Nastavljena trgovina dionicama Agrokorovih kompanija: Cijena Leda potonula više od 80 posto

Naslovnica Forum Komentari članaka Nastavljena trgovina dionicama Agrokorovih kompanija: Cijena Leda potonula više od 80 posto

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Dionica LEDA je sa 3.560,00 kuna potonula na 600 kuna. To je potonuće od 600 %. Cijena prve dionice je bila 1.300,00 kuna. U odnosu na tu je potunuće sada već 110 % .

S ovakvim znanjem matematike ti mora da si manager u Agrokoru

...

… Ah…
pofuk

Da mi je znati kako nešto može potonuti 600 % hahahhahaha kad su se učile osnove postotnog računa očito si bio oko škole

(3600:600)X100=600. TO TI JE POSTOTNI RAČUN…. ZADNJA CIJENA PRIJE PREKIDA TRGOVANJA JE BILA OKO 3.600 KUNA. SADA JE 600 KUNA. TO TI JE 6 PUTA MANJA CIJENA ILI 600 %.


(3600:600)X100=600. TO TI JE POSTOTNI RAČUN…. ZADNJA CIJENA PRIJE PREKIDA TRGOVANJA JE BILA OKO 3.600 KUNA. SADA JE 600 KUNA. TO TI JE 6 PUTA MANJA CIJENA ILI 600 %.

Hahahahaha

Sjedi 1!

A da ne kreće možda sve to sa (600/3600)… itd…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


(3600:600)X100=600. TO TI JE POSTOTNI RAČUN…. ZADNJA CIJENA PRIJE PREKIDA TRGOVANJA JE BILA OKO 3.600 KUNA. SADA JE 600 KUNA. TO TI JE 6 PUTA MANJA CIJENA ILI 600 %.

3600-600=3000
3000/3600=0.83

Cijena je pala 83%.
Isključi Caps Lock.


(3600:600)X100=600. TO TI JE POSTOTNI RAČUN…. ZADNJA CIJENA PRIJE PREKIDA TRGOVANJA JE BILA OKO 3.600 KUNA. SADA JE 600 KUNA. TO TI JE 6 PUTA MANJA CIJENA ILI 600 %.

Pa zato sam i napisao da si bio oko škole kad se učio postotni račun :))) … ajd knjigu u ruke od 7. razreda i ponovi gradivo, nikad nije kasno naučiti neke osnove, da ne gubiš novac badava 😉

To je potonuće od 600 % .

@ mlijeko,
prepoznao sam te.
Iza nika “mlijeko” krije se bloger Ivica Todorić.

@mlijeko-kako termosica zna kad je ljeto, a kad zima? Iz kojeg si ministarstva? Hvala na odgovorima

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.

Jel to ministar Marić?

I on kaže da su mali dioničari naučeni da padnu mirovine 83,33% u jednom danu.

Hebo Vas školska reforma……………

Vidi se kak ne treba.

JE LI NA SNAZI NELEGALNO TRGOVANJE SA BIVŠIM VLASNICIMA DIONICA ?!?
Kad već “financijski pismoznanci” ne želi napisati ništa diskutabilno na temu povratka Agrokorovih dionica na tržište kapitala, postavljam pitanje svima za razmišljanje?
Kolika je vjerojatnost da Ivica Todorić kao većinski vlasnik Agrokora d.d. a posredno i većinski vlasnik Jamnice, Leda, Belja, Vupika itd. skupa sa manjinskim vlasnicima navedenih tvrtki (malim dioničarima) poslije nagodbe postanu “bivši vlasnici navedenih tvrtki – bez ikakve naknade” ?!
Točnije rečeno kolika je vjerojatnost da su postojeći vlasnici ustvari “već bivši vlasnici” s obzirom na činjenicu da su izdana “Jamstva bez pokrića” i 10 puta veća od ukupne imovine tvrtki i da se ne vidi načina kako bi vjerovnici mogli osigurati naplatu, osim da uđu u vlasništvo navedenih tvrtki.
Pravnici bi rekli da su vjerovnici ustvari već “izvanknjižni vlasnici dionica” samo je pitanje trenutka kada će uknjižiti vlasništvo.
Ako nagodba bude išla u tom smjeru (ne vidim drugoga) onda je i ponovo pokrenuta trgovina dionicama ustvari nelegalna trgovina u kojoj “bivši vlasnici imovine” prodaju imovinu (dionice) naivnim kupcima.
Po meni je to isto kao da već prodani auto (ili stan) kojega niste uknjižili na novog vlasnika prodate naivnom kupcu (ili kupcima više puta) samo na temelju vlasničke knjižice koju još posjedujete, a zatajite mu kupoprodajne ugovore , odnosno “jamstva bez pokrića” u ovom slučaju.
Po meni će ovo biti još jedna megalomanska prevara na Hrvatskom tržištu kapitala i propust HANF-e i nadležnih institucija što su uopće dozvolili trgovinu dionicama.
Vidi li netko drugačiji rasplet nagodbe (osim upisa potraživanja vjerovnika u vlasništvo tvrtke) za slučajeve kad ukupna imovina tvrtke vrijedi cca 2 milijarde a jamstva izdana i dospjela na naplatu su 20 milijardi ?!?

Opet su nas naši Vladari napravili Magarcima.
Iako su nas “Institucije” čuvale od prevara , Financijskim Inžinjeringom opet su nas opljačkali.
I nitko od “Institucija” nije imao pojma.
Pojo vuk magare.
Dobavljači će morati prihvatit šticung od 70 % , a dioničari će biti sretni ako dobiju samo 10 % vrednosti dionica.

Pa nisu, tko te tjera da kupiš nešto šta neznaš koliko vrijedi…. jednostavno čuvak svoj kapital dok se ne razbistri situacija pa poslje vidi šta i kako dalje…

New Report

Close