Forum

Naslovnica Forum Tržišta kapitala - Hrvatska (ZSE) MMTZ (Montmontaža d.d.)
Pretraživanje
Dionička društva
Corwin 3.6.2006.
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

Zahvaljujem, znaci imamo 2u1. Krasno.

piny 13.2.2006.
Mali krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

Imam nešto dionica ako ima koja duša da je opunomoćim nek mi se javi na pm.

bosko 15.12.2014.
Korisnik s iskustvom
-

Pozdrav, imam par dionica koje bi želeo prodati. Molim za kontakt ako ima nekih interesenta ili kontakt za naslov, ko u RH ove dionice kupuje. Hvala.

Suomi 11.7.2011.
Srednji krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

Interesiraju me vaše dionice. Javite se

silver1 17.12.2014.
Novi korisnik
-

Dobar dan, koliko nudite po dionici?
lp

ricardo 11.8.2006.
Mali krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

Da lu moze kontakt na private. Zaintetesiran sam za kupnju.koliko trazite

Suomi 11.7.2011.
Srednji krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

Na temelju članka 277. Zakona o trgovačkim društvima te članka 14. stavka 2. Statuta društva MONTMONTAŽA, dioničko društvo za inženjering i izgradnju, Zagreb, Rakitnica 2 (u daljnjem tekstu: Društvo), saziva se

REDOVITA GLAVNA SKUPŠTINA

dioničara trgovačkog društva MONTMONTAŽA d.d., Zagreb, Rakitnica 2, koja će se održati 26. 5. 2015. u 12 sati u prostorijama sjedišta Društva u Zagrebu, Rakitnica 2.

snowlep 31.7.2012.
Dugotrajni korisnik
Srednji krug prijatelja
-

Ima li kakvih novosti ovdje što se tiče spora oko vlasništva? Od Božića su dionice Mirele Lisičar prebačene na Ivanku Lisičar, je li to sestra pokojnog Nikole? Koliko znam s jedne strane spora su stajali Mirela i njezin muž Rohan, a s druge Dario i Anica (udovica Nikole), je li se spominjala Ivanka do sad u kontekstu vlasništva?

Također, ako bi netko ukratko mogao opisati kako stoji društvo kao takvo, vrijednosti, obveze, perspektive itd. Prošli tjedan je sindikat Grebena pokrenuo zahtjev za pokretanje stečajnog postupka, ali iz intervjua [radio.hrt.hr] ne očekuju likvidaciju, nego kupca/partnera i restrukturiranje.

snowlep 31.7.2012.
Dugotrajni korisnik
Srednji krug prijatelja
-

Montmontaža treba isplatiti 35 milijuna kuna [poslovni.hr]. Zna li tko odnosi li se što od 41 mil. kuna rezerviranja iz GFI 2014. g. na navedenu tužbu Montmontaže-podružnice Libija?

snowlep 31.7.2012.
Dugotrajni korisnik
Srednji krug prijatelja
-

Uprava još nije sazvala Glavnu skupštinu, koja se mora održati u prvih osam mjeseci poslovne godine, a koja se mora sazvati najmanje 30 dana prije njenog održavanja. Danas je 8. 8.

Ivan1902 5.2.2008.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-

snowlep

Uprava još nije sazvala Glavnu skupštinu, koja se mora održati u prvih osam mjeseci poslovne godine, a koja se mora sazvati najmanje 30 dana prije njenog održavanja. Danas je 8. 8.

Glavna skupstina se mora sazvati do kraja kalendarske godine… što znači da se može sazvati i 30.12., a održati slijedeće godine…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investic...

snowlep 31.7.2012.
Dugotrajni korisnik
Srednji krug prijatelja
-

Ivan1902

Glavna skupstina se mora sazvati do kraja kalendarske godine… što znači da se može sazvati i 30.12., a održati slijedeće godine…

Gdje to piše? Zadnja rečenica čl. 277. st. 1. ZTD-a piše “Glavna skupština se mora održati u prvih osam mjeseci poslovne godine”.
jan30 25.4.2007.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-

Poziva za GS ove kompanije još nema, a 28.12.2016 na teletekstu HRT na broju 126 mogao si vidjeti sledeči tekst:
ZAGREB, 28. prosinca
Više od 22 godine 111 radnika Montmontaže čeka svoje plače zarađene na radu u Libiji, koje je ta tvrtka neosnovano prisvojila.
Montmontaža i stečajni upravitelj ne poštuju zakon ni presudu Visokog trgovačkog suda koja je više od godinu dana pravnomoćna i konačna, a više od 10 mjeseci i ovršna. Nastala šteta radnicima s kamatama iznosi 35 miljuna kuna.
Stečajni upravitelj danas je na skupštini predložio vraćanje neznatnog dijela novca, no prijedlog nije prihvaćen.

snowlep 31.7.2012.
Dugotrajni korisnik
Srednji krug prijatelja
-

Koliko ja vidim prihvaćen je prijedlog [e-oglasna.pravosudje.hr] i nagodili su se za 19m kuna.

ricardo 11.8.2006.
Mali krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

Da li se zna cijena po kojoj je prodan Montcogim?
Na internetu sam nasao da je Koprivnica plin prodan za cijenu vecu od 50 mKn i to paket od 75% dionica.
Montcogim je dosta veca firma plus ima vlasnistvo i u Sombor plinu u RS.

jan30 25.4.2007.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-

ricardo

Da li se zna cijena po kojoj je prodan Montcogim?
Na internetu sam nasao da je Koprivnica plin prodan za cijenu vecu od 50 mKn i to paket od 75% dionica.
Montcogim je dosta veca firma plus ima vlasnistvo i u Sombor plinu u RS.

U godišnjem izvješču mmtz za 2013 imajo na strani 7 u Tablici 3 (popis članica MM Grupe), da vrijedi temeljnji capital društva Montcogim Plinara 58.475.200 HRK. Ukupno sa lavom imajo 60% ove kompanije.

GdF (u igri za nakup su bile još neke druge komapije) je želio kupiti ovo kompanijo prije par godina za negdje 20 MioEUR. Ako su sada prodali kompanijo manje od toga zneska pa si može svaki razlagato po svoje.

jan30 25.4.2007.
Dugotrajni korisnik
Veliki krug prijatelja
-

nakom 10 godina mi je zanimivo vidjeti moje pisanje (dne 28.4.2008 12:07) o prognozi tzv. strateškom partneru u Montcogim plinaro ili prodajo kompanije inozemskim tvrtkama poput RWE…sve se izpunilo a obširnije je na strani 60….možete vidjeti

http://www.poslovni.hr/forum/tema/mmtz-montmontaza-dd-1340?page=60 [poslovni.hr]

GdF pregovara o kupnji udjela u Montcogim plinari
Ako se postigne dogovor, bit će to ulazak francuskog plinskog diva na mala vrata u Hrvatsku…
Meni osobno to nije ništa novo.
Na nekom drugom forumu sam več napisao (u studenu 2007), da če ovi vrtki nujno potreban strateški partner na području distribucije plina i električne energije (tada sam omenil RWE i slične tvrtke). Kad je ministrica Matulović Dropulić otišla vidjeti kako rade poslove oko plinifikacije bila je zadovoljna, samo je skritizirala područje izgradnje distribucije plina u samom gradu (gdje ima velike probleme ravno Montcogim plinara – ljepo se to vidi na primjeru grada Karlovac).
Nekad je sam premijer najavio da će se od Županija tražiti da provedu natječaje za dodjelu koncesija za distribuciju plina (i tu je ravno najbolje prozicionirana Montcogim plinara)………na strain 60 ovoga foruma ima još puno toga.