Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo da otvorim novu temu jer vidim da su svi depresivni i u panici .Moje mišljenje da je ovo kraj pada Zagrebačke burze i da bi mogao naredni tjedan doči do uzlaznog trenda.Tmurni oblaci se razilaze i sunce se nadzire[thumbsup]

ZAKON !!!

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Kad si već otvorio temu, prenijet ću i ovdje svoj zadnji post s teme korekcija:

Pozivam sve one koji ne vjeruju u daljnju korekciju i ne žele širiti defetizam i paniku da više ne pišu na temama poput korekcije, medvjeđeg brloga i sličnim temama koje služe ISKLJUČIVO stvaranju panike i depresivnog ulagačkog raspoloženja.
BOJKOTIRAJMO te teme na način da tamo ne pišemo i uopće ih ne otvaramo
!
Neka oni koji tako žarko žele nastavak korekcije i još niže cijene tamo pišu dalje sami sa sobom. Bez čitalaca i sugovornika koji će im kontrirati (i time temu održavati živom), te će teme završiti na zadnjim stranicama foruma gdje im je i mjesto.
[color=blue]STVARAJMO POZITIVNO OZRAČJE NA BURZI. ODUPRIMO SE “CRNOME”[/color] jer i to će biti korak naprijed! Psihologija je na burzi u ovakvim situacijama izuzetno bitna, ponekad i presudna!

Ignore: KressoM, delux

Podržavam ovakav pozititvan stav, jer neki ljudi na ovome forumu su izgleda ovdje samo zato jer su sad u cashu da stvaraju paniku i krcaju se na račun naivnih kojih je na žalost svaki dan sve više[thumbsup]

[emo_cool]

[thumbsup]

Heaven or Las Vegas

osobo u ponedeljak krećem sa kupnjom, ostalo mi dosta casha…BID na nekim manje likvidnim dionicama je smiješan, ako ga uopće i ima…na tim dionicama dno je postignuto…tu krećem u akciju…LRH na 3.600?…mislim da je ostao neki sitni nalog na ASK-u po 3.600 i nešto na 4.000[thumbsup]

Svaka vijest može biti prezentirana na 2 načina, pozitivno i negativno.
Recimo proglašenje Kosova može se interpretirati negativno jer će regija neko vrijeme biti nestabilna, a to u načelu nije dobro za burze. Međutim, ta vijest je za našu burzu i vrlo pozitivna jer će se kapital iz Srbije, pa i iz Bosne, u takvoj situaciji vratiti kod nas gdje je potilička situacija stabilna.
Drugim riječima, ovisno o načinu plasiranja neke vijesti, DRASTIČNO se može utjecati na psihologiju ulagača na burzi, a time utjecati i na kretanje crobexa narednom kraćem razdoblju. Tu je i ogromna uloga i odgovornost medija, ali i pisanja na ovakvim forumima gdje se stvara neka vrsta kolektivne svijesti. [smiley]

Ignore: KressoM, delux

E sad kad je ova tema otvorena, možemo reći da dolazi do balansa pesimizma i optimizma na ZSE.

Kako se ponašala Am.burza za vrijeme Vietnama. Čak je rasla 3% godišnje[smiley]

Vaš link

Za vrijeme Korejskog rata je bio rast 18% godišnje.

Vaš link

I za vrijeme WW2 čak 12,1% godišnje.

Vaš link

Naravno da je Kosovo u nekim glavama gore čak i od WW2 i Vijetnama.[tongue]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Evo čak je i BELEX bio 1% u petak u plusu. A bliži se Kosovo.
Hrvati dioničari, otrijeznite se. Očito da mi ozbiljnije shvaćamo Kosovo od Srba.
MIslim da smo dovoljno prostora davali ljudim koji su zakucavali svojim neprovjerenim izjavama burzu u minus, i stvarali paniku na očigled.
Vrijeme je da se probudimo iz ovog nepotrebnog i ružnog sna.

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

prosim moderatora da moje postove iz teme “real bull” prebaci ovdje, a dotičnu pošalje u vječna lovišta

hate red

osobno misli da je korekcija gotova, odnosno prije bi to nazvao svinjarijom, a ne korekcijom…stvarno smo mi Hrvati telci…na manje likvidnim dionicama se sa jednom dionicom ruše cijene i tjeraju dionice u blokadu, a sa ciljem izazivanja panike i to na smiješnim prometima…zato ljudi ne nasjedajte manipulatorima…strašno, stvarno ne znam što radi HANFA…onaj članak koji kruži internetom vjerojatno je spačka, ali vjerojatno je nekih dogovora moralo biti između Vlade i fondova jer jednostavno se mora stati na kraj ovoj lakrdiji…valjda je nekima došlo iz guzica u glave…zato ljudi prste na okidače, od ponedjeljka krećemo lagano u oporavak[thumbsup][thumbsup][thumbsup]

Vrijeme je za oporavak, jer imamo za to dobar razlog. Firme dobro posluju, pesimizmu nema mjesta.
Evo jedna slikica koliko je Crobex potonuo zbog drukera na korekciju i stvarača panike.
Zar smo stvarno trebali potonuti ovoliko??? Zbog ljudske pohlepe, jesmo.
Ako se ne varam Crobex je rasao samo 8% u godini dana.
Stavio sam vam koliko je rasao Index u Americi u doba ratova????????!!!!!

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU


Evo da otvorim novu temu jer vidim da su svi depresivni i u panici .Moje mišljenje da je ovo kraj pada Zagrebačke burze i da bi mogao naredni tjedan doči do uzlaznog trenda.Tmurni oblaci se razilaze i sunce se nadzire[thumbsup]

moje misljenje je da si u pravu i da dolaze bolji dani… evo i ja uocio vani sunce[cool],
mora da sutra idemo UP jer vec predugo idemo UPM.

jos samo prizeljkujem da nakon pada od 30%, ljudi ne pomisle da je zgoditak oporavit se 10%, pa da pocnu opet prodavat[huh]

“Please, God, Just One More Bubble.”

Oporavak bi mogao biti spor i dugotrajan ali ga još nevidim bar dan dva

New Report

Close