Novi gradonačelnik stupio na dužnost i odmah srezao plaće gradskim djelatnicima

Naslovnica Forum Komentari članaka Novi gradonačelnik stupio na dužnost i odmah srezao plaće gradskim djelatnicima

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Samo naprijed!

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.

Da se tako napravi u cijeloj državi za čas bi mi iz krize izašli, ali ima jedan mali problem, tko bi kupovao u Konzumu, zato je Marić i postavljen za ministra financija…

Zato je Todorić nakon formiranja Vlade osobno rekao da plače treba dignuti a ne smanjivati, a sada se ovaj mladić drznuo i skida plače, taj MOST je baš nepočudan i nestašan, ne radi kako močnici hoče da se narod i država zadužuju i troše da oni budu sve bogatiji…

po meni, potpuno pogrešan potez s obzirom da je to netto oko 3300kn…uštedjeti će tek oko 20-30k mjesečno i imati izrazito nezdravu atmosferu jer će ti ljudi raditi još manje i podmetati te opstruirati gdje god stignu i kako onda da taj grad krene naprijed…nikako!

odgovoran i kompetentan gradonačelnik bi tražio uštede na nekim drugim stvarima kao javnim radovima, mobitelima, vozilima, sportskim i kulturnim društvima, javnim manifestacijama i drugim manje važnim proračunskim izdacima a prije svega bi se trebao posvetiti povećanju prihoda gradskog proračuna kroz ativiranje zapuštene gradske imovine, poticaja obrtništva i samozapošljavanja, organizacijom gospodarsjkih zona i sl….ali to ništa ne ide preko noći a koliko sam upoznat, ovaj dečec će biti gradonačelnik do narednih redovotih izbora za 10 mj. a za to vrijeme teško da može postići kvalitetnu konsolidaciju gradske uprave…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

koja seljačina, toga nema nigdje. ljudi su već bili potplaćeni, sad su još više. to otvara put korupciji i krađi, a to sve za sitnu lovu na mjesečnoj razini. umjesto da im je povećao plaće, on ih smanjuje, a k.reteni sa foruma to podržavaju jer su zavidni što rade za nekog primitivca koji vozi a6 i je.be ih u mozak. na svakog tog djelatnika ide po 10 članova obitelji i oni mu neće više dati glas, a stvorio je lošu radnu atmosferu. kamo sreće da su plaće zaposlenika državne uprave problem ove države. problem je konstantna pljačka koja traje već 60 godina. mentalitet naših ljudi je zaista destruktivan. zato stojimo na mjestu, a svi nas šišaju u razvoju. baš svi.

...povijest se ponavlja...

Mislim da treba smaniti broj zaposlenih, a ne place.

Kvalitetne i vrijedne ljude treba nagraditi, a nepotrebne i nekorisne otpustiti.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Mislim da treba smaniti broj zaposlenih, a ne place.

Kvalitetne i vrijedne ljude treba nagraditi, a nepotrebne i nekorisne otpustiti.

tako je. ali ovako će kvalitetni i vrijedni otići, a ostat će nepotrebni i nekorisni. samo, ne možeš ti to seljačiću objasniti. on ne shvaća da ljudi rade i za novac.

...povijest se ponavlja...


Mislim da treba smaniti broj zaposlenih, a ne place.

Kvalitetne i vrijedne ljude treba nagraditi, a nepotrebne i nekorisne otpustiti.


Da samo prema našem Zakonu o radu to nije moguće, da bi nekog legalno otpustio moras imati doslovce miljun dokumenata koji dokazuju da netko namjerno loše ili nikako ne radi. Naš ZOR ne poznaje slabi ili nikakav učinak kao razlog za otkaz.
To je prema ZOR-u samo razlog za opomenu. Nakon nekoliko takvih opomena možeš probati dati otkaz ,ali ako nije sve pravno pokriveno (sto je najcesce i nemoguce) sud ti takvog radnika vrati nazad.
ZOR je doslovno prepisan iz komunističkih vremena i trenutno ne postoji niti jedna stranka koja se zalaže za izmjenu ZOR-a.


Mislim da treba smaniti broj zaposlenih, a ne place.

Kvalitetne i vrijedne ljude treba nagraditi, a nepotrebne i nekorisne otpustiti.

U HRV je to nemoguce jer bi tada netko tko o tome odlucuje prvo trebao smjeniti sebe. Nadalje, ne bi se zaposljavalo biracko tijelo a to je jedina svrha zaposljavanja. U HRV sefuju pogodni i prosjecni a takvima nije u interesu birati bolje od sebe, upravo suprotno ucinit ce sve da ih se eliminira. Zato su novine pune clanaka kako je super vani gdje god se ode.

New Report

Close