Mirovinski sustav postaje neodrživ, a ljudi koje čeka još 30-ak godina rada nisu optimistični

Naslovnica Forum Komentari članaka Mirovinski sustav postaje neodrživ, a ljudi koje čeka još 30-ak godina rada nisu optimistični

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

granicu za umirovljenje podignuti na 67 godina, a prva isplata treba krenuti od 80 godine, do tada neka ljudi žive od ušteđevine, po mogućnosti u Londonu

Romel, 08.01.2018. u 13:38
Mirovine su male, a nekada i potpuno neizvjesne. U sindikatu umirovljenika zato od države očekuju konkretne poteze

Ispiata mirovine samo prema tome koliko je tko uplatio u mirovinski fond.
Je li bi to bio taj konkretan potez?

prosjek 3.400 ?? hehe kao i prosjek plaća,,

dok god postoje apsurdne situacije da odeš u sabor na mjesec dana i imaš saborsku mirovinu, a uplaćivao niti mjesec dana u taj sustav, šta dalj da se priča..

sustav trebe komplet resetirati, i koliko su uplatio toliko % imaš mirovine, sve ostalo je žali bože uplata nas sada koji radimo

Samo treba raditi obrnuto od onoga sto se sada radi. Znaci davati otkaze javnom sektoru, napokon poceti raskrinkavati lazne borce. Posto ce se to dogoditi kada na vrbi zasvrbi na moje novce i moje obitelji uskoro nece moci racunati.

Evo sve je receno u par komentara, predlozeni i konkretni potezi koji bi preokrenuli situaciju. Samo, to iziskuje hrabrost donosenja poteza, i svadju sa svim stranackim uhljebima. Zato cemo uskoro vidjeti jos i vise frljavih poteza za zamagljivanje…kao radi se…

kada bi svi kvazipolitičari, koji se dnevno pojavljuju u grupama na svim mogućim medijima i gurači mikrofona ispred njih, radili taj dan nešto korisno, uključujući i predsjednicu, bili bi već odavno Švicarska, ne bi samo težili tome

( evo jučerašnjeg primjera: veća grupa Mostovaca i jučer je “proglašavala” ZERP u prisustvu na 10-ke novinara i tako već nekoliko godina, da su za to vrijeme očistili 15 boca pet ambalaže iz mora x sve ove godine, korist bi bila mnogostruka, mogli su tako usput financirati svoje stranke)


granicu za umirovljenje podignuti na 67 godina, a prva isplata treba krenuti od 80 godine, do tada neka ljudi žive od ušteđevine, po mogućnosti u Londonu

Evo savršenog rješenja:

Radni vijek treba produžiti do 100-te godina života, a onda u zasluženu mirovinu!


kada bi svi kvazipolitičari, koji se dnevno pojavljuju u grupama na svim mogućim medijima i gurači mikrofona ispred njih, radili taj dan nešto korisno, uključujući i predsjednicu, bili bi već odavno Švicarska, ne bi samo težili tome

( evo jučerašnjeg primjera: veća grupa Mostovaca i jučer je "proglašavala" ZERP u prisustvu na 10-ke novinara i tako već nekoliko godina, da su za to vrijeme očistili 15 boca pet ambalaže iz mora x sve ove godine, korist bi bila mnogostruka, mogli su tako usput financirati svoje stranke)

Možete li navesti barem 2 svijetla primjera hrvatskih političara? Mislim, nemoguće je da su doslovno svi do jednog kvazipolitičari. Posebno je sumnjivo da kao primjer kvazipolitičara navodite stranku koja se pojavila prije 2 godine i koja je prva u 25 g. kojoj nije bilo dovoljno ostati bilo kako na vlasti. Osim toga, koliko je Most imao realnog utjecaja kao manjinski partner u te 2 propale vlade? Je li trebao samo bespogovorno surađivati sa strankom koja je eto ovako uspješno vodila ovu državu 17 od 25 godina naše mlade demokracije?



kada bi svi kvazipolitičari, koji se dnevno pojavljuju u grupama na svim mogućim medijima i gurači mikrofona ispred njih, radili taj dan nešto korisno, uključujući i predsjednicu, bili bi već odavno Švicarska, ne bi samo težili tome

( evo jučerašnjeg primjera: veća grupa Mostovaca i jučer je "proglašavala" ZERP u prisustvu na 10-ke novinara i tako već nekoliko godina, da su za to vrijeme očistili 15 boca pet ambalaže iz mora x sve ove godine, korist bi bila mnogostruka, mogli su tako usput financirati svoje stranke)

Možete li navesti barem 2 svijetla primjera hrvatskih političara? Mislim, nemoguće je da su doslovno svi do jednog kvazipolitičari. Posebno je sumnjivo da kao primjer kvazipolitičara navodite stranku koja se pojavila prije 2 godine i koja je prva u 25 g. kojoj nije bilo dovoljno ostati bilo kako na vlasti. Osim toga, koliko je Most imao realnog utjecaja kao manjinski partner u te 2 propale vlade? Je li trebao samo bespogovorno surađivati sa strankom koja je eto ovako uspješno vodila ovu državu 17 od 25 godina naše mlade demokracije?
[/quote]
jučer sam njih primjetio da onako čoporativno ka’ ovce bleje negdje na rivi, a koristi nikakve sve ovo vrijeme od kada bleje, nisam jedino uočio stiropordžiju ss njima, a vama može sve što napišem biti sumnjivo pa i ovo što ne napišem

ali u kratko, j.be mi se za sve te jebivjetre, niti od njih očekujem bilo kakva rješenja za poboljšanje moga života

Lako je hadezeju svojim članovima i glasačima u BH plačati masne pemzije, sa tuđom lovom, lovom od radnog naroda republike Rvacke, …. pa kad k’tome dodamo silne milijarde koje hadezej poklanja popadiji svake godine,… fakat nije lahko građanima jadne Rvacke, zato pemzići u Rvackoj kopaju po kontejnerima sve dublje i teže, —- ba

iznesite imovinu iz Hrvatske. Ovdje imati samo nužno.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Ja nikad neću dočekati mirovinu, granica se stalno podiže…….razmišljam na koje sve načine dopuniti
primanja za starost, imam treći stup,najam od nekretnina…kamate? …dividende..mah,…od toga ću krepat.
raditi nešto sitno u starosti?..što? ako si star i bolestan..?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Ja nikad neću dočekati mirovinu, granica se stalno podiže…….razmišljam na koje sve načine dopuniti
primanja za starost, imam treći stup,najam od nekretnina…kamate? …dividende..mah,…od toga ću krepat.
raditi nešto sitno u starosti?..što? ako si star i bolestan..?

***ako smo nešto korisno naučili od Sanadera, Vidoševića i humaniste Hanžekovića te sličnih onda je to na temu kako zaštiti i dopuniti svoju imovinu za starost, chapter one: umjetničke slike i općenito umjetnine, chapter two: zlato, srebro, platina i paladij, chapter three skupocjene butelje vina…a možeš dodati popisu i oldtajmere

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!

kako onaj jadni vaso brkić spaja kraj s krajem kad je u mirovinu otišao sa 33 godine?

who dares, wins

New Report

Close