Forum

Naslovnica Forum Opće financije NEKRETNINE - prognoze kretanja cijena STANOVA u narednom periodu !!!
Pretraživanje
Dionička društva
recro 16.4.2008.
-

Ljudi ja se ispričavam na offtopic pitanju, ali molio bih ako bi mi tko od Vas mogao odgovoriti, imam samo dva pitanja iz područja javnih financija, tj. oporezivanja poduzeća, nigdje ne mogu naći propisnu literaturu, a treba mi n ešto za fax i raspravu, pa ako bi mi tko od Vas mogao odgovoriti, dakle pitanja su slijedeća:

1. Ukoliko zemlja A želi investirati u zemlju B i platiti što manje poreza na način da zadržava dobit u zemlji B tj. ne isplaćuje je u zemlju A isplati se u inozemstvu osnovati:

a) stalnu poslovnu jedinicu
b) firmu kćer
c) podružnicu
d) poslovnicu

2. Kod obrtnika u RH potraživanja i obveze po osnovi isporučenih/primljenih roba i usluga, bez obzira jesu li dospjela ili nisu, ne smatraju se primicima niti izdacima.

TOČNO NETOČNO

———————————————————————-

Prošao sam hrpu zakona i NN u oba slučaja i nigdje ne mogu naći, pa se nadam da netko od Vas ovdje ovo zna….Unaprijed hvala..

darkus 23.9.2007.
-

kad je rohatinski lane govorio da je TK precijenjeno bar 50% i da je balon koji se mora ispuhati, svi su se smijali.
sada izjavljuje da je sljedeči balon tr. nekretnina…pa si sad mislite što bi trebalo biti
jedino što se taj balon tromije ispuhuje jer ne podlježe emocijama poput tk
i nadati se da če manje gubiti atraktivne lokacije
ali da če rasti ?
- to što če biti skuplje nego sada još nije niti ponuđeno(elitna naselja vila na jadranu zatvorena tipa -pogled+prvi red, namjenjena za svjetske lovaše)

Barbosa 13.9.2007.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-

@recro
Mislim da znam odgovore na tvoja pitanja ali nisam 100% siguran pa ti predlažem da nazoveš bilo koju poreznu upravu i imaš odgovor iz prve ruke.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

darkus 23.9.2007.
-

1.b
2.2.
mislim