Mirovinci članovima lani zaradili više od 5 milijardi kuna

Naslovnica Forum Komentari članaka Mirovinci članovima lani zaradili više od 5 milijardi kuna

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Zašto nitko nije izračunao koliko su zaradili SEBI?

“zaradili su”? jedino ako su prodali dionice i udjele i time ostvarili 5 milijardi “zarade”…a što kad tržište krene dolje? hoćete li onda napisati da su članovima izgubili 4-5 milijardi???

Ignore: KressoM, delux

Koji komentari majko mila..

Evo ekipe koja kad je kupila dionice ingr.. Po 60000 kuna za komad… Zabe od Lukovica vise od 12000 za komad…. I da ne nabrajam.
Radilo se o kupovini nasih mirovina za stotine miliona kuna…
Nako sta su ih kupili po tim cijenama Novoselac iz AZ je rekao da je trziste precijenjeno 50% i svi mirovinci su dali nalog za povlacenje novca iz otvorenih investiciskih fondova koji su domino efektom morali rasprodat skoro sve dionice da bi vratili novac ovoj mafiji koja ju je potrosila na precijenjene dionice koje su kasnije splitane da se barem malo sakrije trag najvece pljavke u hrvata… Sanader je spuzva bob skockani za ovu ekipu skupa sa Lukovicem.
I sto se desilo.
Trziste se urusilo takvom brzinom da su sve dionice padale kao sjekire.
Pale su u konacnici sve za 90% u prosjeku.
Pa i blue chipovi i oni koji su radili dobro.
Najveca mafija u povjesti RH koja je zamracila milijarede… Desetke…
I sada se slikaju i govore kako su gradjanima zaradili.
Ekipa pitanje?
Koliko su gradjani popusili samo zbog vaseg naloga OIF i Novoselceve izjave da je trziste… Nakon sto ne pokupovao dionice za 300-400 mil. Kuna….. Precijenjeno.
U zatvor…. Svi… Bez prava pomilovanja

A BALVANA!!! :) :) :)


Koji komentari majko mila..

Duso ti si ocito gledao crtice na tv kad ovakve izjave dajes.. Pa ekipa je kupovala ingru ekvivalent danas poslije splitanja za 400 kuna… Ej…. 400 kuna za ingru…
I nakon toga rekli da je to precjenjeno za 5% nakom sto su samo ingre kupili za 400 mil. Kuna.
Sreco moja daj se informiraj malo tko je najveca mafija i ..opov u povjesti RH.
Sanader sigurno nije

A BALVANA!!! :) :) :)

Istina, treba izračunati koliko su izgubili a onda koliko se vratilo a ne zaradilo. Još su u minusu, vjerovatno.

komentari ,losi. nepoznavanje materije i lupetanje u prazno.
70% imovine hr obveznice ,,dakle kreditiraju nas nasim novcem ogromnu kamatu i jos za to uzimaju novce za upravljanje ..prejako 🙂

zanimljivo, kupovali obveznice na lopate, a sad neznaju gdje bi uložili jer je promet na ZSE mali pa u dionice neće sada nego za 4-5-6 godina kada i ako se odradi rast,, onda će kupovati sve redom nevažno po kojoj cijeni, kao i 2007. !!!

neka izbace podatke koliko su kupili na ZSE unatrag 2-3 godine kad je sve bilo ubijeno, koliko imaju turističkih pozicija i ostalih sektora koji su bili u bescjenju i još su 🙂 za buduće mirovine.. ali mislim sa fondovskim novcem, ne svojim privatnim 🙂 …… ali dobro ako se prati šta se radi može se i omastiti brk sa njima

ako je Crobex TR rastao 20%, a CROBIS TR koji mjeri obveznice 9%, kako su uspjeli imati samo 6%? tako fulati je skoro pa nemoguće, stvarno velik uspjeh takav podbačaj ostvariti

Preko trgovine HT su oprali po mojoj računici barem 2 milijarde kuna..
Ono kupuje fond…prodaje rodbina i prijatelji i tako u krug…kupi—-prodaj—kupi—prodaj—
Samo da su u americi dobili bi svaki od ovih 5 doživotnih bez prava pomilovanja..
I ispravak gore rečenice di sam napisao da je rekao da je tržiste precijenjeno 5%…krivi…rekao je 50%

A BALVANA!!! :) :) :)

Zamisli..
Kupuju dionice u Lukovića po 12000 kuna po komadu i nakon šta se Luković iskrcao Novoselac govori da je tržište precijenjeno.
Najbolju kupnju što su imali je bio AD Plastik po 250 kuna…tu su za sada u minusu samo nekih 40%..
Na ingri…zabi…dalekovodu i ostalim od 98-99% su u minusu..
I mi njih plaćamo za to i oni se sada hvale da su ostvarili prinos na obveznicama..
Pa too je i hudala mogla proteklih godinea..
Oni su krivi i zaslužni za najveću oljačku od osamostaljena RH.
To su činjenice o kojima se nepiše niti se smije pisati.

A BALVANA!!! :) :) :)

E, ljudi moji, ne može tako lako obući tamno odjelo i mirno otići na “gablec” ne na vinski gulaš ili tripice, već na nešto bolje, a napraviti toliki postotak.
Pitajte bilo kojeg privatnog inestitora da li je zadovoljan sa cca 7% godišnje?
Ja sam jako mali ulagač, ne razumijem baš puno toga, ali radim dvadeset6ak posto godišnje, bez problema.


E, ljudi moji, ne može tako lako obući tamno odjelo i mirno otići na "gablec" ne na vinski gulaš ili tripice, već na nešto bolje, a napraviti toliki postotak.
Pitajte bilo kojeg privatnog inestitora da li je zadovoljan sa cca 7% godišnje?
Ja sam jako mali ulagač, ne razumijem baš puno toga, ali radim dvadeset6ak posto godišnje, bez problema.

veličina portfelja ih koči, kud će oni sa svojim papirićima kada krene nizbrdo, pa neće im se tada rodbina podmetati na bid

Nebuju ovi nama penziju osigurali!

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.

New Report

Close