Od 1. siječnja država zna za svaku transakciju koju obavite

Naslovnica Forum Komentari članaka Od 1. siječnja država zna za svaku transakciju koju obavite

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Lažu.
Da im je stalo da se utvrdi imovina, ne bi poreznoj upravi bila skrivena imovina pod dioničkim skrbničkim računima. Porezna uprava ne vidi tko je vlasnik dionica u Hrvatskoj iza skrbničkih računa banaka.

premalo poreza se skuplja po njihovom. razlog je da se još više oporezuje. uključujući stvari koje se dosad uopće nisu oporezivale i de facto nisu ni bile oporezive

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Šteta što HDZ nije imao hrabrosti to najaviti u svom programu za izbore 2016.


premalo poreza se skuplja po njihovom. razlog je da se još više oporezuje. uključujući stvari koje se dosad uopće nisu oporezivale i de facto nisu ni bile oporezive

Koje?

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

svaki poklon, posudba.. prodaja osobne imovine itd..

na kraju će svi morat vodit knjige kao da su firma.. jedino nam se rashodi (trošak života) neće priznavati kao što se firmi priznaju rashodi

ali to je samo početak, uredit će oni poreznu politiku tako da će nam na kraju određivat što i kako smijemo kupit s našom lovom,a sakrit se ništa neće moći..
i dakako sve u “dohodak” dakle porez.. prodaš auto.. sliku. kuću.. dohodak.. oženiš se.. dohodak.. krstitke.. dohodak.. pa porez..

a kad je već dohodak vrlo brzo će sve šta radiš postat “djelatnost” a kad je “djelatnost” onda će oni regulirati tu istu”djelatnost”.. kao što danas ne smiješ iznajmit ili prodat stan bez energetskog certifikata.. pa ga nećeš smjet iznajmit ako nije A en. razred u budućnosti… itd.

do vrlo nedavno iznajmljivanje stana od strane fizičke osobe nije bio “dohodak”, niti “djelatnost”, niti bi to trebalo biti, kao što ni prodaja nekretnine nije bila “dohodak”, kao što ni kapitalna dobit nije bila “dohodak”, kao što ni dividenda nije bila dohodak.. e pa sad pomalo.. prvo 12% a onda kumulativni dohodak sa progresivnom stopom

fizička osoba->poslovni subjekt.. bit će poreza samo tako..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Iznajmljivanje stana je dohodak bar 15 godina sto ja znam.Prodaja nekretnine nije dohodak ako nema razlike u cijeni kupljeno prodano niti je dohodak ako razlike ima ali je vremenski rok veci od 3 godine.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

dakle, planira se pojacat uhljebe ..pa dokle ? dali su si vremena da svoje zbuksaju (operu)

@frankie
je, da.. kao da je itko iznajmljivao na ugovor :).. to se podrazumijevalo da ide mukte..

ovo kaj veliš imaš praf.. ja sam doduše preprodao jedan stan 2002.-2004. i nisam ništa platio niti me itko išta pitao.. al mislim da je u pitanju bio neki “špekulativni porez” koji je naknadno promijenjen u “dohodak”

sad sve ide u “dohodak” sukladno planu za taj “sintetički dohodak”, a očita je namjera isti progresivno oporezovati. dakle čovjek radi, plaća porez na dohodak, kupi sa tom oporezovanom lovom neku imovinu, recimo par stanova, ma samo da ih stavi na štednju kad kamate malo porastu i ovima je namjera bilo kakav PRIHOD od toga progresivno oporezivati.. to još ne bi bilo tako tragično da porez na “dohodak” nije takav otimački kakav je , a s osobni odbitak taman za toalet papir za s njim obrisat guzicu.

ne znam kak je recimo s preprodajom auta, ali mislim da tu ima dosta onih koji ostvare neki “dohodak”, kao i raznoraznih kokošara po njuškalu za sve i svašta… sve njih naša draga država ima na piku, jer je poznato da se time bave bogataši koje treba otegnuti ne samo za porez nego i za zdravstveno i socijalno…

dakle, ako vide da je netko išta zaradio izvan posla, sad to mogu vidjeti po tekućem i napamet lupati porezna rješenja kako se sjete, tražiti objašnjenja itd.

za sada kako si rekao postoje neka ograničenja, kao 3 godine, 3 istovrsne nekretnine u 5 godina ili kako već.. no sumnjam da će to tako ostati zauvijek.. postat će to sve oporezivi dohodak s vremenom.. sa nekih 10-ak godina držanja do “neoporezivosti”.. para je tu, a mafija nema svoj udio..

neko vrijeme će još keš transakcije spašavati stvar, pa normalno da su objavili i rat na keš. i ukinut će ga sa istim ovim gore objašnjenjem..

no to je još i najmanji problem u svemu što spremaju..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

kolega ovo je preopsezna materija za ovakvu raspravu. Znaci da skratim ovo sta vi govorite ne moze. Naime dohodak ne moze biti iz niceg drugog osim 5 stvari:dohodak od nesamostalnog rada, dohodak od samostalne djelatnosti, dohodak od imovine i imovinskih prava, dohodak od kapitala, dohodak od osiguranja i/ili drugi dohodak.Tocno Vam stoji kako moze biti oporezovan i koji dohodak i s kojim stopama. Ja vam kazem za sada. Ne znam da li ce se zakon mjenjati i ici u pravcu o kom vi govorite.Znaci za sada Vam se dohodak od kapitala oporezuje sa 12% i nece Vam sad taj dohodak ponovno oporezovat kao dohodak od nesamostalnog ili samostalnog rada. To je vec oporezovano i tocka. Isto je i sa najmom.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

…oko plaćanja par riječi….
Počeli stizati novčići od HZZO.a…….hura!!!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Stigao IZVJEŠTAJ O OSTVARENOJ KAPITALNOJ DOBITI za 2016.g. … / obaveze male , odlično -ili neodlično ?/
Svaka čast finacijskom društvu, kaj su to odradili informatički…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Koja brokerska kuca?

Intercapital.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close