ht ih nije pustio u centralu za naselje Sjenjak, najveće stambeno naselje u gradu…Itd, itd… Ne treba zaboraviti ni da operateri HT-u za zakup parice do korisnika plaćaju preko 60 kn mjesečno…

Ferengi Rule of acqusition #37:
Ask not what your profits can do for you, but what you can do for your profits...

Posejdon 7.6.2006.
Dobar prosjek ocjena
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-

Hvala kolega Bosanac za podršku za “način razmišljanja”.

Moram priznati da mene IPO Optime svakako zanima. Naravno, ne pada mi na pamet preplatiti investiciju, ali gledanje u širem spektru, sasvim je jasno da će se naše tržište telekomunikacijskih usluga morati dodatno liberalizirati. Stoga oni koji su već prisutni na ovom tržištu i aktivno na njemu rade, imaju priliku povećati svoj tržišni udjel. Dodatno, Optima je, relativno, mala tvrtka (u odnosu na HT svakako) koja će se puno lakše prilagoditi tržišnim uvjetima nego mamut kao HT. HT se hrani na, još uvijek, jano izraženom monopolu kojeg ipak polako gubi.
Nadam se samo da moguća gramzljivost jedinog sadašnjeg vlasnika Optime neće pokvariti cijeli IPO.

La vita e bella!

Chill 7.6.2007.
Mali krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

Ovo je svakako zanimljiva, da ne velim, primamljiva dionica ali treba pripaziti na prospekt.
Pitanje je uopće koliko toga će ići u IPO-u, po kojoj cijeni… Važan je i budući free float.
Moglo bi tu biti svega.
Njima treba lova, do većih kredita više ne mogu, a trenutna politička situacija im nije naklonjena da pokrenu IPO.
Promijeni li se vlast ili zbog bilo čega drugoga splasne likvidnost na burzi neće baš imati adute za napucavanje cijene. Morat će dati malo povoljnije pa tu možda bude zanimljivo za uletiti.
Emil i Čović su imali puno povoljniju situaciju.
Budemo vidjeli što će biti…