Nacionalisti optužuju Camerona: Škoti su na ‘prijevaru’ odbacili neovisnost

Naslovnica Forum Komentari članaka Nacionalisti optužuju Camerona: Škoti su na ‘prijevaru’ odbacili neovisnost

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

svašta, o kakvoj to prijevari govori? pa to da će ta posebna prava za škotsku moći proći samo ako ih dobije i engleska znalo se odmah, bar tjedan dana prije referenduma je to bila jedna od glavnih tema po medijima.

tko gubi, taj se ljuti. ništa novo ni neobično

Nemoguće da je netko u ime Engleske nekog izmanipulirao.

Mediji i političari su dobronamjerni i objektivni. Pa pogledajte samo kako objektivno u Hrvatskoj izvještavaju. Netko bi danas-sutra mogao kazati kako su mediji i političari nastojali manipulirati hrvatskom javnošću prilikom zadnjih dvaju referenduma ili u svezi s prikupljanjem potpisa U ime obitelji.

Ne, oni su iskreni. To nacionalisti i klerofašisti fantaziraju. Englezi su uvijek voljeli Škote i Škotsku, jednako kao što su aktualni političari uvijek voljeli Hrvatsku.

Škoti su glupav narod. Potpuno su izmanipulirani Englezima. Čak se u Sjevernoj Irskoj se bore protiv Iraca kako bi Sjevernu Irsku zadržali u VB. Englezi ih naseljavaju da se bore za njihove interese. Kada čujemo na vijestima da se protestanti bore protiv katolika to su ustvari borbe Škota s Ircima.
Škoti su se odrekli svoga jezika a sada su se odrekli i svoje autonomnosti iako su u sadšnju državnu tvorevinu bili prisiljeni pristupiti.

Hrvati su neuki i nesposobni.

“Škoti su glupav narod. Potpuno su izmanipulirani Englezima.”

Jasno, ti (i ne samo ti) bolje od skota znas sta je bolje za njih. Iako si skotsku vidio samo na karti. Sta g.lupi skoti znaju…

mislim da nisu presudila nikakva obećanja nego to što im je na kraju konačno jasno rečeno da ne mogu biti i nezavisni i imati britansku funtu. cameron nije naivčina kao što su bili EU političari u devedesetima pa da i london dobije svoju grčku.

naravno to je povijesna slučajnost, jer laburistička vlada bi škotima bez frke dala tu funtu i ovi bi izglasali nezavisnost pa bi je onda zatukli.


mislim da nisu presudila nikakva obećanja nego to što im je na kraju konačno jasno rečeno da ne mogu biti i nezavisni i imati britansku funtu. cameron nije naivčina kao što su bili EU političari u devedesetima pa da i london dobije svoju grčku.

naravno to je povijesna slučajnost, jer laburistička vlada bi škotima bez frke dala tu funtu i ovi bi izglasali nezavisnost pa bi je onda zatukli.

Nije stvar samo funte. Clanstvo u EU, centralna banka, podjela imovine i masa drugih problema. Mnoge firme bi otisle, uvela bi se poslovna nesigurnost itd.

Bi li Skotska sama bila bogatija? Cisto sumnjam, gotovo sam siguran da bi bilo losije nego sada.


"Škoti su glupav narod. Potpuno su izmanipulirani Englezima."

Jasno, ti (i ne samo ti) bolje od skota znas sta je bolje za njih. Iako si skotsku vidio samo na karti. Sta g.lupi skoti znaju…

I Hrvati dobro znaju što im je najbolje za izabrati pa izaberu neoliberalne komuniste koji su pritom jugoslavenski nacionalisti.

Inače…u Edinburghu sam proveo desetak dana iako ne mogu reći da zbog toga poznajem Škote i Škotsku a sve radi naglaska koji mi je stvarno otežao život pa sam imao teškoća u razumijevanju.

Hrvati su neuki i nesposobni.

New Report

Close