Nijemci u mirovinu sa 63, a Hrvati sa 67 godina

Naslovnica Forum Komentari članaka Nijemci u mirovinu sa 63, a Hrvati sa 67 godina

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Pa naravno da ćemo mi sa 67 a Njemci sa 63 godine u mirovinu. Pa nisu oni bez veze kupili od domorodaca sa juga telekomunikacije, energetiku, banke….pa nama će se za 20 godina ukinuti mirovina, briga EU za to…čobani i domorodci ćemo opet biti…

Treba kredite vraćati [emo_vrtimise]

Totalno blesav članak.Kako može uspoređivati standard njemačkog i hrvatskog umirovljenika a ne spomenuti razliku u izdvajanjima za mirovine,kvaliteti vođenja mirovinskih fondova,postotak povlaštenih mirovina, prosjek godina pri odlasku u mirovinu i prosjek godina prosječnog umirovljenika.
Pa nije nam EU krojila mirovinski sustav.
Naravno lakše je ovako zbrljati nešto nego potrošiti sat vremena na internetu
pa malo usporediti podatke.

Kad se uzmu u obzir povlaštene mirovine Hrvati u mirovinu idu sa prosječne 52 godine, ali je to autor zaboravio spomenuti.

Kao što je autor zaboravio i da je njemački budžet u suficitu, a hrvatski u rekordnom deficitu i još milijun drugih stvari. Valjda bi mu ti podaci pokvarili tekst.

Da zaključim, ponašanje Nijemaca je razumljivo. Kad nisu imali para onda su smanjivali prava umirovljenika i radnika. Sad kad imaju novaca onda povećavaju prava. Ali čak i to povećanje mirovina je samo 2% u 2014 godini, a i to će biti najveći rast u zadnjih 10 godina.

i tak kad će netko od naših konačno prepisivat dobnu granicu,
sigurno će krivo prepisat mjesto 67, 76 i pojavit će se nemogućnost vraćanja pa ćemo pak na

referendum….

http://www.youtube.com/watch?v=0TgrHXa2kE0

Jedno je ako imaš 90% ljudi koji idu u punu mirovinu i 10% onih u nekoj od prijevremenih mirovina.

Ali kad imaš situaciju kao kod nas gdje je samo 18% umirovljenika s punim stažom onda nema te sile koja će takav sustav spasiti od propasti.

Ono sto nasi pametni politicari uopste ne uzimaju obzir je brojka od 350.000 nezaposlenih. U slucaju da je netko zadnjih 5 godina nezaposlen, kada ce on sakupiti potrebnih 41 godinu radnog staza da bi isao u mirovinu sa 65? Da li je ikada netko vidio konobara sa 60 i kusur godina ? ili prodavaca ? ili automehanicara ? Svi cemo prije pod zemlju, sto je ocito i namjera ovih nasih pametnjakovica.

Ici ce onda kada budu mogli i imat ce mirovinu kakvu budu mogli priustiti.

Pitanje je hoce li Hrvatska za 10 ili 15 godina moci isplatiti ikakvu mirovinu.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

@ Twixer ,

imaš pravo , mladi nam odlaze u Kanadu .

Zašto ?

Zato što Kanadskim penzičima nema tko uplačivati u mirovinski fond.

http://www.vecernji.hr/felix/2013-11-21?close_url=/

.

@ Twixer ,

imaš pravo , mladi nam odlaze u Kanadu .

Zašto ?

Zato što Kanadskim penzičima nema tko uplačivati u mirovinski fond.

http://www.vecernji.hr/felix/2013-11-21?close_url=/

Pametne zemlje uvoze mlade ljude. Kanadjanima je odavno jasno da su ljudi najveca vrijednost. Pogotovo mladi ljudi. Mislim, ne treba biti osobiti pametan pa doci do ovog zakljucka.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

@ Twixer ,

imaš pravo , mladi nam odlaze u Kanadu ….

Mladi odlaze u Canadu radi klimatskih promjena. U Hrvatskoj im postaje sve vrucje.Nekima gori pod guzicom,a nekima je dogorilo.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Pitanje je hoce li Hrvatska za 10 ili 15 godina moci isplatiti ikakvu mirovinu.

@ Twixer ,

nažalost nastala je mala nehotična greška.
Tipkačica u vladi je zabunom otipkala 76 umjesto 67.
Pa ćemo ići u punu mirovinu već sa navršenih 76 godina.


Pa naravno da ćemo mi sa 67 a Njemci sa 63 godine u mirovinu.

U mirovinu sa 63 godine će ići oni Nijemci koji imaju 45 godina plaćanja doprinosa iza sebe. Dakle oni koji su počeli radit sa 18 i uplaćivali doprinose svo vrijeme bez prestanka.

Takvi su u Hrvatskoj statistička greška.

ja neznam zasto ovakvi novinarski natpisi.Ja radim vec 5 god.u njemackoj kao njegovateljica,taj posao vam je ocajan pun stresa,ja sam na kraju svojih zivaca. moj muz ide iduce godine u penziju sa 63god.Moga muza vata 65 god i 7 mj.ali on zeli ici prije,prije znaci mozes ici sa 63 god. ali imas odbitke koji su ogromni je ti uzima za svaku godinu 3,6% a to je prilicito puno.to znaci skoro 10% od onoga sto si zaradio. Uz tu penziji sto si zaradio uzimaju ti jos porez na zdrastvo i na njegovanje.Moj je muz ljut ko pas jer su strpali i to u odbitke,to znaci jos manje od onoga sto si zaradio.
Da ostanemo zivit u njemackoj sa tom penzijom nemozete zivit,jer morate platiti stan koji kosta od 500-1000 Eura,ako imate svoj stan recimo da ste ga kupili i u vasem je vlasnistvu,sutra kad budete stari i nema vas ko njegovat uzmu vam i taj stan,jer zavrsite u staraskom domu,mj troskovi vaseg boravljenja u starackom domu kostaju od 2500 Eura do 3000Eura.
Ja posto sam pocela kasno raditi u njemackoj kao njegovateljica do moje 67 god.morala bi radit imala bi cirka 500-600 eura,ja bi crkla ko i vecina ljudi u njemackoj umrla od gladi sa to penzijom.
Zato se vracam kuci jer sam okusila 10 god.njemacke i dosta mi je njihovog stresa i pritiska na radnika.To vam nema veze zato sto sam ja stranac ili njemac,ljudi su svi na kraju snaga,jer svugdje gdje radis bez obzira u kojem poslu u njemackoj,traze skoro akord arbeit.

New Report

Close