Pretraživanje
Dionička društva
barmen 29.3.2007.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-

Posejdon

Da. Ajmo malo konkretnije raspravljati o efektima koji bi odluka o tome da upravo domaći konzorcij gradi ovaj most mogla imati na buduće FI naših tvrtki. Dakle u igri su Konstruktor, Viadukt, Hidroelektra-niskogradnja i Đuro Đaković. S obzirom na profil ovih tvrtki, jasno je da neće svi sve raditi. Đuro će sasvim sigurno biti zadužen za metalne konstrukcije. Ima li netko predodžbu koji bi udjeli u cijelom poslu mogli imati pojedine tvrtke iz ovog konzorcija? Zanimaju me vaša razmišljanja jer o tome ovisi obim posla i udio u dobiti koji bi naše firme ostvarile, a što će biti vidljivo u budućim FI-ovima.

ma, prije svega, mislim da će most koštati znatno više od 1,900.000.000 kuna. valjda je vlastima dozlogrdilo pravdati se da nešto nisu dali najboljem ponuđaču. ovako, naši dali najbolju ponudu, i to duplo bolju, a kad se baci prva lopata lako će se oni dogovoriti pojeo vuk magare

kao dioničar hidroelektre toplo se nadam da će moji osvojiti bar trećinu love. zapravo, nadam se da je hidroelektra u stanju dvije godine zaredom povećavati prihode po 50 posto, što bi target s današnjih 3000 kuna pomaklo na najmanje 6000

www.knjigara.com

tattybogle 21.8.2007.
-

slažem se u tome da će most stajati znatno više od 1.9 mlrd kn. ZNATNO !! cijena samog mosta 1.9, a prilazni putevi sudjeluju sa 1/3 troškova ukupnog projekta
prva procjena je bila €340 mil ( a gle sad je odjednom cijena otišla prema dole, kakva mudrolija)
i to bez prilaznih puteva
no sve u svemu ukoliko se most zaista i dovrši, predviđam velike dobiti svih građevinaca u tome jer se ipak radi o povelikom iznosu (aneksi, i opet aneksi)
a vjerojatnije je da se to nikada neće završiti, tj opet će se sve pokrenuti na slijedećim izborima
to što se u taj projekat već utrošilo brdo para, nikome ništa, pa nisu to njihovi nofci da bi oni o tome brinuli
volio bih da sam u krivu i da se most napravi i da građevinci poberu vrhnje

it takes 20 years of hard work to make an overnight success - Eddie Cantor

Šangajac 20.11.2006.
-

[quote=tattybog
volio bih da sam u krivu i da se most napravi i da građevinci poberu vrhnje

Potpisujem. Mislim da taj će se taj scenarij 90% odigrati. Napominjem i ja bih volio da sam u krivu.

Posejdon 7.6.2006.
Dobar prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

Čisto hipotetski,

naš konzorcij je dao najbolju ponudu u vrijednosti od 1,9 M kuna
drugi po redu su dali svoju ponudu (ne sjećam se točno koliko, ali recimo 2,7M kuna)
treći po redu su dali ponudu u vrijednosti 4,2 M kuna.

E sad, kako je kod nas uobičajeno da se radi rebalans proroačuna, je li moguće da troškovi izgradnje mosta budu znatno veči od predviđenog i da na kraju na kraju pređu iznos koji je ponudio drugi po redu.
Može li on u tom slučaju tužiti državu?

La vita e bella!

mika 13.6.2006.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-

problem povrata investicije je lako rješiv. svakih 10 metara treba biti banđi đamping i problema neće biti. IRR u tom slučaju prelazi 45%.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

piero2 18.6.2006.
Dugotrajni korisnik
Srednji krug prijatelja
-

Najveća i najskuplja glupost ove vlade.

Flieger 15.2.2006.
Dugotrajni korisnik
-

Zna li kada će natječaj biti zaključen, i objavljeni rezultati?

“Bolje je biti bogat i anoniman, nego siromašan i slavan”
Hloverka Srzić Novak

Kukumar 25.6.2007.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-

piero2

e da, a što kad sutra uđemo u EU pa na granici s neumom budemo morati uvesti šengenski sustav, nitko iz dubrovnika nemože u matičnu zemlju bez maltretiranja. po meni most je važan strateški cilj koji se mora napraviti. na jednom predavanju u cavtatu prije godinu dana, jure radić je izjavio kako su oni gradili i ceste i mostove čak i kad su ministri bili protiv. što samo dokazuje kako je IGH država u državi i da će se most napraviti bez obzira na blagoslov službene politike.

I noga u guzicu je korak naprijed

Lynx 22.2.2008.
100%

A zašto umjesto mosta ne bi napravili tunel? :D

James Knox 1.11.2007.
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

barmen

kao dioničar hidroelektre toplo se nadam da će moji osvojiti bar trećinu love. zapravo, nadam se da je hidroelektra u stanju dvije godine zaredom povećavati prihode po 50 posto, što bi target s današnjih 3000 kuna pomaklo na najmanje 6000

OMFG
xxyyzz 21.9.2006.
-

Kukumar

piero2

e da, a što kad sutra uđemo u EU pa na granici s neumom budemo morati uvesti šengenski sustav, nitko iz dubrovnika nemože u matičnu zemlju bez maltretiranja. po meni most je važan strateški cilj koji se mora napraviti. na jednom predavanju u cavtatu prije godinu dana, jure radić je izjavio kako su oni gradili i ceste i mostove čak i kad su ministri bili protiv. što samo dokazuje kako je IGH država u državi i da će se most napraviti bez obzira na blagoslov službene politike.

ma ucemo mi u pm … a ne u eu. prvo ce nam eu i nato uc straga u ono sta vrijedi kod nas u sljedecih 5-6 godina a onda cemo mi s gacama na stapu ‘uc’ u eu. bit cemo u takvom stanju da vise nece bit potrebe da igdje ulazimo. a jure i igh i ostala klika ce nas tamo dovest. mostom i ostalim sranjima. i dalmatinu i mostove i sve ostalo ce oni napravit za one koji dolaze a mi i djeca cemo po svijetu lutati do sudnjeg dana dok ce oni na jahtama ispijati picenca sa eu smecem

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

100000 8.12.2016.
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
66%

barmen

ma, prije svega, mislim da će most koštati znatno više od 1,900.000.000 kuna. valjda je vlastima dozlogrdilo pravdati se da nešto nisu dali najboljem ponuđaču. ovako, naši dali najbolju ponudu, i to duplo bolju, a kad se baci prva lopata lako će se oni dogovoriti pojeo vuk magare

da malo dignem temu iz naftalina…ako me sjecanje dobro sluzi,,ovaj je prodavao nekakve knjige o ulaganju .:-) majstor :-)
on topic.dali je doslo vrijeme realizacije peljeskog mosta u zbilji? i tko ce dobit od hr firmi dio kolaca?
100000 8.12.2016.
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
66%

http://www.manager.hr/knjizara/item/dnevnik-malog-ulagaca [manager.hr]
tek toliko da malo skrenem paznju kakvi strucnjaci prodaju knjige.
to tzv value investitori…HDEL ulaz 2000 kn …cijena na tk najniza 15 kn trenutno 50 tak.
eto takvi vam prodaju knjige o investiranju , jer kad neznas napravit novac na marketu. stampaj knjigu . hvala

Zadnja izmjena: 100000 (2.2.2017. 10:11)
Lojtra 12.4.2009.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
50%

Nije samo on tako računao. I Hrvoje Stojić je rekao da dlkv ide na 5000. A i svi ostali analitičari i većina nas forumaša. Tko je znao da ćemo biti opljačkani i da će biti toliko dokapa.

Lojtra 12.4.2009.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
66%

No ne znaš ti ništa ako si na burzi od ove zime. Ja sam od 2003. I kažem da će cijene opet u nebesa.

crobiz16 15.11.2016.
Korisnik s iskustvom
Veliki krug prijatelja
100%

Samo ovoga puta rast će koordinirati sindikat vas gubitnika iz prošlog rasta. Metaforičko prebacivanje vrućeg krumpira na buduće generacije, jel.

Zadnja izmjena: crobiz16 (22.2.2017. 19:49)

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi
toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.