Odlazak jaružala iz Pule više boli od odgode odluke jer se upravo on smatrao simbolom opstanka

Naslovnica Forum Komentari članaka Odlazak jaružala iz Pule više boli od odgode odluke jer se upravo on smatrao simbolom opstanka

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Radnici otišli, knjiga narudžbi prazna, poslovna reputacija na nuli… a oni su i dalje uvjereni da im je jedan poludovršeni brod “signal opstanka”, premda s isporukom kasne već godinu dana, a novac koji su dobili za izgradnju istog su odavno potrošili na krpanje dugova.

Stecaj ASAP!

Meni se čini da će oni donjeti odluku samo na temelju kratkoročnih brojki… Što je debilizam. Nit je trošak steačaja samo 500 mil nit je trošak restrukturiranja mlrd kad se uzmu o obzir dugoročni odljevi i priljevi. Štoviše ti iznosi se približavaju jedni drugome, a u konačnici će restrukturiranje uvijek biti bolje na jako dugi rok.

Mislim da ce Vlada odbiti plan restrukturiranja jer da su htjeli drugacije ne bi postizali nagodbu oko Jaruzala.Mislim da je stecaj najizglednija opcija!

Kakva je to računica ako će se dvije brojke od 500 milijuna i milijarde približiti i to u samo par dana? Obzirom da nismo sigurni koja opcija je isplativija napravimo obje, prvo restrukturirao pa onda proglasimo stečaj. Tako ni jedna strana neće moći reci da je samo ona bila u pravu.


Meni se čini da će oni donjeti odluku samo na temelju kratkoročnih brojki… Što je debilizam. Nit je trošak steačaja samo 500 mil nit je trošak restrukturiranja mlrd kad se uzmu o obzir dugoročni odljevi i priljevi. Štoviše ti iznosi se približavaju jedni drugome, a u konačnici će restrukturiranje uvijek biti bolje na jako dugi rok.

Hoce naravno ako nastavi poslovati pozitivno, ali onda jesi spreman ti to jamciti, da se ne desi za 5 godina opet da treba ubaciti lovu…

Onda neka ministri, valda i svi koji su za restrukturiranje, stave hipoteku na svoju imovinu da se u tom slucaju prvo naplati od njihove imovine


a u konačnici će restrukturiranje uvijek biti bolje na jako dugi rok

Možda, ali samo pod vodstvom stručnog menadžmenta i uz potporu pravih investitora koji su voljni kontinuirano ulagati u Uljanik minimalno 5 godina tj. dok ne postignu nekakvu profitabilnost. Oba dvije stavke su u Hrvatskoj znanstvena fantastika, dakle eventualno restrukturiranje je moguće samo uz sadašnji menadžment i uz potporu države, a to je provjereni recept za nove gubitke.

e drugovi socijalisti vrijeme je da se odmaknete od sise .jedan brod niste napravili sa dobiti.traže se radnici pa kada niste znali u svojoj firmim ,ključ u bravu ima posla drugdje.rađe bi svojoj dijeci novu školu ili vrtić nego da vi rashebete otet nam novac kroz poreze.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

New Report

Close