Novi oblik porezne utaje: Dvije trećine lokala vara državu na računima

Naslovnica Forum Komentari članaka Novi oblik porezne utaje: Dvije trećine lokala vara državu na računima

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Ma kakav novi oblik… pa takve predračune izdaju od 2013 godine… Jedino što ove godine više nitko nedaje račun, a to dovoljno govori o poreznoj politici RH…

Najviše poreza se utaji upravo u turizmu na Jadranskoj obali. Najvise radnih propisa se krši u turizmu na Jadranu. Vlasnici bi u 3 mjeseca htjeli zaradu za cijelu godinu. Zato su ljudi otišli van iz Zemlje. A glavni szkrivac su i inspekcijske koje nisu kontrolirale iskoristavanja radne snage. Sad ugostitelji cvile za uvozom radne snage. Prvo su otjerali ljude koje su iskoristavali koji vise ne zele raditi za iskoristavatelje, sad bi uvozili albance, nepalce, indijce itd. Domoljobi.

Kad mi netko izvali kako bi vlasnici htjeli u 3 mjeseca zaradu za cijelu godinu odmah znam da valja gluposti..

Jeste li posjetili neki od naših manje razvikanih otoka u periodu 1. siječnja – 1. svibnja?
Troškovi su cjelogodišnji, a posao se odvija samo kroz ta tri mjeseca.
Osim toga, vlasnik ima pravo očekivati godišnju zaradu u 15 dana ako želi, kakve to ima veze sa poreznom politikom RH? Ovakve masovne utaje poreza se dešavaju kada ljude više nije briga da li će ih uhvatiti nego jednostavno treba preživjeti!

Porezna politika RH je katastrofalna, pa PDV se mijenjao 7 puta u 6 godina… to samo luđak može napraviti gospodarstvu!

Živio sam 3 godine u Kanadi. Tamo vlasnici restorana u turističkim mjestima u sezoni rade sa radnicima, a van sezone imaju druge poslove u mjestima koji nisu turisticke destinacije. Inače samo od sezone nema šanse da prežive. Jeftine radne snage nema, utaja poreza je nezamisliva, kršenja prava radnika ne postoji (radnik iste sekunde daje otkaz i ide dalje). Tako je to i Austrijskim i Švicarskim skijalistima. Samo što oni preko zime imaju skijaški turizam, a preko ljeta gorski turizam. Pa im sezona prakticki traje cijelo ljeto. Jedino mala alpska mjesta bez infrastrukture….


Kad mi netko izvali kako bi vlasnici htjeli u 3 mjeseca zaradu za cijelu godinu odmah znam da valja gluposti..

Jeste li posjetili neki od naših manje razvikanih otoka u periodu 1. siječnja – 1. svibnja?
Troškovi su cjelogodišnji, a posao se odvija samo kroz ta tri mjeseca.
Osim toga, vlasnik ima pravo očekivati godišnju zaradu u 15 dana ako želi, kakve to ima veze sa poreznom politikom RH? Ovakve masovne utaje poreza se dešavaju kada ljude više nije briga da li će ih uhvatiti nego jednostavno treba preživjeti!

Porezna politika RH je katastrofalna, pa PDV se mijenjao 7 puta u 6 godina… to samo luđak može napraviti gospodarstvu!

Halo, ovdje se radi o novcu gostiju, koji su korektno ostavili novac – pdv državi a ugostitelji ga zadrže za sebe. To je pljačka gostiju i države i treba ju najstožije kažnjavati. Drugo, kad sam prošle godine bio u Podgori, 80% lokala zatvara najkasnije koncem desetog mjeseca lokale i van sezone radi druge neke druge poslove.

Ako dvije trećine firmi utaji porez onda nešto ne valja sa državom.zreba mijenjati državu a ne firme.siguran sam da je porez normalnih 10-15 posto jednostavno se nikome ne isplati varati i kada bi bila krcata.ljudi jednostavno ne žele raditi za krpelje koji njihov teško stečen novac bezdušno rasipavaju u svoje đepove.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.


Ako dvije trećine firmi utaji porez onda nešto ne valja sa državom.zreba mijenjati državu a ne firme.siguran sam da je porez normalnih 10-15 posto jednostavno se nikome ne isplati varati i kada bi bila krcata.ljudi jednostavno ne žele raditi za krpelje koji njihov teško stečen novac bezdušno rasipavaju u svoje đepove.

Doduše mi imamo pdv od 25%, a ima ih i viših. Prosjek EU-a je negdje oko 20%.


Ako dvije trećine firmi utaji porez onda nešto ne valja sa državom.zreba mijenjati državu a ne firme.siguran sam da je porez normalnih 10-15 posto jednostavno se nikome ne isplati varati i kada bi bila krcata.ljudi jednostavno ne žele raditi za krpelje koji njihov teško stečen novac bezdušno rasipavaju u svoje đepove.

upravo to, svaki oblik porezne utaje treba destimulirati jer su to NAŠI novci i tu svaki od nas treba krenut sam od sebe, međutim pošto kroz fiskalne obveze plačamo organizaciju društva u cjelini, zašto se češće kritički ne osvrčemo na
– zdravstvo koje plačamo a ljudi umiru dok dođu na red,
– školstvo-gdje djeca bubaju do iznemoglosti zastarijela i neprimjenjiva znanja a diplome vrijede 20 km do Bregane samo zato da profesori imaju radno mjesto,
-sudstvo koje jednostavne predmete riješava 10+ godina ali zato ovrhe idu još jučer
-policiju, koja samo zna pisati kazne i to samo nama, dok im se kriminal odvija doslovce pred oćima a istraga im je nepoznata rijeć
-javnu i lokalnu upravu koji samo znaju obračunati namete i pogodovati odabranima
-trgovačke centre koji lijepo zapakirano smeče iz džibutija uvaljuju našim kupcima po duplim i troduplim cijenama
-itd,itd, ima toga još puno…

uglavnom, za što i koga točno mi uplačujemo enormna sredstva, 140 milijardi centralnog proračuna , oko 80 milijardi lokalnih proračuna te oko 20 milijardi raznih parafiskalnih nameta kada niti jedna, ali baš niti jedna državna institucija ili javni servis NE funkcionira a pare nestanu…nema usluge, pa gdije su onda te pare?!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Uplatili porez ili ne ionako novaca nece biti. Bolje da onda ostanu “raji“ nego da ih pokupe lopovi pa da “raja“ mora trbuhom za kruhom kao sto je vec ucinio pamerniji dio stanovnistva ove prekrasne drzave …


Halo, ovdje se radi o novcu gostiju, koji su korektno ostavili novac – pdv državi a ugostitelji ga zadrže za sebe. To je pljačka gostiju i države i treba ju najstožije kažnjavati. Drugo, kad sam prošle godine bio u Podgori, 80% lokala zatvara najkasnije koncem desetog mjeseca lokale i van sezone radi druge neke druge poslove.

Pa naravno da utaju treba kažnjavati, ali kada imate situaciju da dvije trećine poduzetnika utaji novac to znači da porezna politika u državi ne valja! Kada bi pričali o 1-2% ili čak o 10% još bi i shvaćao, ali pričamo o ogromnom broju ljudi, koji riskiraju zatvorske kazne da bi poslovali!

Onda ovdje nešto opasno smrdi! A pogotovo kada država u 6 godina 7 puta mijenja poreze…

P.S. ili poslovni dnevnik bezočno laže, pa izmišlja brojke…

Novi oblik porezne utaje: Dvije trećine lokala vara državu na računima

Na tragu ovog članka, želim naglasiti da je ovo ozbiljan problem kojem bi se trebalo krajnje ozbiljno pristupiti, jer ovdje govorimo o utaji vrlo vjerojatno i nekoliko milijardi kuna poreza na godinu, što morate priznati, nije mali novac.
Najveći problem su svakako ugostitelji: restorani i kafići. Nažalost, čini se da taj problem ne može riješiti država sama. Država je napravila odličan potez uvođenjem fiskalne blagajne, ali po svemu sudeći niti to nije dovoljno. Ako se u rješavanje ovog problema ne uključi društvo, potrošači, bojim se da taj problem nikada nećemo riješiti. Pritom se ne zavaravam da se to može iskorijeniti, ali ako bi se naplata dovela sa sadašnjih 33% na 80-90%, onda bi vjerujem i država i društvo s tim bili itekako zadovoljni.
Apeliram da država otvori besplatan info telefon (može i nekakva aplikacija na koju bismo pristupali pametnim telefonima, tebletima, računalima i sl.) na koji bi se mogli prijavljivati svi oni koji ne izdaju fiskalizirane račune. Zašto potrošač ne bi prijavio ugostitelja ako mu ne izda fiskalizirani račun!? Zašto bi nas potrošače ugostitelji na taj način potkradali?! Potkradaju na taj način i nas potrošače i državu. Ako ugostitelj naplati PDV, onda neka taj PDV i završi tamo gdje je namijenjen, u državnom proračunu, a ne u džepu vlasnika nekog ugostiteljskog objekta.
Ako je to moguće zakonski riješiti, predlažem da se ugostitelj obvezuje da mora istaknuti taj besplatni info telefon uz opasku da ga je moguće prijaviti poreznoj upravi ako ne izda fiskalizirani račun (istaknuti na objektu, ali ne bi bilo loše i na svakom stolu da svaki potrošač to može vidjeti). Naravno, država bi trebala voditi brigu o tome da nema nedodirljivih, da nema iznimaka. Isto postupanje prema svakome. Kazne drastične. A ne kao što imam slučaj sada gdje porezne inspekcije negdje dolaze i više puta, a negdje i nekome nikad. To je neprihvatljivo. Pritom naravno i porezna mora biti oprezna u slučaju zlonamjernih, neobjektivnih prijava. Ali, ako neki lokal prijavi veći broj potrošača, porezna bi zahvaljujući prikupljenim podacima trebala i morala riješiti problem s tim ugostiteljem. Samo na taj način ovo društvo može ići naprijed.

_maratonac (registriran od: 05.10.2007.)... neka briše kome smeta!!!

Apeliram da država otvori besplatan info telefon (može i nekakva aplikacija na koju bismo pristupali pametnim telefonima, tebletima, računalima i sl.) na koji bi se mogli prijavljivati svi oni koji ne izdaju fiskalizirane račune. Zašto potrošač ne bi prijavio ugostitelja ako mu ne izda fiskalizirani račun!? Zašto bi nas potrošače ugostitelji na taj način potkradali?! Potkradaju na taj način i nas potrošače i državu. Samo na taj način ovo društvo može ići naprijed.

apeliraš na toplu vodu…

Pozivni centar

0800-10-01 (za pozivatelje mobilne mreže i fiksne linije)
0800-66-99-33 (za pozivatelje fiksne linije)
0800-18-11 (za pozivatelje fiksne linije)

Fiskalizacija
e-Porezna – kako postati korisnik elektroničkih usluga Porezne uprave
(Pitanja tehničke prirode možete uputiti isključivo putem forme Pišite nam)
OIB
Prijava utaja poreza
Neizdavanje računa
Drugi porezni prekršaji
Pohvale i pritužbe na rad službenika Porezne uprave
Porezna oslobođenja, olakšice i porezno priznati izdaci za građane

NAPOMENA: uz prijavu poreznog prekršaja potrebno je dostaviti OIB prekršitelja ili naziv/ime i prezime prekršitelja, kao i adresu poslovnog prostora u kojemu se porezni prekršaj dogodio.

Telefonski pozivi zaprimaju se radnim danom od 8:00 – 15:00 sati

(Prijave i pritužbe možete uputiti i putem forme Pišite nam)

Vaš link …
Vaš link …
Vaš link …

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Ako dvije trećine firmi utaji porez onda nešto ne valja sa državom.zreba mijenjati državu a ne firme.siguran sam da je porez normalnih 10-15 posto jednostavno se nikome ne isplati varati i kada bi bila krcata.ljudi jednostavno ne žele raditi za krpelje koji njihov teško stečen novac bezdušno rasipavaju u svoje đepove.

Potpisujem.

New Report

Close