Forum

Naslovnica Forum Komentari članaka Mlađi od 57 radit će dulje: Rođenima ‘62. - ‘65. postupno produljenje staža
Pretraživanje
Dionička društva
Muškarci koji su ove godine otišli u prijevremenu mirovinu radili su 38, žene 37 godina.
bug0 12.11.2018.
Korisnik s iskustvom
Slab prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
66%

Mladi ako su pametni će otići vani raditi, a ne ovdje da rade za povlaštene koji imaju veću mirovinu od njihove plaće… to valjda ima jedino u ovom apsurdistanu.. ajde da se naše branitelje osigura sa nekim minimalcem.. ali da imaju mirovinu veću od vecine koja radi je debilana na kvadrat…

NaBiduAsku 14.12.2018.
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
Slab prosjek ocjena
33%

bug0

ajde da se naše branitelje osigura sa nekim minimalcem.. ali da imaju mirovinu veću od vecine koja radi je debilana na kvadrat…

i još da se ustanovi tko je zaista branitelj…. ovako točno vidiš koliko glas košta… eno dobili su jučer još 1600 glasova… malo po malo i imaš veliko glasačko tijelo. Glas mašina.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.<...

mars2 17.5.2010.
Dugotrajni korisnik
50%

generalizirate,
ja sam branitelj i jako san ponosan na to !
a nikada ali bas nikada nisan iskoristio bilo kakvu povlasticu ili pogodnost zbog tog, a i znam stotine njih koji isto nisu nista nikada trazili ili dobili !

NaBiduAsku 14.12.2018.
Veliki krug prijatelja
Korisnik s iskustvom
Slab prosjek ocjena
66%

mars2

generalizirate,
ja sam branitelj i jako san ponosan na to !
a nikada ali bas nikada nisan iskoristio bilo kakvu povlasticu ili pogodnost zbog tog, a i znam stotine njih koji isto nisu nista nikada trazili ili dobili !
I ja sam ponosan na prave branitelje, udružite se i prokažite one lažne.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.<...

apatero 27.4.2011.
Mali krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
66%

Čisti je promašaj što nas branitelje nisu afirmirali da radimo nakon razvojačenja 95g , ali sve je to taktički rađeno ,da tome nije tako zar je moguće da u RH postoje 11000 vojnih invalidskih penzija iz 40ih za vrijeme 2ww, i na kraju govori se i o 40 000 vojnih mirovina za okupatorsku jna i paravojne četničke formacije , zbog čega se onda kritiziraju i napadaju braniteljske mirovine ?

bug0 12.11.2018.
Korisnik s iskustvom
Slab prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
-

apatero

Čisti je promašaj što nas branitelje nisu afirmirali da radimo nakon razvojačenja 95g , ali sve je to taktički rađeno ,da tome nije tako zar je moguće da u RH postoje 11000 vojnih invalidskih penzija iz 40ih za vrijeme 2ww, i na kraju govori se i o 40 000 vojnih mirovina za okupatorsku jna i paravojne četničke formacije , zbog čega se onda kritiziraju i napadaju braniteljske mirovine ?

Ma nema šanse da ih ima još iz 2 svj. rata. ti bi trebali imati preko 100 godina… to cuclaju najvjerovatnije tako šta se se fiktivno oženili za neku od 30-40.. samo da one nastave dobivati,

Sve te vojne treba maknuti sa mirovinskog fonda i ograničiti na max. prosjek mirovine.. apsurdno je da netko iz HVOa, susjedne države ima duplo veću mirovinu od većine umorovljenika ovdje, a žive tamo gdje je prosječna mirovina još upola manja ????? ili više od većine radnika koji uplaćuju u taj mirovinski fond !!!!

Ali nema šanse da se to promjeni jer za to treba broj birača, a većina ima prste u pekmezu i dok se ne raspadne nema na bolje.

Zadnja izmjena: bug0 (10.5.2019. 16:17)
Barbosa 13.9.2007.
Slab prosjek ocjena
Veliki krug prijatelja
Dugotrajni korisnik
-

branitelji i hrvi nisu isto, branitelji, kada steknu uvijete kao i svi drugi, imaju pravo na neki sitni dodatak na mirovinu ili starosnu mirovinu od 2600kn dok udovice ili hrvi, zavisno od utvrđenog invaliditeta i/ili čina imaju mirovine od 5k na dalje…

inaće, kada smo kod tih hrvi mirovina, interesantno bi bilo znati podatak koliki udio je zapovijednog kadra i šofera među hrvi, dam se kladiti da ih je bar 30setak % , tu treba napraviti reviziju i uvesti reda a ne se opće generalizirati jer branitelji i nemaju neke povlastice, veće povlastice imaju uhljebi i manjine nego hrvatski branitelji!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA