MIV (MIV – Metalska industrija Varaždin d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MIV (MIV – Metalska industrija Varaždin d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pošto mi se čini da još nitko nije primjetio Metalsku industriju Varaždin, mislim da je vrijeme da upoznamo šire pučanstvo sa ovom dionicom. Evo osnovnih informacija:

Najprije kao ljevaonica, a zatim kao ljevaonica i tvornica armatura, današnje poduzeće osnovano je 1939. godine.
Razvojnu karakteristiku poduzeća čine stalna proširivanja proizvodnih pogona i njihova modernizacija, rast kvalitete proizvoda i širenje proizvodnog programa, sve veće sudjelovanje u poslovima međunarodne suradnje i sve veći udio inozemnog tržišta u ukupnoj prodaji.
Prateći zahtjeve domaćeg i inozemnog tržišta, poduzeće se kod uvođenja novih proizvodnih postupaka, moderniziranja opreme i pogona, promjena u proizvodnom programu i poboljšanju kvalitete proizvoda, oslanja na vlastite stručne kadrove koji rade u konstrukcionim i projektnim biroima, razvojnim odjelima i istraživanju.

U poslovnoj suradnji s velikim proizvodačima armature u Europi, danas poduzeće plasira na inozemno tržište 70% svojih proizvoda. Armatura se izvozi na tržišta svih kontinenata, a ugrađena je u vodovodne i kanalizacijske sustave nekih svjetskih metropola. S godišnjom proizvodnjom od 9000 tona odljevaka i 7500 tona armatura i fazona, “MIV” se ubraja medu najveće proizvodače ovakve opreme u Europi.
Cjelovitost tehnološkog procesa: ljevaonica nodularnog lijeva, sivog lijeva i obojenih metala, strojna obrada, gradnja čeličnih konstrukcija, montaža, ispitivanje i površinska zaštita, omogućuje kontrolu proizvodnog procesa u svim njegovim fazama. Potvrda kontrole proizvodnog procesa prema normi ISO 9001:2000, dobivena je od LRQA 26. siječnja 2004. Time je osigurana visoka pouzdanost našeg proizvodnog programa i sigurnost naših proizvoda u eksploataciji. Kvalitetu naših proizvoda verificiraju klasifikacijska društva: Lloyd’s register, Bureau Veritas, Det norske Veritas, Hrvatski registar.

Poduzeće je organizirano kao dioničko društvo s oko 750 zaposlenih. Dobro razvijena poslovna i tehnička suradnja s partnerima u zemlji i širom Europe, čini “MIV” pouzdanim poslovnim partnerom.
Velike mogućnosti daljnjeg razvoja i proširenja proizvodnog programa nude i Vama, našim cijenjenim kupcima, mogućnost nalaženja vlastitog interesa u suradnji s našom firmom.

edo me preduhitrio. taman sam ukucao brojke u svoje tablice i pred nosom mi otvorio temu. evo osnovnih pokazatelja sa rezultatima iz GFIa za 2005. (ima na crosecu i polugodisnjih, ali nisu za sada nista posebno, a na temelju njih ne moguce izracunati neke pokazatelje):

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.

Znate li ko je kupovao i prodavao ove vece kolicine zadnjih dana?
Nekakvo preslagivanje?

Meni je zanimljivo da o poduzeću , dosad potpuno nepoznatom širem krugu investitora, odjednom 2 korisnika u roku 2 minute objave postove , ispada kao slučajnost?
Možda i je , ali meni je teško za povjerovati u to.

Unaprijed se ispričavam korisnicima , ukoliko se stvarno radi o tako velikoj slučajnosti .[smiley2]

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]

ne znam tko je tocno prodavao. mogu ti samo reci da je prodaja isla preko HPBa. pretpostavljam da prodaju Spajicevi klinci, no to cemo vidjeti tek u petak. a kupuju dobro upuceni u situaciju oko prodaje dijela zemlje oko Baumaxa i Plodina u varaždinu.

ovo je napisao ziheraš na onom drugom forumu:

Sasko,ne bih se složio da povećana likvidnost zadnjih dana ima veze sa seljenjem pogona koji je u planu 2008.Oni na svojoj lokaciji gdje će seliti pogone imaju debelo viška zemljišta i to polako prodaju.(Ukupno oko 250000m2).Prije cca.7 godina prodali su dio Baumaxu i to je bio prvi u Hr.Prije dvije godine je nešto sitno kupio trg.lanac Plodine,a priča se da su navodno ovih dana prodali nekima investitorima prilično kvadrata za dva velika trg. objekta.Očito da ta zemljišta u poslovnim knjigama nisu valorizirana,tako da im je BV puno veći.Uglavnom,ako je to istina,na njihovom se zemljištu očito stvara Varaždinski Jankomir,a i prilično veselja za dioničare u vidu izvanredne dobiti.

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.

Imate danas na vse izjavu firme gdje obaviještavaju da ne znaju razlog porasta cijene dionice zadnjih dana , a da nije došlo do nikakvih promijena u poslovanju firme.
Pametnom je ovo dovoljno.

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]


Imate danas na vse izjavu firme gdje obaviještavaju da ne znaju razlog porasta cijene dionice zadnjih dana , a da nije došlo do nikakvih promijena u poslovanju firme.
Pametnom je ovo dovoljno.

Govoris o Krivoj dionici!!!

Što za tvrtku poput MIV-a, koja izvozi svoje proizvode u 40 zemalja svijeta, znači toliko razvikana strategija “izvozna ofenziva” .
Ili možda MIV sa svojom strategijom može biti predvodnik ofenzive.
Predvodnik ili pobočnik poticaji su ovjek dobro došli.
Potcijenjenost u svakom slučaju bode oči. Šteta što je ne nevedeh u 10 s najvećim rastom u 2007.
Prodaja uopšte ne izgleda “dobro”

Auuuuuuu, tek sam sada vidio!
Pa nitko nije stavio ovu dionicu na svoju listu od 10 s najvećim potencijalom u 2007. Što bi tek Ivana imala reći na taj slučaj.
Onako usput , P/e je oko13. Dividendni prinos oko5%. Za dionicu još nije zagrizao niti jedan fond, a to je za mene potencijal koji tek treba doći na strani potražnje.

HUP pokreće metalski klaster Jugoistočne Europe

Hrvatska udruga poslodavaca jedina je na licu mjesta kapitalizirala boravak svojih predstavnika u Turskoj jer je s turskim kolegama u Istanbulu potpisala sporazum o suradnji poslodavaca metalske industrije. Šef HUP-a Đuro Popijač kaže da je to tek prvi korak, a konačni je cilj stvaranje industrijskog clustera Jugoistočne Europe u koji bi, osim hrvatskih i turskih, ušle i metalske kompanije iz svih bivših jugoslavenskih država te iz Rumunjske i Bugarske. Zajednički nastup kompanija jedino je rješenje za brži izlazak na tursko, ali i na treća tržišta, zaključili su poslodavci.

Zaboravili ste napomenuti da je Aureus u MIV ulazio po 7500 kuna, a sada je cijena na prodaji upravo toliko…no trenutno nije u trendu pa ljudi ne kupuju. što se može, trebate čekati. Ljudi kod nas vole kupiti kad je skuplje, ali samo da je hrpa ostalih kupila. Tako se ne kupuje, već u tišini.


Zaboravili ste napomenuti da je Aureus u MIV ulazio po 7500 kuna

CANJUGA JOSIP VARAŽDIN, HRVATSKA
ŠPOLJARIĆ DRAGO VARAŽDIN, HRVATSKA
SKENDEROVIĆ HRANISLAV MADŽAREVO, HRVATSKA
Skrbnički račun:
PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN ZAGREB, HRVATSKA
LUDWIG FRISCHHUT GMBH & CO.KG PFARRKIRCHEN, NJEMAČKA
ŠAŠKO STJEPAN VARAŽDIN, HRVATSKA
ROSAI ALFRED NEUMARKT-SANKT VEIT, NJEMAČKA
HORVAT IVAN NEDELIŠĆE, HRVATSKA
CURVERS HANS-WILLI BRASLOVČE, SLOVENIJA
ŠLEZAK ZDRAVKA VARAŽDIN, HRVATSKA

Kaj smo malo pobrkali loncice?

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

cayman006:

Zaboravili ste napomenuti da je Aureus u MIV ulazio po 7500 kuna

Kaj smo malo pobrkali loncice?

mislim da ti oni jesu unutra samo sa nekakvom simoblicnom koliciniciom. ostali mi u sjecanju da sam vidio u narodnim novima.

evo pogledao. 24 komada su imali na polugodištu 2006 [smiley2][smiley2][smiley2]

e caymane i nije bas neka kolicina. i ja imam vise [smiley1]

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.

Na MIV-u se prodaja raspala.
Dionica je podcjenjena do boli, a pregledom ovih grafova može se viditi što ju očekuje.

New Report

Close