Niža cijena uništila investicije

Naslovnica Forum Komentari članaka Niža cijena uništila investicije

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

I ja bih gradio solarnu elektrau i da mi država garantira otkupnu cijenu od 10kn po kilovatu…

Kruha bez motike! Kao da slušam sindikate….

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.

Znamo tko je gradio solarne elektrane , i na koji način…i tko je imao prve ugovore s HEP-om…dok se
još dalo zaraditi…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Njemacka je isto tako drasticno srezala poticaje za solarne elektrane. Samo kod njih su posljedice bile puno gore, jer su imali tri velika proizvodjaca solarnih panela, koja su propala. Propala bi i inace, jer su Kinezi bili preplavili trziste svojim jeftinim proizvodima, pa su ovakvi tipovi, kao ovaj u tekstu, naravno kupovali kinske panele a kasirali premiju od Njemackih postrosaca, odnosno poreznih obveznika. Zato, ako ovi “investitori” imaju ugovor sa garantiranom otkupnom cijenom, neka tuze drzavu. Ako nemaju, onda je to poslovni rizik.

Njemacka ima instalirano 50GW solarnih elektrana.toliko.
Ja bih rekao da je ovdje drzava dobro prosla jer je za relativno malen novac dobila jednu manju elektranu.
Po meni je HR trebala spustiti otkupnu cijenu i dalje nastaviti poticati izgradnju solarnih elektrana.
Osim toga, ako vec govorimo o ustedi energije i stednji na rezijama onda treba voditi racuna da
je uz solarnu elektranu instalirano vecinom i sustav za grijanje vode.
Po meni je trebalo ostaviti poticajnu cijenu i nastaviti graditi solarne elektrane

New Report

Close