Nakon pola godine kašnjenja, restrukturiranje Jadroplova

Naslovnica Forum Komentari članaka Nakon pola godine kašnjenja, restrukturiranje Jadroplova

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Još jedno od bezbrojnih trošenje naših para na tvrtke koje su jednostavno izgubile tržišnu utakmicu… I onda kad netko lupeta da u Hrvatskoj vlada neki strašni ‘neoliberalizam’ treba ga mokrom krpom opaliti… Jer niti u jednoj protržišnoj normalnoj zemlji ne bi nikom palo na pamet spašavati ovakvu tvrtku.
To je upravo tipična močvara o kojoj je M. Vizek nedavno govorila, ovakve tvrke ne nestaju sa tržišta i nema novih i boljih koji ih zamjenjuju… Ustajala močvara potpomognuta prokomunizmom koji vlada u obje glavne stranke kada je gospodarstvo u pitanju.
A narod odlazi u druge zemlje gdje neće plaćati porez za ovakve budalaštine.

Daj ne lupetaj bezveze..
Uopce nisi upucen sto znaci jdpl i koliko radnih mjesta nosi hrvatskim pomorcima te kakvu vrijednist ima i u nekretninama i u svim drugim stvarima..
Totalno si neupucen.
Firma se prilrema za privatizaciju i to je jedino sto je izglwdbo i sto ce biti dobro…
A ovo sto ti lupetas su komentari sa indwx. Hr

A BALVANA!!! :) :) :)


Daj ne lupetaj bezveze..
Uopce nisi upucen sto znaci jdpl i koliko radnih mjesta nosi hrvatskim pomorcima te kakvu vrijednist ima i u nekretninama i u svim drugim stvarima..
Totalno si neupucen.
Firma se prilrema za privatizaciju i to je jedino sto je izglwdbo i sto ce biti dobro…
A ovo sto ti lupetas su komentari sa indwx. Hr

Ti se bas lijepo uklapas u jad i bijedu Jadroplova! Morali bi te stavit za pocasnog predsjednika i kapetana!

“Vrijednost u nekretninama I SVIM DRUGIN STVARIMA!” => HAHAHAHAHHAAHA

A da je i tako, nece te nekretnine i DRUGE STVARI propasti… Preuzet ce je drugi iz stecajne mase.. Mos mislit radnih mjesta…. Gomila! Zaposlit ce se, hrvatski pomorci su cjenjeni. A debele guzice mogu se uhljebit u opcini, odma zgrada preko puta…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

JDPL sve skupa 34 zaposlena?!????

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


JDPL sve skupa 34 zaposlena?!????

34 zaposlena su samo u centrali u Splitu u stalnom radnom odnosi. Ostali su zaposleni u ovisnim društvima u vlasništvu Jadroplova na ugovor. Ne znam koliko je sad takvih, sigurno preko 200, a nekad ih je bilo i skoro dvostruko vise.



JDPL sve skupa 34 zaposlena?!????

34 zaposlena su samo u centrali u Splitu u stalnom radnom odnosi. Ostali su zaposleni u ovisnim društvima u vlasništvu Jadroplova na ugovor. Ne znam koliko je sad takvih, sigurno preko 200, a nekad ih je bilo i skoro dvostruko vise.
[/quote]
Podatak o 34 je sa mojedionice i izvještaja. Pretpostavio sam da je tako kako navodite. Ali, dobro ste rekli “nekad ih je bilo i skoro dvostruko vise.”… Zalosno je, al to je tako, da oni sami uništavaju ta radna mjesta, zar ne?

Al to nije ni bitno… Svatko želi i dobru i profitabilnu hrvatsku kompaniju, naravno, u privatnim rukama! Davno se to trebalo privatizirati. Ne možemo javnim novcima nagrađivati gubitaše, zar ne? Najgore je što se sitni interesi vrijednosti par bureka guraju kao važni dok se s druge strane spaljuju milijarde… Treba tržištu dati da odradi svoje. I ne zaboravimo, nekada smo imali močnu kompaniju, Croatia Line…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Moderator, čovjek prijeti premlaćivanjem i ti makneš to? Svaka čast! Majstor si!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Neznam zašto je gospodin Kresho sa slovom M shvatio kao premlaćivanje…pa nisam ja bože dragi nitkom prijetio nego sam rekao da mu netko pročita iz sindikata Jadroplova da ima 34 zaposlena da bi mu sigurno poslao čestitku jer čovjek osim što ulaže isključivo sa portala moje dionice ništa drugo ni nezna…Nažalost

A BALVANA!!! :) :) :)

Kriza na tržištu rasutih tereta koja traje od 2009. daje smjer poslovanju brodara, a tek onda sve ostalo. S jedne strane je dobro da se nisu razmahali u pogrešno vrijeme, a s druge činjenica da uvijek kasne za trendovima. Treba ih privatizirati. Ili dokapom ili prodajom. Prije toga ih treba postaviti na noge, dovesti omjere duga i kapitala u povoljnije odnose, dovesti profesionalan menadjment i krenuti s obnovom flote i mogućom diverzifikacijom u nove djelatnosti. Naravno ako to sve bude podržano zadovoljavajućom razinom vozarina.

Neki dan gledamo onu Katarinu. Štono bi rekli priprost posao, zapravo nude djelatnost turističke agencije (Jadroplov je to isto imao) i rentaju brodove. I na tome opasno zaradjuju za naše prilike. http://www.poslovni.hr/hrvatska/najmocnija-brodovlasnica-na-jadranu-slavi-25-godina-svog-poslovanja-324305

Osim toga iznosite potpune neistine ovdje…a jedna od tih je da jdpl nema…IMA nekretninu na najvrijednijoj poziciji na jadranu tik uz Hotel marjan i to ne malu upravnu zgradicu nego zgradetinu….
Neznam dali vi znate što je NAV i kako se računa vrijednost brodara ili ste ovdje došli samo lupetati bezveze kao i na drugim dionicama što se i vidi iz slike nicka tko vam je uzor.
Pa vi veze nemate o brodskom marketu i kao sad tu nešto kao pišete da se meni narugate.
Pa ispadate ne smješni nego preprozirni i sami sebi skačete u usta iznoseći još neistine da jdpl ima 34 zaposlena a to ste pročitali na moje dionice.
Kakvi sve tipovi ulažu u dionice nije ni čudo da ostaju i bez štapa a ne bez gaća

A BALVANA!!! :) :) :)

ovu polupropalu firmu treba pustiti da u miru otplovi u stečaj i gotova priča, nije vrijedna spašavanja po ne znam koji put!!!

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

Samo što se na tvoju žalost to neće desiti…po tom bi atpl davno trebala u stečaj…a baš je jedan investitor koji je zaradio više para nego svi vi koji piskarate ovdje uložio 40-ak miliona kuna u dionicu koja bi po vašem “mogla ” u stečaj i btw ima i udjele i u ovoj dionici koja po vama treba u stečaj isto kao što su mnogi govorili za korf da će u stećaj a dotični ju je kupovao po 1 kunu i sada ih vama pametnjakovićima prodaje po 40 i svi vi skačete od sreće jer ste kupili dobru dionicu.
Treba naučiti prepoznati potencijal a ne da ga drugi umesto tebe vidi pa da onda ulažete kada krdo počne..
Zna se kako to obično završi..

A BALVANA!!! :) :) :)

New Report

Close